Krk lako do domaće pobjede protiv Segeste

Srijeda, 27. rujna 2017. 18:17 Napisao/la  SC

Utakmice 7. kola: Krk - Segesta 3:1, Rudar - HAŠK 0:0

Strijelci: 1:0 Budan (12), 2:0 Kurolt (25), 3:0 Brdar (32), 3:1 Garba (77)

Žuti kartoni: Bukovec, Valentić-Bara, Kožić, Grganović (Segesta)

KRK: Nicoletti, Con, Čuturilo, Jović, Alilović (68 Turčić), Kurolt (72 Ismaili), Ivančić, Budan (64 Fumić), Brdar, Malinić, Damiš

SEGESTA: Skender, Bukovec, Komljenović, Kožić, Zenuni, Črnjak (65 Handanović), Sertić (25 Grganović), Sabljak, Vranić, Ćejvanović (50 Valentić-Bara), Garba

Nogometaši iz Siska dobro su prošli u srazu s Krčanima jer računajući samo zicere rezultat je trebao biti dvocifren.

Nakon izlaska Kurolta jedan na jedan u 5 minuti utakmice i obrane vrlo dobrog vratara gostiju uslijedila je kombinacija na malom prostoru Čuturila i Budana i završetak akcije zgoditkom za 1:0.

Na drugi zgoditak nije se puno čekalo a asistent Brdar dodao je do Kurolta kojem nije bilo teško pogoditi za 2:0 u 25 minuti utakmice.

Veljačić: Opatija je dobra, ali nismo ni mi za podcjenjivanje
- Žao mi je što rezultatski nismo uvjerljivije pobijedili, imali smo priliku. Igrali smo jako dobro sedamdesetak minuta, stvarali smo prilike, ali smo zakazali u realizaciji. Nakon prvoga dijela vodili smo 3:0, trebali su dobiti još golova, pa se njihov trener u drugom dijelu zatvorio u strahu da ne dožive teži poraz. Napadali smo, ulazili smo u šanse, ali nismo više postignuli pogodak. Na kraju su se gosti oslobodili, dali su nam pogodak. Razlika u kvaliteti bila je evidentna, nadam da će nam se negdje vratiti svi ovi promašaji. Segesta je mlada momčad koja igra koliko može, kaže trener Tomo Veljačić.
Nakon 7. kola Opatija i Krk nalaze se na vodećim pozicijama:
- Govorio sam na početku prvenstva da je Opatija jedna od najačih momčadi u ligi, imaju sve, od iskustva, mladosti do kvalitete. Hoće li im se sve skupa uspjeti poklopiti, vidjet ćemo. Ali ni mi nismo za podcjenjvanje, zaključuje Veljačić.
Grogirani gosti ne uspjevaju zadržati rastrčane igrače Krka te nakon sedam minuta pogotkom Brdara domaćin povisuje na 3:0. Do kraja prvog dijela strijelac poslijednjeg zgoditka imao je tri puta izlazak oči u oči s vratarom Skenderom ali njegovi udarci postaju plijen vratara Segeste.

U drugom dijelu odmah na početku Kurolt bježi svom čuvaru izbio sam ispred Skendera no opet isti vratar spašava gol zatvorivši kut.

Od tada igrači Krka zadovoljni učinjenim sve manje pokušavaju napasti goste te im prepuštaju inicijativu tek povremeno pokušajima iz kontri napadaju gol Siščana.

Nakon još jednog promašaja i zicera Brdara slijedi kazna u vidu pogotka gostiju preko njihovog najboljeg igrača Garbe nakon jedne gužve u šesnaestercu, ispred vratara Krka Nicolettija.

Do kraja utakmice u nekoliko navrata Krčani ne iskorištavaju dobre prilike te na kraju svi akteri napuštaju teren zadovoljni ishodom.

Domaćin pobjedom a gost sa samo tri zgoditka u svojoj mreži. (Ž. Dminić)

RUDAR – HAŠK 0:0

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Antun Lukić (Kastav)

Žuti kartoni: Maksenčuk, juričić, Čudić (Rudar), Brlečić, Miloš (HAŠK)

Crveni karton: Lo. Marković (HAŠK, 75. drugi žuti)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Šurković, Macan, Juričić, Licul, Ivanović (83 Bembić), Kurtić, Makić, Maksenčuk (64 Čudić), Jokić (67 Škopac)

HAŠK: Lončarić, Barišić, Mlakić, Ivezić, Miloš, Brlečić, Krajačić (76 Kos), Mudražija (87 Zelenika), Šugić, Lu. Marković (59 Berišić), Lo. Mraković

Zanimljiva utakmica u Labinu. Na kraju je remi najrealniji ishod, iako su do pobjede mogli jedni i drugi.

Gosti su bili bolji prvih 45 minuta, a u posljednjih pola sata mogli su doživjeti debakl, ali ih je spasio Dominik Lončarić, brat bivšeg vratara Dinama Filipa.

HAŠK je u prvom dijelu imao i vratnicu koja je zaustavila udarac Vida Krajačića glavom.

Osim toga, bili su dominantni i u igri, a dva udarca obranio je i Pavlić. Pohvale pogotovo zaslužuje za treću minutu kada “skida zicer” Brlečiću.

Međutim, po izlasku u drugo poluvrijeme Rudari malo dolaze “do zraka”, a kako je vrijeme odmicalo, gosti su se više orijentirali na čuvanje svog gola.

U 68. minuti Macan iz slobodnog udarca puca preko živog zida, ali Lončarić odlično brani, a u nastavku akcije nakon kornera Načinović sa 16 metara topovski desni donji kut, ali vratar gostiju još jednom sjajno reagira.

Lončarić je maestralno obranio i stopostotnu priliku Macan u 76. u situaciji “jedan na jedan”, a samo dvije minute kasnije sam je ispred njega i Ivanović, čiji udarac gostujući vratar instiktivno nogom izbacuje u korner.

Utakmice 7. kola: Opatija - Vinogradar 3:0, Udarnik - Vrapče 2:1, Špansko - Dugo Selo 2:1, Dubrava Tim kabel - Zagreb 5:1, Trnje - Jadran Poreč 1:2, Zagorec - Pazinka 3:1