3. HNL ZAPAD

Opatija preokretom do pobjede, Krk uvjerljiv

Subota, 19. rujna 2015. 19:42 Napisao/la  SC

Utakmice 5. kola: Krk - Stupnik 4:0, Špansko - Opatija 2:3, Novigrad - Maksimir 2:1

Treća HNL zapad - 5. kolo

KRK - STUPNIK 4:0

Stadion: Josip Uravić Pepi. Gledatelja:

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 1:0 Turčić (9'), 2:0 Pejanović (52'), 3:0 Čuturilo (64'), 4:0 Buršić (67')

Žuti kartoni: Totić (Krk), Perković (Stupnik)

KRK: Berković, Čuturilo, Turčić, Bajramović (81' Buršić), Totić, Pejanović (75' Ćufta), Simanović, Jurasić, Zec (60' Fumić), Džambo, Con

STUPNIK: Gujić, Orešković, Djedović, Brčić, Brkić, Perković (60' Bojo), Batarilo-Čerdić, Obadić, Galić (80' Lončarić), Šporčić, Meglajec (46' Merlin)

Mlada gostujuća ekipa dobro je i prošla sa četiri pogotka u mreži. Naročito u prvom dijelu utakmice kada su se napadači Krka pošteno ispromašivali.

Već u 9 minuti, ranim pogotkom Turčića koji je sa ruba šesnaesterca nakon povratne lopte Čuturila pogodio za 1:0, bilo je izvjesno da gosti nemaju što tražiti na Krku. Slijede prilike iz kojih je teže promašiti nego pogoditi, Pejanović sa dva metra ne iskorištava idealnu loptu Totića, a potom Zec solo prodorom nanizavši nekoliko igrača, ne uspjeva riješiti i posljednju prepreku golmana Gujića. Seriju završava opet Pejanović dopustivši golmanu Stupnika da postane prvo ime prvog dijela.

U drugom dijelu konačno su strijelci Krka proradili na najbolji mogući način. Raspoloženi Bajramović prima loptu na lijevom boku, varkom se oslobađa svoga pratioca te milimeterski upošljava Pejanovića koji pogađa za 2:0. Na 3:0 nije se dugo čekalo, Pejanović u karakterističnom trku ostavlja za sobom svoje čuvare, daje povratnu loptu u sredinu za usamljenog Čuturila koji pogađa nebranjeni dio mreže.

Trener Dželalija radi nekoliko izmjena, a igrači Krka zadovoljni vodstvom prepuštaju inicijativu jalovim gostima. U 81. minuti mladi Buršić koristi grešku do tada sigurnog vratara gostiju te završava golijadu ušetavši se sa loptom u nebranjeni gol.

Do kraja utakmice još nekoliko prilika za "petardu" no pokušaji sa atraktivnim potezima krčkih igrača spasila je goste od većeg poraza (Z. Dminić).

ŠPANSKO - OPATIJA 2:3

Stadion: Špansko. Gledatelja:

Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Švigir (32'-11m), 2:0 Švigir (49'), 2:1 Dunković (67'), 2:2 Rukavina (70'), 2:3 T. Rudan (90')

Žuti kartoni: Vedriš, Radanović, Marić, Šoša (Špansko)

ŠPANSKO: Prusina, Družić, Vedriš (80' Plojović-Beriša), Ivić, Radanović, Marić, Kostanjski, Šoša (70' Brkić), Švigir, Salopek, Marković (46' Pranjić-Kaurin)

OPATIJA: Bradičić, Kovačević, Brozović, Krešić (63' J. Rudan), Matovina, Jug, Prpić (46' T. Rudan), Rukavina, Šuker, Kurti (46' Dunković), Erceg

Nogometaši Opatije ubilježili su i drugu pobjedu u petom kolu trećeligaškog prvenstva. Opatijci su bili uspješniji u gostima kod Španskog 3:2. No, bez obzira na krajnji ishod krenulo je loše po goste. Domaći su poveli u 32. minuti golom Švigira iz jedanaesterca. Isti je igrač povisio na 2:0 četiri minute nakon početka drugog poluvremena.

Zatim su se Opatijci probudili. Prvo je smanjio Dunković u 67. minuti, pa izjednačio Rukavina tri minute kasnije. Pobjedu je u 90. minuti donio Toni Rudan.

Bila je ovo prva utakmica Opatijaca u kojoj su apsolutno dominirali, bez obzira na domaće vodstvo. Naime, golove su primili zahvaljujući svojim pogreškama. Opatija je imala povezanu igru te posjed lopte.

Utakmice 5. kola: Krk - Stupnik 4:0, Špansko - Opatija 2:3, Vrbovec - Dugo Selo 0:0, Novigrad - Maksimir 2:1, Zagorec - Vrapče 2:1, Samobor - Trnje 3:0, Dubrava Tim kabel - HAŠK 0:0