Subota, 21. studenog 2015. 16:03 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Vrbovec - Opatija 1:3, Krk - Špansko 5:1

Treća hrvatska nogometna liga zapad - 14. kolo

KRK - ŠPANSKO 5:1

Stadion Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 50

Sudac: Silvija Makar (Zabok)

Strijelci: 1:0 Pejanović (6), 2:0 Fumić (9), 3:0 Fumić (24), 4:0 Zec (66), 4:1 Bazina (77), 5:1 Čuturilo (80)

KRK: Berković, Kovačević, Fumić (61 Buršić), Čuturilo, Turčić (81 Jerković), Totić, Pejanović, (69 Štemberger) Kurolt, Zec, Vidas, Con

ŠPANSKO: Prusina, Kostanjski, Vedriš (76 Šoša), Ivić, Pranjić-Kaurin, Marić, Marković (46 Aljinović), Maričić, Bajan, Bazina, Romih (46 Družić)

Već u prvih deset minuta utakmice domaćin je nagovijestio gostima da nemaju što tražiti na Krku. U 6. minuti lijepa kombinacija na prvu, Vidas – Čuturilo i Pejanoviću nije bilo teško iz blizine pogoditi nebranjeni dio mreže za vodstvo od 1:0.

Na povećanje vodstva nije se dugo čekalo već tri minute kasnije, lijepom izmjenom lopte po desnom boku dvojca Kovačević i Čuturilo u priliku je izbačen Fumić te isti pogađa za 2:0.

U sljedećim minutama samo sreća, a i golman Prusina spasili su goste od katasrofe u prvih 45 minuta. Ispromašivali su se redom Fumić, Zec, Čuturilo sve do 24. minute kada vižljasti Fumić iz kornera, dobro procjenivši udare vjetra, gađa sam gornji kut gola Španskog za visoko vodstvo od 3:0.

U drugom djelu igrači Španskog mijenjaju formaciju vjerujući da će uz pomoć vjetra u leđa moći nešto više napraviti no prvu šansu imaju Krčani preko Čuturila čiji udarac glavom na ubačaj Totića, zamalo prolazi kraj lijeve vratnice.

Odmah potom Zec dvaput dolazi u idealnu prigodu ali najprije se spetljao a potom golman Prusina vrlo dobro intervenira i vadi loptu iz donjeg lijevog kuta, izbacivši je u korner. U 66. minuti konačno agilni Zec koristi izvrsno poigravanje kapetana i najboljeg igrača susreta Čuturila te iz blizine gađa za nedostižnih 4:0.

Nakon niza propuštenih prilika Krka gosti iz Zagreba uspjevaju smanjiti rezultat nakon jedne gužve u šesnaestercu domaćina. Sa same gol linije uspješan je bio Bazina. Peti gol postiže Čuturilo nakon proigravanja glavom Zeca. Mogli su Krčani do kraja i nanijeti teži poraz Zagrepčanima no mladi Buršić u dva navrata bio je neprecizan u odsustnom trenutku.

Svi akteri susreta jedva su čekali posljednji zvižduk promrzle Sutkinje Silvije Makar iz Zaboka, te požurili napustiti teren za igru i ugrijati se u svojim svlačionicama.

Pohvale igračima obiju ekipa na fer i korektnoj borbi koja je protekla bez javnih opomena, iako se igralo po teškim uvjetima jer kiša nošena jakom burom nije prestajala padati tijekom cijelog susreta. (Z. Dminić)

VRBOVEC - OPATIJA 1:3

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Tin Vukušić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Lazić (4), 0:2 Dunković (70), 1:2 Dimović (80), 1:3 Vlatković (90)

Žuti kartoni: Štefanac (Vrbovec), Krešić, Rukavina  (Opatija)

Crveni kartoni: Torbarina  (88, udaranje suparničkog igrača), Rukavina (88, udaranje suparničkog igrača)

VRBOVEC: Kosovec, Komljenović (61 Fulir), Filipović, Gomerčić (52 Štefanac), Bradić, Medverec, Ivoš, Dimović, Pluščec, Petravić, Torbarina

OPATIJA: Raspor, J. Rudan, Kovačević, Dunković, Kolić, Bojić (46 Vlatković), T. Rudan (61 Šuker), Rukavina, Lazić, Kurti (46 Krešić), Dadić

Nogometaši Opatije ostvarili su pobjedu u Vrbovcu i zadržali priključak s momčadima iz gornjeg dijela ljestvice:

- Igrali smo visoko od prve minute, nije nas zanimala obrana. Odmah smo ih pritisnuli i postignuli pogodak nakon ubačaja iz kuta. Utakmicu smo imali pod kontrolom cijelo vrijeme, jedino se sudac malo izgubio nakon što smo poveli 2:0. Kod njihovog pogotka nije sudio čisti prekršaj na Koliću, kasnije je isključio Rukavinu, koji nikada u životu nikoga nije udario. U prvom dijelu teren je bio odličan, u drugom dijelu malo se raskvasio, ali je dobro izdržao. Dobro je, svaka je pobjeda u gostima važna. Imam osjećaj da bismo u ovoj ligi bez problema bili na vrhu samo da smo malo više motiviraniji. Svi zajedno, počev od mene, kaže trener Zoran Bogolin.

Rezultati 14. kola: Dugo Selo - Stupnik 0:0, Maksimir - Trnje 0:1, Novigrad - HAŠK 4:1, Zagorec - Dubrava Tim kabel 4:2

Nedjelja 13,30 sati: Vrapče - Rijeka II, Vinogradar - Samobor