Subota, 03. studenog 2018. 16:26 Napisao/la  SC

Opatija izgubila u Vrbovcu 3:1, sedmi je to poraz Opatijaca ove sezone

Treća HNL zapad - 13. kolo

KRK - VINOGRADAR 2:3

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 120

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla)

Strijelci: 0:1 Šćrbec (45+1), 0:2 Dučkić (62), 0:3 Bjelanović (65), 1:3 Josipović (69), 2:3 Alilović (80)

Žuti kartoni: Bjelanović, Bagarić, Grdenić (Vinogradar)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić (58 Alilović), Zec, Mijić (46 Frančišković), Golić, Brdar, Malinić (46 Josipović), Gibičar

VINOGRADAR: Bašić, Grdenić, Povrženić (64 Štulec), Bagarić, Bjelanović (90 Ramčić), Pavlešić, Prijić, Šćrbec (78 Topić), Čakarun, Dučkić, Džida

U derbiju 13. kola ekipa Vinogradara porazila je Krčane u utakmici na kraju koje je rezultat mogao biti i obrnut.

U prvom dijelu superiornija ekipa domaćina nije uspjela iskoristiti svoje prilike te su potom kažnjeni u samom smiraju poluvremena, doslovno u posljednjoj sekundi.

U prvom napadu Krka u 3. minuti utakmice mladi Gibičar puca u povoljnoj poziciji, međutim njegov udarac odsjeda u bloku stopera gostiju.

Isti igrač u 13. minuti driblingom se oslobodio svog čuvara te iskosa izbio sam pred Bašića, ali iskusni vratar pokriva svoj kut i brani udarac mladog napadača Krčana.

U 20. minuti utakmice preoštar start u Bjelanovića nad Totićem sudac Kapular sankcionirao je samo žutim kartonom iako je mirne duše napadača Vinogradara mogao poslati na prijevremeno tuširanje.

Stoper Krka izdržao je jedva do kraja poluvremena te je potom zamijenjen.

Najbolja prilika za domaće zbila se u 34. minuti utakmica, kada je sveprisutni Gibičar bio sebičan u mat poziciji, nije dodao loptu usamljenom Brdaru na petercu gostiju.

I onda, kako to obično biva, u seriji kornera za goste nabačena je lopta u peterac domaćina gdje je najprisebniji bio Šterbec za 0:1.

Nakon postignutog zgoditka sudac je osvirao kraj prvog poluvremena.

U drugom dijelu trener Krka uvodi u igru Josipovića umjesto ozlijeđenog Malinića te Frančiškovića i Alilovića umjesto Mijića i Totića. Domaćin je krenuo po izjednačenje.

U 60. minuti Gibičar puca sa 18 metera od gola protivnika, lopta odbijena od Bašića zamalo završava na nogi Josipovića, koji je bio za malo prekratak i dobra prilika odlazi u nepovrat.

Dvije minute kasnije Dučkić iskorištava ono što u predhodnoj akciji nije pošlo za rukom Josipoviću te povećava vodstvo na 2:0.

Ošamućeni domaćin prima i trći pogodak u 65. minuti utakmice, nakon brze kontre a s loptom se u gol ušetao Pavlešić.

Domaćin se i nakon visokog vodstva Krka nije predao već je svim silama pokušao postići zgoditak.

Nagovještaj smanjenja rezultata zbio se u 68. minuti, kada Josipović ulazi u 16 metara gostiju te snažno puca, a vratar Bašić paradom izbija loptu u korner.

Napadač Krka uspjeva u 69. minuti utakmice okruniti nadmoć te iz blizine poentira za 1:3.

Pogodak daje krila domaćinu i u 73. minuti opet raspucani Josipović zamalo gađa preko gola.

Igrala se 80. minuta kada dotad najbolji igrač Krčana fino pronalazi Alilovića u srcu šesnaesterca protivnika, a ovaj rutinski gađa za smanjenje rezultata na 3:2.

Potpuno otvaranje domaćina za eventualno izjednačenje rezultata dalo je mogućnost gostima da preko svojih brzanaca ugoze gol protivnika, u 86. i potom u 88. minuti bili su neprecizni u matnim situacijama. (Ž. Dminić)

VRBOVEC - OPATIJA 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 120

Sudac: Sabina Bolić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Colarić (1), 1:1 Kovačević (44), 2:1 Colarić (59), 3:1 Santos (65)

Žuti kartoni: Pluščec (Vrbovec), Lazić, Krešić, T. Rudan (Opatija)

Crveni karton: Boroša (Vrbovec) 78 - udaranje suparničkog igrača bez lopte, Lovrić (Opatija) 67 - grubi prekršaj

VRBOVEC: Jurić, Slišković, Yoon, Ćosić, Šimić (63 Busija), Colarić (89 Jendriš), Krizmanić, Boroša, Santos (80 Dimović), Franić, Pluščec

OPATIJA: Lovrić, Čulina (46 J. Rudan), Kurilić, Jukičić, Krešić (85 Mikulica), T. Rudan, Furijan, Lazić, Kovačević, Vlatković, Bogolin (69 Park)

Opatija je doživjela već sedmi poraz ove sezone, Vrbovec je osvojio bodove pogocima u nastavku utakmice.

- Ne mogu pronaći ni jedan element u igri u kojemu smo bili bolji, zaslužena pobjeda domaćina. U prvom poluvremenu smo izgledali dosta solidno, u drugom dijelu nigdje nas bilo. Sve tri sutkinje bile su korektne, nema se što prigovoriti na suđenje. Da bi pobijedio u Vrbovcu moraš imati muda, nismo pokazali želju, kaže trener Zoran Bogolin.

Rezultati: Maksimir - Novigrad 2:1, Ponikve - Jarun 2:0, Zagorec - Trnje 0:0, Jadran - Dugo Selo 5:3, Kurilovec - Špansko 7:0