Krk pobijedio u Opatiji, Damiš odlučio pobjednika u 88. minuti

Subota, 04. studenog 2017. 16:58 Napisao/la  SC

Ovu pobjedu posvećujem pokojnoj supruzi, kaže Tomica Veljačić

Strijelac: 0:1 Damiš (88)

Žuti kartoni: T. Rudan, Dadić (Opatija), Con, Malinić, Ivančić, Kurolt (Krk)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Dadić, Lazić, Cvetković, I. Kovačević, Furijan, T. Rudan, Pejanović (53 Matovina), Bogolin (46 Šolić), Ugrina

KRK: Nicoletti, Con, Damiš, Vidas, Malinić, Ivančić (83 Jović), Frančišković, Kurolt (90 Rošić), Čuturilo, Alilović, Buršić (67 Ismaili)

Nogometaši Opatije doživjeli su prvi poraz na domaćem terenu ove sezone, u županijskom derbiju bodove iz Opatije odnio je Krk.

-  Pobjeda, poraz... Bitno je da sam zadovoljan igrom! Sve smo imali u rukama, kontrolu utakmice, probijali smo po bokovima, imali smo dobar pas i onda na kraju Dadić napravi prekršaj u pokušaju driblinga i mi iz prekida dobijemo gol. Rekli su mi da smo imali šest zicera i penal. Ugrina nije iskoristio penal, njihov je golman obranio, ali penal nije bio najbolja šansa. I oni su jednom pogodil stativu. Nije nas bio dovoljno za zapisnik, ali danas mi nitko nije falio s obzirom kako smo igrali. Ponekad je u nogometu dovoljno igrati čvrsto da bi pobijedio, igralište više odgovara momčadi koja se brani, možda bismo bolje prošli da smo igrali na Krku, rekao je trener Opatije Zoran Bogolin.

Tomica Veljačić proživljavao je teške trenutke posljednjih dana, obiteljska tragedija nakratko ga je odmaknula od nogometa, koji mu je u subotu opet priuštio veliku radost.

- Nogomet mi je zadnjih dana bio u drugom planu, ovu pobjedu posvećujem pokojnoj supruzi. Znam da bi se veselila isto kao mi, bila mi je velika podrška u ovome što radim. Prvo moram reći da je sramota da se uopće igra na ovakvim terenima, stvarno se ništa nije moglo odigrati. Nakon jednog, dva dodavanja odmah ide duga lopta, jer ne možeš kontrolirati loptu. Drugo, igralište je usko, svaka ubačena lopta  je opasna. Znali smo kako oni igraju, tako smo se postavili, bili smo čvrsti i agresivni i na kraju pobijedili. Pogodak je postigao Damiš glavom nakon prekida. Oni su imali penal, to je bila jedina akcija u kojoj su nas izigrali, Nicoletti je uhvatio loptu. Moram pohvaliti suca, jer sam prošli tjedan slušao svašta. Suđenje je bilo korektno. Ovo je uvijek posebno draga pobjeda bez obzira što smo sportski prijatelji, kaže Veljačić.

RUDAR  - ŠPANSKO 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 300

Sudac: Darijo Cikojević (Samobor)

Strijelci: 0:1 Butumović (49), 1:1 Macan (79)

Žuti kartoni: Makić, Licul, Maksenčuk, Fejzić, Čudić, Škopac (Rudar), Zebić, Butumović, Dragović, Ljubičić (Špansko)

RUDAR: Pavlić, Škopac, Čudić, Macan, Bembić (64 Ivanović), Fejzić, Licul, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić

ŠPANSKO: Topić, Herek, Knez, Šoša, Tićak, Dragović (84 Bogović), Guliš, Zebić (36 Štignjedec), Ljubičić, Brčić, Butumović (90 Marjanović)

Zanimljiva utakmica Rudara i Španskog danas u Labinu. Teško je reći tko može biti zadovoljniji s bodom jer su do pobjede mogli i jedni i drugi.

Rudar u trećoj minuti ima kazneni udarac,  Josip Maksenčuk pogađa u ruku jednog od braniča gostiju.

Ivan Macan je šutirao vrlo dobro, ali vratar Ante Topić je sjajno reagirao, a fotografkinja labinskog kluba taj je trenutak fantastičnog zabilježila.

Ante Topić brani jedanaesterac

Sedam minuta kasnije Topić drugi put mami uzdahe domaćih simpatizera kada “skida zicer” Macanu.

U 13. je Zebić dao jednu paralelnu loptu unutar peterca, ali nitko od gostiju nije reagirao, a posljednju prigodu u prvom dijelu ima Kristijan Dragović, čiji volej odlazi pored gola.

Upravo je on centrirao u 49. minuti za Marka Butumovića koji svoj volej šalje u mrežu za 0:1. Gotovo identičnu situaciju ti su igrači stvorili u 57., ali je strijelac gola bio malo neprecizan tog puta.

U međuvremenu je lijepu prigodu imao Carlo Škopac, ali je njegov udarac bio više loš nego dobar.

U 61. minuti se okliznuo Kurtić pa je lopta stigla do Štignjedeca, ali ovaj promašuje okvir vrata da bi u 79. minuti Almir Fejzić, koji je prekomandiran u napad, osvojio jedan skok i loptu “prebacio” za Macana koji iz voleja loptu šalje u vratnicu od koje ona odlazi u gol za konačnih 1:1.

Ostali rezultati: Vrapče - Segesta 4:1, Dugo Selo - Zagreb 1:2, HAŠK - Jadran-Poreč 1:3, Vrbovec - Zagorec 2:1, Udarnik - Trnje 3:2, Maksimir - Dubrava 4:1, nedjelja (14):  Vinogradar - Pazinka-Pazin