Subota, 22. listopada 2016. 17:27 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 0:1 Čuturilo (47), 0:2 Josipović (50)

Žuti kartoni: Berković (27), T. Rudan (31), Kolić (34), Šolić (52), Kovačević (54), Zec (72), Vidas (77), Fl. Fumić (80)

Crveni karton: Fl. Fumić (82, drugi žuti karton)

OPATIJA: Raspor 5,5, Cvetković 5,5 (86 Bajramović -), Lee 5,5, Kolić 5,5, J. Rudan 5,5, Kovačević 5, Klapan 5,5, Šolić 5 (54 Lazić 5), Mršić 5,5 (62 Radomir -), T. Rudan 5, Šuker 5

KRK: Berković 6,5, Kurolt 6, Con 7, Tot 6,5, Vidas 6 (89 Jurasić -), Kovačević 6,5, Fi. Fumić 6,5, Čuturilo 6,5, Zec 6,5 (79 Malinić -), Pejanović 6,5, Josipović 6,5 (63 Fl. Fumić)

Nogometaši Krka pobijedili su Opatiju u utakmici 10. kola zahvaljujući dvama pogocima početkom drugoga dijela utakmice.

Utakmica  bez naglašenih tenzija nije ponudila puno uzbuđenja.

Neravan teren umnogome je odredio način igre, isforsirane tehničke pogreške razbijale su ritam napada na objema stranama.

Zapravo su igrači obiju momčadi pokazali zavidno tehničko umjeće u situacijama kada je lopta bila veći protivnik od protivničkih igrača.

U 28. minuti Šolić je loptu iz slobodnog udarca preko "zida" poslao u gornji kut, Berković je atraktivno poletio i obranio.

Najljepši konkretni potez utakmice u prvom dijelu dogodio se iz prekida, što ukazuje na sadržaj utakmice.

Imao je vratar Berković više rutinskog posla od kolege Raspora, ali je jedina istinska prijetnja bio neprecizni Mršićev (40) volej udarac.

Mršićev pokušaj u sudačkoj nadoknadi bio je tipičan primjer tehničkih poteškoća, lopta je otišla daleko preko vratiju.

Dva udarca (Pejanović, Čuturilo) u okvir opatijskih vratiju spadaju u statistički prilog učinka krčke momčadi.

Pravih opasnosti za Raspora nije bilo iako je Krk nekoliko puta djelovao kao momčad koja može biti opasna u završnici.

Upravo onako kako je izgledala u prvim minutama drugoga dijela.

U 47. minuti Pejanović je ubacio zdesna, Zec je nadskočio obranu domaćina i loptu glavom poslao u suprotni kut, gdje je Čuturilo uklizao i loptu gurnuo preko gol-crte - 0:1.

U 50. minuti opatijska obrana opet je nadskočena. Pejanović je na vrhu kaznenog prostora glavom  loptu poslao Josipoviću, koji je izašao zdesna ispred Raspora i loptu plasirao u mrežu - 0:2.

Brzo stečena prednost Krka nije ubrzala igru Opatije unatoč promjenama.

Naprotiv, u duelima je do izražaja sve više  počela dolaziti fizička nadmoć gostujućih igrača, koji su u začetku zaustavljali opatijske napade.

U 82. minuti zbog dvaju žutih kartona isključen je Florijan Fumić. Zašto je dobio prvi karton u 80. minuti zna samo sudac!

Opatiji ni igrač više nije previše pomogao!

Tijekom cijeloga drugoga dijela domaća momčad nije praktično uputila ni jedan izravni udarac u vrata Krka.

Rezultati 10. kola: Dubrava - Jadran 0:0, Zagorec - HAŠK 0:3, Vrbovec - Vinogradar 1:4, Kustošija - Segesta 0:2, Maksimir - Dugo Selo 1:1, Vrapče - Trnje 0:1, Samobor - Stupnik 0:0