3. HNL: Krk pobijedio pogotkom Ismailija u 77. minuti, Dubrava iskoristila dva kaznena udarca

Petak, 25. kolovoza 2017. 21:11 Napisao/la  Željko Dminić

Utakmica 1. kola: Krk - Dubrava 3:2. Pobjeda na startu  daje samopouzdanje ekipi Krka, koja će u srijedu na svom igralištu igrati protiv Trnja

Neven Čuturilo (Krk)

Treća HNL - Zapad, 1. kolo

KRK - DUBRAVA 3:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelci: 0:1 Juranović (7-11m), 1:1 Alilović (25), 1:2 Abramović (32-11m), 2:2 Džaferović (41-ag), 3:2 Ismaili (77)

Žuti kartoni: Brdar, Buršić, Con, Malinić, Ismaili (Krk) Kelemen (Dubrava)

KEK: Nicoletti, Malinić, Con, Damiš, Vidas, Jović, Alilović (71 Ivančić), Čuturilo, Kurolt, Brdar (65 Fumić), Buršić (53 Ismaili),

DUBRAVA: Mustapić, Kelemen, Stojić, Petković (67 Maloča), Mioković, Ljubanović (46 Čečura), Džeferović (46 Čopec), Žugaj, El-Saleh, Juranović, Abramović

Nogometaši Krka osvojili su bodove u prvoj utakmici ove sezone, pogotkom Ismailija u 77. minuti pobijedili su Dubravu rezultatom 3:2.

Već u 7. minuti šok za domaćina, dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja na rubu šesnaesterca nad napadačem gostiju.

S bijele točke bio je siguran Juranović za 0:1.

Krčani nisu klonuli duhom već stvaraju u narednim minutama dva zicera preko Čuturila, no istaknuo se sa dvije vrlo dobre intervencije vratar Mustapić.

Nastojanja domaćina za poravnjanjem rezultata urodila su plodom u 25. minuti utakmice nakon kombinacije Malinić – Brdar i sigurnog egzekutora Alilovića.

Novi kazneni udarac za goste dosuđen je u 32. minuti utakmice, kad je neoprezno na korner-crti uklizao Jović, a glavni sudac Čalić na intervenciju svog pomoćnika pokazao na bijelu točku.

Precizan je ovaj put bio Domagoj Abramović za vodstvo od 1:2.

U jeku napada domaćina u 41. minuti nakon prodora i centaršuta Kurolta loptu je u vlastitu mrežu skrenuo branič gostiju Džaferović za poravnanje rezultata s kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu sve do 66. minute nismo vidjeli ništa zanimljivo.

Igralo se između dva šesnaestreca s dosta grešaka, a obje ekipe igrale su u grču od straha za nekom greškom koja bi mogla promijeniti tijek utakmice.

Nagovještaj promjene rezultat bio je prodor Malinića i njegov centaršut na raspoloženog Kurolta, koji zamalo prebacuje glavom vrata gostiju.

U 81. minuti dosuđen je slobodni udarac za Krčane s desne strane na oko 40 metara od gola Dubrave.

Kapetan Čuturilo centrira na svoje napadače, a lopta dolazi do netom ušlog Ismailija, koji rutinski neobranjivo gađa kut vrlo dobrog vratara gostiju Mustapića za vodstvo od 3:2.

Do kraja susreta gosti pokušavaju dugim i napamet upućenim loptama doći do šanse za gol, međutim iskusni stoperski par Damiš – Con sprečavaju bilo kakvu prigodu za izjednačenje rezultata.

Pobjeda na samom startu koja daje samopouzdanje ekipi Krka, koja će u srijedu u utakmici s Trnjem biti kompletna, jer se vraćaju dvojka kartoniranih Turčić i Frančišković.