Srijeda, 02. ožujka 2016. 19:03 Napisao/la  Željko Dminić

Strijelci: 1:0 Rubčić (44), 2:0 Bajramović (70), 2:1 Brozović (81-11m)

Žuti kartoni: Tadejević, Rubčić (Krk), Monjac, Dadić (Opatija)

Isključenje: Dželalija (81, nesportsko ponašanje)

KRK: Berković, Kovačević, Kurolt, Simanović, Tadejević, Totić, Fl. Fumić (53 Pejanović), Turčić, Rubčić (66 Fi. Fumić), Zec, Josipović (46 Bajramović)

OPATIJA: Raspor, Erceg, Brozović, Dadić, J. Rudan, Kurti (46 Matovina), Štemberger, Krešić, Šolić, Monjac (57 Jug), T. Rudan

Nogometaši Krka ostvarili su pobjedu u lokalnom derbiju, otočni trećeligaš visoko se vinuo na ljestvici nakon pobjede (2:1) protiv Opatije u unaprijed odigranoj utakimici 17. kola. Trenutačno drugo mjesto na ljestvici malo je tko očekivao u debitantskoj sezoni, posebice nakon osjetnih promjena u zimskoj stanci.

Po lijepom i sunčanom vremenu i dobro ispunjenim tribinama gledali smo dopadljivu igru dvaju stari znanaca gdje su Krčani odmah od početka utakmice bili opasniji takmac. Već u 14. minuti prodor Zeca po desnoj strani, ulazak u šesnaesterac, oštar udarac prema golu i Raspor nogama odbija loptu u korner.

U 30. minuti jedna jedina prava prilika za goste nakon pogrešne procjene inače vrlo sigurnog Simanovića, Rudan malo iskosa izbija pred Berkovića ali prvi vratar lige čita njegov udarac i hvata loptu.

Do samog kraja prvog djela igralo se dosta rastrgano sa obje strane sa puno greški na sredini terena, a onda u sam smiraj poluvremena usljedila je brza akcija domaćina, lopta od Tadejevića biva na prvu proslijeđena do Fumića, isti igrač dodaje do Rubčića, koji se varkom oslobađa svojeg čuvara i sa ruba šesnaesterca gađa kut nemoćnog golmana Opatije za 1:0.

Nakon odmora trener Dželalija uvodi u igru napadački dvojac Bajramović – Pejanović, koji daje veći obol napadu Krčana. U 49. minuti loši sudac Jelić ne pokazuje na bijelu točku nakon očiglednog igranja rukom stopera Opatije u svojem šesnaestercu da bi potom nakon centaršuta Rubčića, Kovačević zamalo klizećim startom odnio loptu u gol protivnika.

Igrala se 70. minuta utakmice. Kapetan Krka Kovačević idealno po lijevom boku upošljava Bajramovića, koji se kao metak sručio u kazneni prostor Opatijaca i odmjerenim udarcem pogodio gornji lijevi kut Raspora za 2:0.

U 81. minuti dosuđen je udarac sa 11 metara za goste nakon jednog čistog starta Tadejevića u svom šesnaestercu. Uzaludni protesti klupe i igrača, Brozović je lagano poentirao za smanjenje vodstva od 2:1.

Sudac je isključio trenera Krka Davora Dželaliju, koji je vrijeđao suce nakon dosuđenog kaznenog udarca za Opatiju. Dželalija se ispričao nakon utakmice

Do kraja utakmice domaćin je znalački čuvao loptu i mogao postići preko Pejanovića i treći zgoditak.