Subota, 20. listopada 2018. 17:18 Napisao/la  SC

Karlo Josipović dvostruki strijelac u pobjedi Krka

Strijelci: 1:0 Con (25), 2:0 Josipović (87), 3:0 Josipović (90+1)

Žuti kartoni: Malinić (Krk), Radetić (Novigrad)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (46 Josipović), Mijić (62 Alilović), Golić, Brdar (88 Dijanić), Frančišković, Malinić

NOVIGRAD: Peruško, Kitchen, Pamić, Nuaili, Stritar (46 Dah), Urošević, Dukađin, Mofardin, Bernobić, Najhart, Radetić (88 Prodan)

U vrlo fer i korektnoj utakmici sa samo dva žuta kartona sa svake strane, nogometaši Krka rutinski su zabilježili pobjedu nad bivšim drugoligašem.

U prvih petnaestak minuta niti jedna ekipa nije pokazala neku agilnost, domaćin na pedeset posto, a gost nemoćan da to iskoristi.

Prva prilika zbila se u 16 minuti kada je Brdar vrškom kopačke zahvatio loptu u povoljnoj situaciji i to je bilo dovoljno da vratar Peruško uhvati loptu.

Dvije minute kasnije i Kurolt puca glavom ravno u vratara.

Što nije pošlo za rukom napadačima, u 25. minuti pošlo je za rukom stoperu Conu koji je iz blizine nakon udarca sa kuta pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Do odmora ništa se nije značajnije dogodilo, Krčani su opet stali i kombinirali ne trošeći se previše, a gosti nemoćni i bez udarca prema vratima Berkovića.

U drugom dijelu u istoj 46. minuti dva zicera za Krčane, prvo Cona, a potom Frančiškovića.

Oba puta isti igrači dosta su traljavo pucali prema golu Peruška.

U 59. minuti prvi udarac gostiju u okvir vrata Berkovića i to škaricama preko tamnoputog napadača Dah Joela, ali bez opasnost, lopta je završila u naručju domaćeg vratara.

U 83. minuti dobar udarac glavom dotad najboljeg napadača Krka Cona, no vratar Novigrada vadi loptu iz samog donjeg kuta.

I onda u 87. i 90. minuti proradio je Josipović te dvama pogocima, jednim iz igre, a drugim iz prekida donio svojoj ekipi visoku pobjedu od 3:0. (Ž. Dminić)

ORIJENT 1919 - DUBRAVA 1:1

Stadion Krimeja. Gledatelja 800

Sudac: Ivan Marinčević (Mićevec)

Strijelci: 0:1 Marton (45), 1:1 Andrić (86)

Žuti kartoni: Mohorovičić, Jergović, Andrić, Leskur (Orijent 1919), Mudražija, Ljubanović (Dubrava)

ORIJENT 1919: Popović, Jergović, Andrić, Žeželj (73 Srzentić), Gerc, Fumić, Šarković (64 Redžepi), Leskur, Monjac, Hasičić, Mohorovičić (59 Čubelić)

DUBRAVA: Šolčić, Čopec, Barić, El-Saleh, Marton, Mudražija, Ljubanović, Kahrimanović, Džaferović, Rebernjak, Kovačević

Orijent 1919 osvojio je bod protiv Dubrave. Nakon vodstva gostiju, Andrić je zabio za remi četiri minute prije kraja susreta.

- Moram priznati da sam se više pribojavao Dubrave. Bili smo dominantniji u prvom dijelu i trebali smo to kapitalizirati. Stalno smo bili blizu, a nakon što smo promašili dvije, tri prilike, dobili smo gol u najnezgodnijem trenutku. U drugom dijelu smo još više pritisnuli, imali smo neke situacije za izjednačenje. Na sreću uspjeli smo zabiti prije kraja. Vjerujem da smo zabili gol u prvom dijelu da bi se utakmica drugačije razvijala. No, preokrenuli smo loš trend nakon poraza i nadam se osvajanju tri boda protiv Novigrada, rekao je trener Orijenta 1919 Marin Mikac.

Utakmice 11. kola: Vrbovec - HAŠK 0:1, Maksimir - Jarun 3:1, Ponikve - Dugo Selo 0:1, Zagorec - Špansko 2:3