Srijeda, 02. studenog 2016. 16:59 Napisao/la  Željko Dminić

Utakmica 11. kola: Krk - Dubrava 2:0. Strijelci Con i Čuturilo

Strijelci: 1:0 Con (36), 2:0 Čuturilo (90)

Žuti kartoni: Dragović, Vidas, Fl. Fumić (Krk)

KRK: Berković, Kurolt, Con, Nemetz, Totić, Kovačević (76 Turčić), Fi. Fumić, Čuturilo, Vidas, Pejanović (46 Malinić), Dragović (63 Nenadić)

DUBRAVA: Kakša, Čopec, Marić, Brcković, Čibarić (59 Kolak), Berišić (79 Krajina), Progovečki, Mioković,  Juranović, Baučić, Abramović

Prava nogometna poslastica i šteta da derbi nije odigran na neradni dan u prihvatljivijem terminu.

Malobrojni posjetitelji na Sportskom centru u Krku došli su na svoje i na kraju susreta obje ekipe zasluženim pljeskom ispratili u svlačionice.

U prvih petnaest minuta dosuđena su dva slobodna udarca sa svake strane, identično u dobroj poziciji na nekih osamnaest metara od gola.

Gosti pucaju u postavljeni zid, a Čuturilov udarac brani dobro postavljeni Kakša.

U 17. minuti Kovačević presijeca jedan napad gostiju, idealno upošljava Čuturila na lijevom boku, a udarac potonjeg zamalo promašuje gornji lijevi kut.

Dvije minute kasnije agilni kapetan Krka dobro uposlen od Vidasa našao se u prilici ovaj put sa desne  strane, ulazi u 16 metara i gađa golmana Dubrave iako je lijevo imao posve usamljenog i u boljoj poziciji Kovačevića.

Gosti prijete tek u dvadesetoj minuti, no udarac Abramovića odlazi kraj stative Berkovića.

Igrala se 36. minuta utakmice kad su Krčani izveli jedan od niza kornera, ovaj put sa lijeve strane oštar centar Čuturila na glavu Cona koji neobranjivim udarcem pod gredu postiže svoj prvijenac za ekipu Krka - 1:0.

U drugom dijelu nogometaši Krka ne posustaju i nastavljaju dobrom, organiziranom i požrtvovnom igrom ne bi li postigli i drugi zgoditak i tako se rasteretili od prijetnji vrlo dobrih gostiju iz Zagrebačkog kvarta  Dubrave.

U 47. minuti bijeg Fumića svojim čuvarima, ulazak u 16 metara, gdje je odgurnut sa strane gostujućeg stopera, međutim sudac Jerbić samo odmahnuje rukom.

U 50. minuti bilježimo još jedan zamalo neprecizan udarac igrača utakmice Čuturila  da bi potom nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Dubrave, Con propustio postići svoj drugi zgoditak iz idealne prilike.

Sredinom drugog dijela gosti kreću na sve ili ništa te pritišću domaćina na svoju polovicu.

Slijedi nekoliko opasnih situacija po gol Berkovića, ali stoperi Krka i sam vratar sigurno zaključavaju svoja vrata.

U jeku napada Zagrepčana uslijedila je brza kontra domaćina preko Vidasa koji je krajičkom oka opazio usamljenog Čuturila na drugoj strani te ga idealno poslužio, a isti rutinerski pogađa za konačnih 2:0.

Pobjedom u derbiju te domaćim porazom Vinogradara, Krčani preuzimaju  lidersku poziciju nakon 11. kola natjecanja u 3. HNL – zapad.

Ostali rezultati: Vinogradar - Kustošija 1:4, Jadran - Vrapče 1:1