TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan protiv Nehaja do boda u nadoknadi

Utorak, 16. travnja 2013. 19:37 Napisao  I. V.

Grobničan - Nehaj 4:4. Sedam pogodaka postignuto je u drugom dijelu kada je sudac dosudio 4 kaznena udarca

Treća liga – zapad – 22. kolo

GROBNIČAN - NEHAJ 4:4

Igralište u Mavrincima. Gledatelja: 250

Sudac: Igor Rajko (Tinjan) 5

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), B. Vrban, I. Vrban, Lopac, Šmit, Rubčić (Nehaj)

Strijelci: 0:1 Rubčić (9), 1:1 Jukić (51-11m), 2:1 Jukić (53-11m), 3:1 Miculinić (54), 3:2 Topolovec (65), 3:3 Rubčić (68-11m), 3:4 Pećanić (82), 4:3 Jukić (90+2-11m)

GROBNIČAN: Milić 6, Miculinić 6,5, Jukić 7, Linić 6 (46 Burić 5,5), Jović 6, Jasprica 5,5 (68 Miškulin -), Glavaš 6,5,  Malkić 5,5, Cianci 5 (46 Sertić 5,5), Bijelić 6, Pretnjača 6,5

NEHAJ: Baričević 5,5, B. Vrban 5,5,  Vukelić 5,5, I. Vrban 6,5, Hasanbegović 6, Dabac 6,5, Pećanić 6,5, Lopac 6, Rubčić 7,5, Žunić 6 (46 Topolovec 6,5), Šmit 7 (83 Prpić -)

Utakmica za nogometne anale! Ne zbog kvalitetnog nogometa nego zbog 8 pogodaka od kojih se 7 dogodilo u drugom dijelu. Od tih 7 čak su 4 postignuta s bijele točke. I sve to bilo je vrijedno podjele bodova čime zadovoljniji moraju biti  domaćini. Lider prvenstva uspio je osvojiti bod u sudačkoj nadoknadi nakon što je Stjepan Jukić ostvario nesvakidašnji hat-trick s bijele točke.

U 92. minuti Jukić je treći put bio neumoljiv iz kaznenog udarca, koji je sudac Rajko dosudio nakon kontakta Vukelića i Pretnjače, kada je lopta bila izvan domašaja obojice igrača. Kontakt se čuo do vrha tribina i koliko god se gosti bunili  elementi za kazneni udarac su postojali.

Problem je što Rajko u 58. minuti nije dosudio kazneni udarac za goste nakon što je Miculinić zalegao na pobjeglog Šmita. Da je poštovao kriterije iz 92. minute, sudac je za prekršaj nad Šmitom trebao dosuditi dva kaznena udarca odjednom! Ostale procjene kaznenih udaraca nisu sporne budući da je kriterij dosuđivanja prekršaja bio primjereniji utakmici mlađih pionira.

Što se tiče igre, teško je odabrati jednostran kriterij procjene kvalitete utakmice. U utakmici s 8 pogodaka mnogi stručnjaci  opravdano bi pronašli stotinu manjkavosti u objema obranama. S druge strane, atraktivnost ima svoju cijenu. Ovog je puta forsiranje igre za pogodak više domaćeg trenera kod vodstva 3:1 plaćeno izgubljenim bodovima. To prije što Grobničan nije igrao na razini lidera ni kada je u razdoblju od svega četiri minute postigao tri pogotka i preokrenuo rezultat.

Naprotiv, senjska momčad je tijekom cijele utakmice izgledala organiziranije i ni po čemu nije pokazivala da se bori za ostanak. Poglavito u prvom dijelu, kada je Grobničan praktično samo jednom ozbiljno zaprijetio. U 32. minuti Glavaš (udarac nogom) i Linić (udarac glavom) dvaput su nakon prekida pogodili vratara Baričevića. Ni približno opasno u odnosu na Šmitovu (33) šansu i Milićevu obranu.

Drugi dio obilježila su četiri kaznena udarca i Deni Rubčić, koji je lakoćom stvarao višak. Najbolji igrač utakmice u 9. minuti postigao je prekrasni pogodak iz slobodnog udarca, u 68. minuti sigurno je izjednačio iz kaznenog udarca, a u 82. minuti sjajno asistirao Pećaniću za vodstvo.

Dva preostala pogotka iz igre postignuli su Miculinić, koji je u 54. minuti s 27 metara snažno udario po lopti koju je Baričević neočekivano propustio kroz ruke za 3:1, te Topolovec koji se u 65. minuti u primanju oslobodio čuvara i s 15 metara pogodio suprotni kut za 3:2.

Fotogalerija: Lario Tus