3. HNL: Dugo Selo preokretom u završnici porazilo Novigrad, momčad Damira Milinovića nije izdržala

Subota, 25. travnja 2015. 19:45 Napisao/la  SC

Rezultati 24. kola: Dugo Selo - Novigrad 2:1, Zelina - Zagorec 1:2, Vrapće - Špansko 0:1, Istra 1961 II - Maksimir 1:2, Stupnik - Dubrava 0:1

3. HNL Zapad - 24. kolo

DUGO SELO - NOVIGRAD 2:1

Gradski stadion. Gledatelja 250

Sudac: Antonio Pavlečić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Glavaš (68-11m) 1:1 Nemanić (90) 2:1 Benković (90+2)

Žuti kartoni: Mamuza (Dugo Selo), Ćufta, Mijoković, Mileusnić, Bjelanović (Novigrad)

DUGO SELO: Nevistić, Martić (52 Kajtazi), Micić, Puretić (78 Skorin), Nemanić, Ivančević (73 Kovačević), Barišić, Pajvot, Benković, Kutleša, Mamuza

NOVIGRAD: Beble, L. Čakarun, Mileusnić, Tomašević, Ćufta, Glavaš, M. Čakarun (90 Tustonjić), Mijoković, Lucente (59 Bjelanović), Tatar, Grujević

Najgori mogući poraz doživili su nogometaši Damira Milinovića u Dugom Selu. Iako su od sredine drugog dijela imali vodstvo i tri boda u džepu, na kraju su iz predgrađa Zagreba otišli praznih ruku.

U prvom dijelu igrala se oprezna igra s obje strane, a najviše domaći mogu žaliti za prigodom Benkovića iz 32. minute, iako je i Novigrad zaprijetio preko Tatara, ali je na mjestu bio Nevistić.

Kada je u 62. minuti Pavlečić dosudio jedanaesterac za goste, a Kristijan Glavaš bio siguran u realizaciji, stekao se dojam da će Dugo Selo danas ostati bez bodova.

Ipak, najprije u posljednjoj minuti utakmice lopta dolazi do Nemanića koji preciznim udarcem poravnava, a onda u drugoj minuti nadoknade iskusni Benković koristi dekoncentraciju gostujuće obrane te pogađa za konačnih 2:1.