3. HNL: Šuker odlučio u 90., Krk ispustio pobjedu u 92. minuti, novi poraz Rijeke II

Subota, 31. listopada 2015. 17:21 Napisao/la  SC

Rezultati 11. kola: Opatija -  Stupnik 1:0, Krk - Dugo Selo 1:1, Trnje - Rijeka II 2:0, Vinogradar - Zagorec 1:2, Samobor - Novigrad 0:3, Špansko - Vrbovec 0:0, Dubrava - Maksimir 1:1, HAŠK - Vrapče 1:2

Treća HNL zapad - 11. kolo

OPATIJA - STUPNIK 1:0

Igralište Opatije. Gledatelja 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelac: 1:0 Šuker (90)

Žuti kartoni: Kurti (Opatija), Perić (Stupnik)

OPATIJA: Raspor, Brozović, Kolić, Bojić (46 Vlatković), Jug, Prpić (46 Matovina), Rukavina, Šuker, Kurti (46 Rudan), Dadić, Erceg

STUPNIK: Gujić, Brkić, Djedović, Batarilo-Čerdić (84 Lončarić), Pajvot, Srdarović, Obadić, Galić, Brčić, Merlin, Perić

Bez četiri standardna prvotimca (Krešić, Dunković, Lazić, Kovačević) Opatija se ipak našla u ulozi pobjednika ove subote na svom stadionu protiv Stupnika. Pogodak odluke pao je u 90. minuti, a njegov je potpisnik Bernard Šuker. Umorni su bili igrači Zorana Bogolina, što je i on sam potvrdio nakon utakmice.

- Uspjeli smo pobjediti i to je danas jedino bitno. Jako smo teško došli do nova tri boda, falili su nam neki igrači i bilo je primjetno da igramo umorni i bez svježine. Nije bilo ničeg lijepog za oči u našoj igri, sve je to zajedno izgledalo dosta nepovezano. Napravili smo međutim, vrlo jak pritisak u nastavku, gol je visio u zraku i na kraju se dogodio, kaže Bogolin.

Do sljedećeg kola i ogleda u Vrapču ima vremena za radni odmor, tada će i momčad biti kompletna, spremna za novi uspjeh.

KRK - DUGO SELO 1:1

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 200

Sudac: Saša Kapular (Brtonigla)

Strijelci: 1:0 Fumić (12) 1:1 Adžić (90+2)

Žuti kartoni: Fumić, Turčić (Krk)

KRK: Berković, Kovačević, Fumić, Čuturilo, Štemberger, Turčić (46 Buršić), Totić, Simanović, Kurolt, Zec (88 Jerković), Vidas (68 Ćufta)

DUGO SELO: Bagarić, Kwedi, Ivić, Martić, Puretić, Benković, Ivančević (61 Skorin), Barišić, Kovačević (77 Martinović), Rexhepi (55 Adžić), Mamuza

Nogometaši Krka ispustili su pobjedu u sudačkoj nadoknadi, momčad Dugog Sela izjednačila je u 92. minuti utakmice.

- Teška utakmica, igralo se po buri, bilo je puno nervoze, nije bilo tečne igre... Bez obzira na sve bili smo bliži pobjedi, dobili smo pogodak u zadnjoj minuti, kada je počelo nabijanje... Njihov igrač je ostao sam, pogriješila je obrana, tako je to u nogometu. Prije toga igrali smo protiv bure i stvorili tri lijepe prilike. Dvaput je promašio mladi Buršić, jednom Zec i to nas je koštalo... Mislim da smo zaslužili tri boda, a ovo nam se događa već treći put... Očito je u nama problem, kaže trener Krka Davor Dželalija.

TRNJE - RIJEKA II 2:0

Igralište u Trnju. Gledatelja 150

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Vukadin (52-11m) 2:0 Slatina (68)

Žuti kartoni: Slatina (Trnje), Cvetković (Rijeka II)

Crveni karton: Kabiru (16 - gruba igra)

TRNJE: Živković, Rebernjak (60 Mislimi), Mandić, Vukadin, Lončar, Slatina (84 Miličević), Barnjak (46 Trbuljak), Krešo, Jelić, Ribić, Šimunić

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Diyoke, Ikić, Nakić (73 Fatić), Cisotti (80 Budan), Bajić (23 Cvetković), Lucić, Rebernik, Vizinger, Kabiru

Nogometaši Rijeke II poraženi su na gostovanju kod Trnja u okviru 11. kola Treće HNL-zapad. Riječki nogometaši doživjeli su peti poraz, a utakmicu je uvelike usmjerilo rano isključenje Muhammeda Kabirua.

Nogometaš Rijeke pokušao je izbiti jednu loptu te je u glavu pogodio Marina Slatinu. Sudac je procijenio da je taj prekršaj zaslužio crveni karton.

Rijeka II dobro se držala u nastavku, ali nekoliko izglednih situacija nije iskoristila.

Trnje je u drugom poluvremenu u 52. minuti stiglo do kaznenog udarca kojega je realizirao Tomas Vukadin.

Domaćin je pobjedu potvrdio u 68. minuti pogotkom Marina Slatine.

Ostali rezultati 11. kola: Vinogradar - Zagorec 1:2, Samobor - Novigrad 0:3, Špansko - Vrbovec 0:0, Dubrava - Maksimir 1:1, HAŠK - Vrapče 1:2