Prva HNL: Juniori i kadeti Rijeke poraženi na gostovanju od Dinama

Srijeda, 02. travnja 2014. 12:32 Napisao/la  SC

Juniori: Dinamo - Rijeka 1:0. Kadeti: Dinamo - Rijeka 2:0

Igralište Maksimir. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb).

Strijelac: 1:0 Čekići (71').

Žuti kartoni: Biljan, Capan, Mamić (Dinamo), Batinić (Rijeka).

DINAMO: Miškić, Stolnik, Mamić, Biljan, Capan, Šunjić, Knežević (od 90'' Tolić), Halilović (od 70' Morris), Brodić (od 82' Pršo), Nuriši (od 63' Čekići), Fiolić (od 87' Burić).

RIJEKA: Bilandžić, Malinić (od 84' Gatara), Vidas, Fumić (79' Peričić), Matešković, Batinić, Blašković (od 49' Filipović), Potonjski, Brdar, Furijan (od 75' Pintarić), Hodak.

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Dinama u zaostaloj utakmici 18. kola Prve lige. Dinamo je tako smanjio zaostatak na vrhu na tri boda za vodećom Rijekom i ima utakmicu manje.

Iako je Dinamo imao inicijativu u prvom dijelu i nekoliko dobrih prilika, Rijeka je propustila dvije izgledne prilike. Najbolja je bila ona Hodaka koji je u 21. minuti sjajno pobjegao stoperima Dinama, ali je njegov pokušaj zaustavio Miškić.

Dinamo je bolje otvorio drugo povrijeme. Knežević je pogodio gredu, a malo kasnije Bilandžić odlično brani pokušaj Fiolića. Na drugoj strani Filipović je promašio izglednu priliku za Rijeku.

U 68. minute duel Brdara i Capana u kaznenom prostoru Dinama sudac Mlakar nije okrakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Tri minute kasnije Čekići je potegnuo s velike udaljenosti i sjajnim udarcem doveo Dinamo u vodstvo - 1:0. Rijeka je tek krenula s centra, Filipović se našao u prilici, ali njegov udarac zaustavila je vratnica.