PRVA ŽUPANIJSKA NL

Nogometaši Orijenta 1919 osvojili jesenski naslov

Nedjelja, 30. studenog 2014. 17:53 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Mune - Orijent 1919 1:2. Riječani bez poraza završili polusezonu

Prva županijska liga, 13. kolo

MUNE - ORIJENT 1919 1:2

Igralište Crikvena Draga. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka). Pomoćnici: Cvijović (Rijeka), Šajina (Jurdani).

Strijelci: 0:1 Barišić (24'), 0:2 Buršić (33'), 1:2 Šneler (58').

Žuti kartoni: Mlinarić (Mune), Živulić, Smolić-Ročak (Orijent).

MUNE: Čituljski, Jugović (od 79' Posarić), Mlinarić (od 82' Dubrović), Cetina, Grbac (od 12' Kalinić), Dramac, Stanić, Šneler, Dukić, Trivanović (od 64' Ivančević), Šokčić (od 58' Beni).

ORIJENT 1919: Stipanov, Čubelić, Leskur, Nemetz, Inić, Smolić-Ročak, Mrvčić, Živulić, Mikulić, Barišić, Buršić (od 79' Babić).

Nogometaši Orijenta pobijedili su Mune i osvojili naslov jesenskih prvaka. Riječani u prvom dijelu nisu upisali niti jedan poraz. Utakmicu u Munama su odlično otvoili i u prvom dijelu stekli kapitalnu prednost.

Mikulić je pronašao Barišića koji se našao oči u oči s vratarom Muna - 0:1. Uslijedila je lijepa prilika za domaćina, ali pokušaj Šnelera obranio je Stipanov.  Gosti su udvostručili vodstvo devet minuta nakon prvog gola. Buršić je bio najspretniji i jednu odbijenu loptu vratara Čituljskog pospremio u mrežu.

Mune se u igru vratilo u 58. minuti kada je Karlo Šneler lijepim udarcem iz slobodnog udaraca zatresao mrežu - 1:2. Pritisnuo je domaćin do kraja utakmice, ali nije uspio oteti Orijentu jesensku titulu. Na drugoj strani Mikulić je u završnici propustio potvrditi pobjedu.

____________________________________________________________________________________

BORAC - LOKOMOTIVA 1:8

Omladinsko igralište. Sudac: Marko Tićak. Pomoćnici: Mihić i Dragišić (svi Rijeka).

Strijelci: 0:1 Popović (11'), 0:2 Perković (17'), 0:3 Popović (24'), 1:3 Nađ (37'), 1:4 Perković (43'), 1:5 Jovanović (55'), 1:6 Oštrić (62'), 1:7 Tokić (73'), 1:8 Pešuld (86').

Žuti kartoni: Stefanović, Grbac, Dukađin (Borac).

BORAC: Salkić, Marković, Kokora, Spajić, Zaharija, Slavujević, Vidić, Grbac, Nađ, Stefanović (od 33' Ristić), Dukađin.

LOKOMOTIVA: Perković, Alinčić (od 57' Ćus), Oštrić, Šolaja, Mataija, Fumić (od 57' Tokić), Lacković (od 46' Jovanović), Kovačić, Popović (od 52' Bašić), Pešuld, Perković (od 71' Baldo).

OŠK OMIŠALJ - LOVRAN 5:1

Igralište Pušća. Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka). Pomoćnici: Musulin (Rijeka), Martinović (Kastav).

Strijelci: 1:0 Šare (10'), 2:0 Mašić (24'), 3:0 Toić (63'), 4:0 Dajdžić (70'), 5:0 Škoda (80'), 5:1  Čavka (83').

Žuti kartoni: Vičević, Toić, Turčić, Škoda (OŠK Omišalj), Klanjac (Lovran.

Crveni karton: Zgodić (22', prekršaj posljednjeg igrača obrane).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Zubčić (od 83' Buzuk), Turčić, Cerić, Mašić, Prpić, Škoda (od 88' Prpić), Vičević (od 86' Veljačić), Šare (od 80' Žauhar), Dajdžić, Toić (od 70' Sertić).

LOVRAN: Vukić, Čavka, Periša, Zgodić, Klindić, Klanjac (od 65' Matak), Žgomba (od 70' Mrđenović), Žiganto (od 46' Tuliak), Mrđenović (od 46' Starčić), Habalija, Srok (od 46' Vuković).

DRAGA - KLANA 3:0  (1:0)

Igralište Slatina. sudac Marino Šabanović (Matulji). Pomoćnici: Šegota i Badjuk (oba Rijeka).

Strijelci: 1:0  Rukavina (35'), 2:0 Rukavina (73'), 3:0  Frolja (86').

Žuti kartoni: Tokić, Tkalčević, Rukavina (Draga), Ujčić, Sinčić, Corallini, Krešić (Klana).

DRAGA:Bošnjak,  Žiković, Orlović (od 79' Hlanuda), Ferenčak, Tokić, Tkalčević, Uzelac (od 46' Turak), Rubinić, Kereš, Rukavina (od 77' Sinožić), Frolja.

KLANA: Božić, Sanković, Corallini, Klobučar, Vrsaljko, J. Laginja (od 75' Saratlija), Iskra, Sinčić,  Ujčić (od 71' Krešić), Jerbić (od 46' I. Laginja), Gržinčić.

Nogometaši Drage uvjerljivom pobjedom protiv Klane zaključili su prvi dio sezone. Domaćin je poveo u 35. minuti, Kereš je proigrao Rukavinu - 1:0.

Rukavina je bio precizan i u 73. minuti kada je s desetak metara matirao vratara Klane. Točku na "i" stavio je Frolja u 86. minuti.

CRES - KRALJEVICA 2:1

Igralište Dari. Sudac: Ivan Jakovac (Mrkopalj). Pomoćnici: Veljačić (Omišalj), Ilijić (Bajčići).

Strijelci: 1:0 Perčić (43'), 2:0 Sedlić (69'), 2:1 Brkljača (90').

Žuti kartoni: Perčić, Polegubić (Cres), Štulić, Marušić, Šegota, Pleše (Kraljevica).

Crveni karton: Mikičić (Cres, 64', drugi žuti karton).

CRES: Zmajla, Kalčić, Sedlić, Vulin (od 81' Vunduk), Kovčalija, Polegubić, Abram, Kovačić, Jusufi, Perčić (od 86' Vucić), Lapov (od 46' Mikičić).

KRALJEVICA: Bilen, Šegota (od 80' Švrljuga), Perišić, Stević (od 75' Polić), Marušić, Pleše, Štulić, Burić, Franko (od 65' Maretić), Devčić, Mijolović (od 60' Brkljača).

RAB - RJEČINA 0:3

Igralište Blato. Gledatelja: 50. Sudac: Mario Vučetić (Kostrena). Pomoćnici: Mrkela (Rijeka) i Kostelac (Omišalj).

Strijelci: 0:1 Bura (18'), 0:2 Debelić-ag (22'), 0:3 Štanfel (41').

Žuti kartoni: Pahljina, Stričević (Rab).

Crveni karton: Aron Švrljuga (81' - udaranje protivničkog igrača).

RAB: Grgurić, Beg (od 88' A. Vulelija), Žentil (od 73' Stričević), Debelić, Pahljina, Subašić, Trenčev (od 82' M. Vulelija), Ivić, Buza-Vidas (od 50' Tariba), Ivče (od 60' Antešić), Šotić.

RJEČINA: Forgić (od 89' Kurelić), Maršanić, Švrljuga, Barčić, Kocijan, Kaić, Mikulić, Valić, Imeraj, Štanfel (od 56' Marinović), Bura.