Prva županijska liga: Orijent u Kraljevici izbjegao prvi poraz, Lokomotiva i Cres preuzeli vrh

Nedjelja, 02. studenog 2014. 18:50 Napisao/la  SC

Rezultati 9. kola: Kraljevica - Orijent 1919 2:2, Rječina - Klana 2:2, Mune - Lovan 1:1, Draga - Zamet 5:3, OŠK Omišalj - Borac 2:0, Rab - Lokomotiva 1:2, Cres - Goranin 5:0

Prva županijska liga, 9. kolo

KRALJEVICA - ORIJENT 1919 2:2

Igralište Oštro. Gledatelja: 150. Sudac: Milorad Mihić (Rijeka). Pomoćnici: Šabanović (Matulji) i Mehinović (Rijeka).

Strijelci:  1:0 Burić (27'-11m), 1:1 Inić (61'-11m), 2:1 Mijolović (75'), 2:2 Babić (86').

Žuti kartoni: Švrljuga, Devčić, Maretić, Mijolović (Kraljevica), Leskur, Inić, Smolić-Ročak, Čubelić, Mrvčić (Orijent 1919).

KRALJEVICA: Bilen, Maretić, Perišić, Šegota, Marušić, Stević (od 46' Mijolović), Rubinić, Burić, Franko (od 83' Trope), Devčić, Švrljuga.

ORIJENT 1919:  Stipanov, Brkljača, Leskur, Nemetz, Inić, Smolić-Ročak (od 69' Guerrieri), Buršić (od 58' Mrvčić), Čubelić, Mikulić (od 80' Babić), Juničić, Barišić.

Nogometaši Orijenta nisu uspjeli doći do punog plijena na gostovanju protiv Kraljevice. Dapače, domaćin je u 75. minuti poveo golom Mijolovića i izgledalo je da bi riječki sastav mogao doživjeti prvi poraz, ali Babić je dvije minute prije kraja donio bod. Unatoč tome, nakon devetog kola Orijent je izgubio prvo mjesto na ljestvici.

_________________________________________________________________________________

RJEČINA - KLANA 2:2

Igralište Rječine. Gledatelja: 130. Sudac: Antun Lukić (Kastav). Pomoćnici: Perkov i Mavrlja (obojica Rijeka).

Strijelci: 1:0 Imeraj (20'), 1:1 Iskra (40'), 1:2 I. Laginja (52'), 2:2 Klić (59').

Žuti kartoni: Imeraj (Rječina), Corallini, Simčić, Klobučar (Klana).

RJEČINA: Forgić, Maršanić, Švrljuga, Pavletić, Barčić, Velkovski, Kajić, Imeraj, Klić, Štanfel (od 69' P. Sharbini), Kocijan.

KLANA: Božić, Ćaćić, Corallini, Simčić, Vrsaljko, Klobučar, Iskra, J. Laginja (od 73' Marinac), Ujčić  (od 78' Jerbić), Bradašević (od 46' I. Laginja), Gržinčić (od 90' Stojak).

Nogometaši Rječine i Klane podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici u kojoj je publika mogla vidjeti četiri pogotka. Rječina je povela u 20. minuti. Maršanić je pronašao Imeraja, a on je sjajnim udarcem zatresao mrežu - 1:0. Gosti su uzvratili u 40. minuti. Nakon pogreške domaće obrane, Iskra je potegnuo s 18 metara - 1:1

Klana je bolje krenula u drugi dio i premoć je okrunila u 52. minuti. Nesporazum Pavletića i vratara Forgića rezulitralo je prilikom  za Ivana Laginju koji je s dvadeset metara pogodio prazan gol - 1:2.

Ipak, domaćin je uspio stići do boda nakon što su gosti propustili trećim golom prelomiti utakmicu. Maršanić je u 59. minuti ubacio i Klić je glavom pogodio za 2:2.

RAB - LOKOMOTIVA 1:2

Igralište Rab. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Martinović (Kastav). Pomoćnici: Mrkela i Melnjak (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Šotić (9'), 1:1 Jovanović (53'), 1:2 Jovanović (69').

Žuti kartoni: Dumičić, Pahljina, Lekaj (Rab), Popović, Perković, Šolaja.

RAB: Grgurić, Stričević, Dumičić, Beg, Kaštelan, Trenčev, Subašić, Lekaj, Pahljina, Tariba (od 63' Vulelija), Šotić.

LOKOMOTIVA: M. Perković, Šolaja, Daičić (od 46' Oštrić), Tokić, Mataja, Crnovršanin, Bonicioli (od 69' N. Popović), Lacković (od 46' Kovačić), Jovanović, B. Perković (od 77' Bašić), B. Popović (od 46' Hamidović).

Nogometaši Lokomotive na Rabu su osvojili vrijedna tri boda, te su uz Cres preskočili Orijent na prvom mjestu. S druge strane Rab nije uspio nastaviti niz od dvije pobjede iako je u devetoj minuti poveo golom Šotića. U nastavku je proigrala Lokomotiva i golovima Jovanovića stigla do pobjede.

CRES - GORANIN 5:0

Igralište Dari. Gledatelja: 70. Sudac: Bošnjak (Kastav).

Strijelci: 1:0 Sedlić (4'), 2:0 Abram (11'), 3:0 Perčić (48-11m), 4:0 Abram (55'), 5:0 Abram (79').

CRES: Zmajla, Kalčić, Vulin (od 60. Lapov), Sepčić (od 46. Salković), Abram, Mikičić, Kovačić, Sedlić (od 65. Vunduk), Kovčalija, Filipas (od 74. Vucić), Perčić.

GORANIN: Malnar, Lučić, Barišić, Šimunović, Oršolić, Beđeti, Brelih, Colnar (od 78. A. Lalić), Petranović, M. Lalić, Jakovac.

Nogometaši Cresa odradili su formalnost protiv Goranina, u uvjerljivom slavlju tri gola postigao je Abram. Popravljanje gol razlike gurnulo je Cres na prvo mjesto. Naime, Cresani imaju isti broj bodova i identičnu gol razliku kao Lokomotiva, ali su postigli jedan gol više.

MUNE - LOVRAN 1:1

Igralište Crikvena Draga. Sudac: Davor Tadić (Rijeka). Pomoćnici: Brletić i Radočaj (Viškovo).

Strijelci: 1:0 Grbac (77'), 1:1 Kovačević (90').

MUNE: Čituljski, Beni, Cetina (od 58' Jugović), Dramac, Stanić, Kalinić (od 46' D. Jugović), Šneler, Grbac, Dukić, Ban (od 46' Ivančević), Šokčić (od 67' Dubrović).

LOVRAN: Vukić, Matak, Čavka, Žiganto (od 78' Vuković), Klindić,  Klanjac, Žgomba (od 67' Zemanek), Konić (od 72' D. Mrđenović), Brnečić (od 46' Starčić), Periša, Srok (od 58' Kovačević).

DRAGA - ZAMET 5:3

Igralište Slatina. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Pomoćnici: Ružić (Permani) i Barbić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Frolja (33'), 1:1 Buza-Vidas (39'), 2:1 Turak (41'), 3:1 Frolja (58'), 4:1 Kereš (71'), 5:1 Nuaj (76'), 5:2 Buza-Vidas (80'), 5:3 Buza-Vidas (90'-11m).

Žuti kartoni: Turak, Topić (Draga), Piljić (Zamet).

DRAGA: Bradičić, Sinožić (od 66'  Saleš), Žiković (od 54' Nuaj), Ferenčak, Tokić, Turak (od 74' Hlanuda), Šerifi, Rubinić, Kereš (od 77' Uzelac), Rukavina (od 46' Topić), Frolja.

ZAMET: Chinchella, Piljić, Rupčić, Josipović, Cvijanović, Gržinić (od 75' Krunić), Vrsaljko, Tursunović (od 70' Mahmut), Buza-Vidas, Morožin, Smajlović.

OŠK OMIŠALJ - BORAC 2:0

Igralište Pušča. Sudac: Paolo Jakovašić (Pobri). Pomoćnici: Ilijić (Bajčići), Modrić (Kraljevica).

Strijelac: 1:0 Šare (11'), 2:0 Šare (62').

Žuti kartoni: Prpić, Vičević, Cerić, Turčić (OŠK Omišalj), Žeželić, Grbac, Nađ (Borac).

Crveni karton: Spajić (Borac, 52', drugi žuti karton).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Cerić, Šare (od 76' Sertić), Dajdžić (od 90' Buzuk), Prpić, Kurolt (od 37'  Žuvić), Toić (od 56' Škoda), Vičević (od 85' Veljačić), Župarić, Turčić.

BORAC: Kutija, Marković, Mohorić, Spajić, Mujdžić, Radišković, Vidić (od 69' Kokora), Grbac, Nađ, Žeželić, Dukađin (od 74' Ristić).