PRVA ŽUPANIJSKA NL

Lošinj pobijedio Lokomotivu i ponovo postao lider

Nedjelja, 18. svibnja 2014. 19:04 Napisao/la  SC

Prva županijska liga: Lošinj - Lokomotiva 5:1, Rječina - Lučki radnik 5:0, Draga - Lovran 1:2, Zamet - Borac 0:3

Prva županijske liga, 24. kolo

LOŠINJ - LOKOMOTIVA 5:1 (4:0)

Igralište Čikat. Gledatelja: 200. Sudac: Stojaković (Lovran).

Strijelci: 1:0 Jerneić (3'), 2:0 Kauzlarić (17'), 3:0 Jerneić (21'), 4:0 Jerneić (44-11m), 4:1 Smolčić (80'), 5:1 Jerneić (86').

LOŠINJ: Chinchella, Spaći, Pilčić, Jergović, Viskić, Gršković, Kauzlarić (od 81' Vidulić), Baljak (od 63' A. Mrvac), Martuslović (od 86' Krnić), Jerneić, Babić (od 86' D. Krajina).

LOKOMOTIVA: Stipanov, Pribanić (od 43' Tabar), Sušić, Šolaja, Fumić, Crnovršanin, Halilović (od 56' Muška), Smolčić, Jovanović, Perković, Popović (od 73' Kelmendi).

Rezultati
Prva županijska liga: Lošinj - Lokomotiva 5:1, OŠK Omišalj - Cres 6:1, Rječina - Lučki radnik 5:0, Draga - Lovran 1:2, Zamet - Borac 0:3, Goranin - Rab 1:0, Klana - Mune 3:0.
Prva A županijska liga: Turbina - Gomirje 2:4, Rikard Benčić - Vihor 2:1, Snježnik - Mrkopalj 0:1, Kraljevica - Polet 5:0, Vrbovsko - Željezničar 1:0, Goranka - Risnjak 0:1.

Nogometaši Lošinja nadigrali su Lokomotivu u derbiju kola i ponovo su zauzeli mjesto na vrhu ljestvice. Riječki nogometaši stigli su na otok s dva boda prednosti, ali Lošinj je uvjerljivom izvedbom prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede.

U domaćim redovima istaknuo se Josip Jerneić koji je postigo čak četiri gola za domaću momčad. Gosti su jedino uspjeli deset minuta prije kraja preko Smolčića doći do počasnog pogotka.

KLANA – MUNE 3:0 (2:0)

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Cvijović (Rijeka). Pomoćnici: Marinko Drašković (Rijeka), Vladimir Kusturin (Vrbovsko).

Strijelci: 1:0 I. Laginja (1'), 2:0 Kovačić (45'), 3:0 I. Laginja (79').

Žuti kartoni: Grbac, Šokčić, Ćus (Mune).

KLANA: Božić (od 84' Damjanović), Klobučar, Sanković, Simčić, Lučić, Jerbić (od 58' Raspor), Iskra, Kovačić, I. Laginja (od 86' Kajtazi), J. Laginja (od 61' Bradašević), Corallini.

MUNE: Muminović, Beni, Kalinić, Grbac, Dubrović, Šneler, Vukelić, Paravić, Fičor (od 54' Kamenar), Šokčić, Ćus.

Igra takoreći nije niti započela kada je Ivan Laginja ukrao loptu Beniju ispred gostujućeg kaznenog prostora i, u bliskom susretu sa vratarom Muminovićem, prizemnim udarcem sa desetak metara naciljao lijevi kut, 1:0. U posljednjoj minuti, neposredno prije odmora, Kovačić je, u metežu pred gostujućim vratima, udarcem po travi, sa petnaestak metara, zatresao mrežu po sredini vratiju, 2:0. Jedanaest minuta prije kraja Klobučar je, iz auta, rukama nabacio loptu u kazneni prostor, Corallini je lukavo preskočio loptu, koju je spremno dočekao I. Laginja i ljevicom je gurnuo u mrežu, uz lijevu vratnicu, 3:0. (Oskar Valenčić)

OŠK OMIŠALJ - CRES 6:1 (3:0)

Igralište Pušća. Sudac: Valentin Jakovac. Pomoćnici: Musulin i Šegota (svi Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šare (39'), 2:0 Škoda (42'), 3:0 Šare (45'), 4:0 Škoda (67'), 5:0 Šare (70'), 5:1 Marković (72'), 6:1 Turčić (75'-11m)

Žuti karton: Toić (OŠK Omišalj).

OŠK OMIŠALJ: Grlj, Cerić, Škoda, Šare, Dajdžić, Žuvić, Kurolt, Toić, Hadžiomerović, Dminić (od 76' Veljačić), Turčić.

CES: Zmajla, Marković (od 73' Marelja), Miklić, Malić, Dukić (od 46' Lapov), Kovčalija, Tokić (od 29' Perčić), Zubović, Kos (od 46' Maršanić), Kovačić, Klanjac.

DRAGA - LOVRAN 1:2

Igralište Slatina. Sudac: Mario Vučetić (Kostrena). Pomoćnici: Mihić (Rijeka), Šajina (Jurdani).

Strijelci: 0:1 Abram (13'), 0:2 Matovina (36'), 1:2 Rubinić (90').

Žuti kartoni: Dž. Šerifi (Draga), Zgodić, Periša, Jurić, Matovina, Kaligarić, Habalija, Hlanuda (Lovran).

DRAGA: Bradičić, Žiković, Nuaj, Hasičić (od 46' Rubinić), Krnjatić (od 46' Turak), Ferenčak, S. Šerifi, Dž. Šerifi (od 79' Mrvčić), Rukavina (od 53' Kereš), Adler, Frolja.

LOVRAN: Vukić, Matak, Čavka, Zgodić, Miculinić (od 79' Hlanuda), Habalija, Abram (od 86' Gazdek), Konić, Mrđenović (od 46' Jurić), Matovina (od 90' Margetić), Periša (od 69' Kaligarić).

Lovran je poveo u 13. minuti kada je Abram poentirao iz slobodnog udarca. Gosti su udvostručili prednost u 36. minuti. Matovina je krenuo u prodor kojega je okončao preciznim udarcem - 0:2. Draga je tek u posljednjoj minuti uspjela doći do počasnog gola koji je stigao nakon udarca Rubinića.

GORANIN – RAB 1:0

Igralište u Delnicama. Gledatelja: 200 Sudac: Luka Pajić (Rijeka). Pomoćnici: Jakovac (Mrkopalj) Ružić (Permani).

Strijelac: 1:0 Šimunović (61')

Žuti kartoni: Jerković, Šimunović (Goranin), Tariba, Beg (Rab)

GORANIN: Malnar, Beđeti, Lučić, A. Oršolić, G. Oršolić, Colnar. (od  84' Marković), Jerković, Šimunović, Tomljenović, Lalić, Brelih.

RAB: Skoblar, Pahljina, Šarušić(od 53' Kaštelan), T. Ivić, Debelić, Trenčev, Subašić (od 74' Beg), B. Ivić, Peršić, Tariba, Antešić,

Nogometaši Goranina pobijedili su Rab 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Šimunović u 61. minuti preciznim udarcem s dvadesetak metara. Domaćin je do kraja utakmice imao još nekoliko prilika, ali nije uspio povećati prednost.

ZAMET - BORAC 0:3

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Vladimir Merle (Rijeka). Pomoćnici: Trbulin (Rijeka) i Dragović (Viškovo). Strijelci: 0:1 Spajić (69'), 0:2 Nađ (75'), 0:3 Nađ (78').

ZAMET: Pejnović (od 81. Mahmut), Latinčić, Rupčić, Barkić, Belušić, Bitanga, Brnić, Zemanek (od 73. Gržinić), Morožin, Krunić (od 54. Vidakušić), Buza-Vidas.

BORAC: Nedić, Karlovčan (od 46. Grbac), Zaharija, Radišković, T. Vrsaljko, Spajić, Marković, J. Vrsaljko, Nađ, Vukojević (od 59. Randelj), Ilić.

RJEČINA - LUČKI RADNIK 5:0

Igralište Rječine. Gledatelja: 150. Sudac: Slobodan Vučković (Vrbovsko). Pomoćnici: Pijevac (Delnice) i Pojer (Vrbovsko). Strijelci: 1:0 Klić (4'), 2:0 Linić (6'), 3:0 Valić (26'), 4:0 Bura (55'), 5:0 Kaurin (82'). Žuti kartoni: Kaurin (Rječina), Bečirević (Lučki radnik).

RJEČINA: Forgić, Švrljuga (od 46' Marinović), Linić, Barčić, Valenta, Antolović, Matejčić (od 22' Kaurin), Klić (od 69' Volf), Valić (od 60' Mikulić), Bura (od 69' Zurak).

LUČKI RADNIK: Radman (od 46' Čituljski), Eraković, Marić, Paljokaj, Cvijanović, Grabovac, Alinčić, Polan (od 68' Stojaković), Žitković, Radočaj, Bečirović.