Nedjelja, 29. ožujka 2015. 20:01 Napisao/la  SC

Rezultati 16. kola: Zamet - Klana 1:3,  Draga - Mune 3:3, Rab - Cres 2:4

Prva ŽNL NS PGŽ - 16. kolo

ZAMET - KLANA 1:3

Igralište Robert Komen. Gledatelja 200.

Sudac: Marko Tićak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Laginja (8), 0:2 Bradašević (13), 0:3 Simčić (19-11m), 1:3 Šimunović (40)

Žuti kartoni: Pejnović, Polan, Šimunović, Josipović, Rupčić, Cvijanović (Zamet), Simčić, Vrsaljko (Klana)

ZAMET: Pejnović, Piljić, Josipović, Cvijanović, Barkić, Krasnić, J. Vrsaljko, Rupčić, Vidakušić (46 Grgurić), Polan (46 Tursunović), Šimunović

KLANA: R. Raspor, Čačić, Sanković, I. Laginja (87' Štokom), T. Vrsaljko, Marko Jerbić, Simčić, Bradašević (82 Saratlija), Mario Jerbić (74 Kajtazi), J. Laginja (67 Krešić), Klobučar

Nogometaši Klane uvjerljivo su pobijedili Zamet u utakmici koja je riješena u prvih devetnaest minuta, koliko je gostima bilo potrebno da postignu tri pogotka. U 8. minuti gosti su poveli pogotkom Laginje, koji je zatresao mrežu udarcem s dvadesetak metara. U 13. minuti Čačić je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca, pritrčao je Filip Bradašević i povećao vodstvo na 2:0.

Klana je posao obavila u 19. minuti kada je vratar Zameta Pejnović skrivio kazneni udarac iz kojega je Simčić treći put zatresao domaću mrežu.

U 40. minuti Vrsaljko je probio desni bok, ubacio u sredinu gdje je Šimunović ublažio poraz - 1:3.

U drugom dijelu Zamet je dominirao bez učinka, Klana je mirno sačuvala prednost.

OŠK - RJEČINA 3:0

Igralište Pušća. Gledatelja 100.

Sudac: Jasmin Musulin (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Marić (23) 2:0 Šare (41) 3:0 Kurolt (52)

Žuti kartoni: H. Prpić, Katava (OŠK), Forgić, Kajić, Sharbini, Kovačić, Marinović (Rječina)

OŠK: Jedrlinić, Mašić, Žuvić (63 Buzuk), Cerić, Toić (71 H. Prpić), M. Prpić (80 Veljačić), Škoda, Marić (63 Lukšić), Šare (76 Katava), Dajdžić, Kurolt

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Forgić, Kaurin, Kovačić, Mikulić, Đanić (46 Sharbini), Kajić (80 Mujđić), Antolović, Štanfel (60 Volf), Bura (46 Pilčić)

Momčad OŠK-a u potpunosti je nadigrala goste iz Dražica, koji tijekom cijele utakmice nisu ozbiljno ugrozili domaćeg vratara. OŠK je kontrolirao utakmicu kroz čvrsti središnji blok i brze izlaske preko Škode i Kurolta. Renato Škoda triput je asistirao što dovoljno govori o učinku najboljega igrača utakmice, koji je bio neuhvatljiv za goste.

Domaća momčad postignula je tri, a mogla je postići još barem toliko pogodaka.

DRAGA - MUNE 3:3

Igralište Slatina. Gledatelja 100.

Sudac: Antun Lukić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Kereš (5) 1:1 Klić (8), 1:2 Klić (15) 2:2 Rukavina (30) 2:3 Klić (31) 3:3 Frolja (70-11m)

Žuti kartoni: Živković, Topić (Draga), Šokčić, Švrljuga, Stanić, Ivančević (Mune)

Crveni karton: Ivančević (86 - drugi žuti)

DRAGA: Ramović, T. Sinožić (46 Tokić), Živković, Tkalčević, Ferenčak (80 F. Sinožić), Krnjatić, Šerifi (71 Hlanuda), Rukavina (60 Janjetić), Kereš, Frolja, Topić (86 Đuga)

MUNE: Čituljski, Šokčić, Cetina, Beni, Pešut (46 Žunić), Dramac, Švrljuga, Dukić, Klić (76 Ivančević), Šneler, Stanić (84 Posarić)

Gosti su najprije preokrenuli, pa i poveli još jednom do poluvremena koje je obilovalo golovima. U 70. minuti sudac Lukić s malom je zadrškom dosudio kazneni udarac za Dragu koji je i oblikovao kranji rezultat. Utakmicu je, kao i cijelo kolo ovog vikenda obilježio Sandro Klić, strijelac tri pogotka.

- Možemo biti zadovoljni bodom iz Drage iako smo imali kapaciteta za sva tri. Da nam je netko prije utakmice ponudio bod, prihvatili bi ga, iako se u trećoj utakmici za nas dogodio sličan scenarij. Na Rabu smo dobili dva jeftina gola, protiv Cresa naši su protivnici tako reći jednom prošli centar pa je završilo 1:1. Sve u svemu, moram pohvaliteti svoju ekipu, marljivo radimo i dobro treniramo, kaže Klić.

U Mošćeničkoj Dragi sukobili su se bivši igrači Rijeke Sandro Klić i Igor Tkalčević.

- Razgovarali smo na centru prije utakmice, prisjetili smo se trenutka u kojem je on kao igrač Osijeka na Kantridi nadamnom skrivio kazneni udarac. U nedjeljnoj utakmici sve je bilo korektno, rekao je Klić.

BORAC - KRALJEVICA 1:2

Igralište Borca. Gledatelja 100.

Sudac: Robi Stojaković (Lovran)

Strijelci: 0:1 Mijolović (4) 0:2 Burić (63) 1:2 Dukađin (83)

Žuti kartoni: Pleše, Rubinić (Kraljevica)

BORAC: Salkić, Kokora, Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević, Marković, Vidić, Nađ (81 Ristić), Sedlić, Žeželić (39 Dukađin)

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Pleše, Marušić, Štulić (39 Polić), Rubinić (72 Trope), Burić, Mijolović (83 Maretić), Devčić, Brkljača

Nogometaši Kraljevice pobijedili su  prvog susjeda u Bakru rezultatom 2:1.

- Bilo je teško igrati po onakvom terenu, ali zadovoljan sam. Igrali smo dobro, mislim da je rezultat na kraju realan iako smo propustili još nekoliko prilika. Nakon dvije neodlučene utakmice u kojima smo također
igrali dobro, napokon nam se poklopilo i to na terenu gdje nije lako igrati. Zadovoljan kako su igrali svi igrači, uključujući one koji su ušli u igru, kaže trener Kraljevice Neven Strukan.

RAB - CRES 2:4

Igralište Blato. Gledatelja 150

Sudac: Mario Kučan (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Šotić (1), 1:1 Kovčalija (14), 2:1 Buza-Vidas (31-11m),  2:2 Perčić (35-11m), 2:3 Perčić (70), 2:4 Paravić (78)

Žuti kartoni: Dumičić (Rab), Paravić (Cres)

RAB: Grgurić, Debelić, D. Subašić (41 Dumičić), Beg, T. Ivić (87 Matušan), F. Subašić, Antešić (83 Stričević), B. Ivić, Tariba, Buza-Vidas (69 Vulelija), Šotić

CRES: Zmajla, Filipas (61 Lapov), Ilić, Guerieri, Kovčalija, Polegubić, Vunduk, Kovačić, Paravić, Abram (84 Brnić), Perčić

Već u prvoj minuti Dean Šotić doveo je Rabljane u vodstvo, no trinaest minuta kasnije glavom je poravnao Davor Kovčalija. Potom, u četiri minute - dva jedanesterca. Šotić je izborio, a realizirao Nenad Buza-Vidas onaj za Rab, dok je Vedran Perčić izborio i postigao onaj za Cres. U završnici Cres slama domaćina pogocima Perčića i Paravića. (B. Purić)