Orijent osvojio naslov prvaka kolo prije kraja

Subota, 30. svibnja 2015. 21:52 Napisao/la  SC

Utakmica 25. kola: Zamet - Orijent 1919 0:6

Prva županijska liga - 25. kolo

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 200

Sudac: Marko Tićak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Buršić (23), 0:2 Mikulić (27), 0:3 Nemetz (41), 0:4 Čubelić (55), 0:5 Barišić (78), 0:6 Kuši (85)

Žuti kartoni: Cvijanović, Bitanga, Mahmut (Zamet)

ZAMET: Poropat (84' Pejnović), Pavlečić, Rupčić (76' Belušić), Barkić, Cvijanović, Bitanga, Mahmut (46' Josipović), Vrančić, Vrsaljko, Šimunović, Tursunović (74' Đuranec)

ORIJENT 1919:  Ćućić, Brkljača (81' Bakarčić), Leskur, Menetz, Inić, Andrić, Smolić Ročak (72' Basara), Čubelić, Mikulić (72' Kuši), Juničić, Buršić (74' Barišić)

Nogometaši Orijenta visokom pobjedom 6:0 svladali su Zamet u gostima i potvrdili naslov prvaka lige kolo prije kraja prvenstva.

Utakmicu je otvorio sjajnom obranom vratar Zameta Poropat. Naime, nakon prekršaja na Mikuliću, sudac Tićak pokazao je na bijelu točku. Inić je bio izvođač, ali ga je Poropat "pročitao" te sačuvao svoju mrežu.

No, u 23. minuti Buršić je načeo Zametovu mrežu. Nakon prvog pogotka gosti su kojima je itekako odgovarao ravan i širok teren, gosti su furiozno počeli probijati obranu Zameta.

Nakon vodstva Orijenta od 3:0 na poluvremenu Zamet je u nastavku pokušao zaprijetiti, ali gosti su diktirali igru i imali apsolutnu kontrolu na terenu.