1. ŽNL: Cres napravio korak od sedam milja, Rab u Dražicama prošao kao San Marino na Rujevici

Nedjelja, 05. lipnja 2016. 15:50 Napisao/la  SC

Utamice 26. kola: Rikard Benčić - Mune 0:6, Klana - Borac 2:1, Cres - Draga 7:1, Rječina - Rab 10:0, Kraljevica - Zamet 8:1, Lovran - OŠK Omišalj 2:0

Prva ŽNL - 26. kolo

KLANA – BORAC 2:1

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150.

Sudac: Ante Matić (Rijeka) 6,5

Strijelci: 0:1 Sedlić (5), 1:1 J. Laginja (19), 2:1 I. Laginja (38).

Žuti kartoni: R. Raspor, Sanković, Marko Jerbić, Corallini, Štokom (Klana), Brusić, Grbac, Polić (Borac)

KLANA: R. Raspor 7,5, Kajtazi 7, Sanković 7, Peršić 7, J. Laginja 8 (od 85' Delač -), Marko Jerbić 7 (od 70' Delač -), Gržinčić 7, Mario Jerbić 7 (od 70' Štokom -), I. Laginja 7 (od 88' Ćaćić -), Corallini 7, Krešić 7 (od 78' D. Raspor -).

BORAC: Nedić 6, Tomiek 6, Vidić 6, Brusić 6,5, Slavujević 6, Spajić 6, Dukađin 5,5, Franko 5,5, Grbac 5,5, Polić 5,5 (od 85' Žeželić -), Sedlić 6.

I u dvoboju sa Bakranima, starim rivalima, Klanjci su morali nadoknađivati prednost gostiju.

Već u 5. minuti, nakon proboja gostiju po desnom boku, Dukađin je sa kornerske crte vratio loptu, a Sedlić sa više od dvadeset metara tukao snažno, poluvisoko i zatresao mrežu uz desnu vratnicu, 0:1.

Četvrt sata kasnije, u 19. minuti, na više od dvadesetpet metara načinjen je prekršaj nad Ivanom Laginjom, koji je srušen u pokušaju proboja prema gostujućim vratima.

Imenjak Josip namjestio je loptu i razornim udarcem zatresao mrežu pod prečkom nemoćnog kadeta Daria Nedića, 1:1. Potez utakmice!

Klanjci su zavladali travnjakom Grašćine, stvarali šanse i promašivali sve do 38. minute. Mario Jerbić prodro je po desnom boku i sa ruba kaznenog prostora nabacio pred vrata, Ivan Laginja pravodobno je utrčao, podmetnuo kopačku i skrenuo loptu u mrežu, uz samu desnu vratnicu, 2:1.

Domaćini su se, u nastavku, ograničili na obranu stečene prednosti, a u završnici istaknuo se vratar Roman Raspor, dvostrukom obranom udaraca iz neposredne blizine u istoj akciji Bakrana, samo pet minuta prije kraja utakmice. (O. Valenčić)

RIKARD BENČIĆ - MUNE 0:6

Igralište SRC Belveder. Gledatelja 100

Sudac: Luka Milković (Viškovo)

Strijelci: 0:1 Šokčić (5), 0:2 Šneler (22), 0:3 Duilović (42-ag), 0:4 Vegar (57), 0:5 Šneler (77), 0:6 Vadlja (86)

RIKARD BENČIĆ: Aleksa, Štokan, Paljokaj (46 Kržić), Duilović, Vučetić (34 Perić), Miculinić, Stojaković (46 Ogrizović), Bradarić, Riza, Vranić, Baković

MUNE: Kranjac (70 Žunić), Beni, Trošelj, Dubrović, Ciceran, Šneler, Vegar, Bagić (76 Vadlja), Pribanić, Šokčić, Kezić

Nogometaši Muna su na Omladinskom igralištu upriličili pravu golijadu. Čak šest pogodaka primili su domaći nogometaši od ekipe Aleksandra Šnelera, koji je nakon utakmice bio sasvim zadovoljan izvedbom svoje momčadi.

- Nema se i tako što puno pričati nakon ovakvog rezultata. Bila je ovo prava rapsodija, moji su dečki ovako odigrali cijelu polusezonu. Nismo bili nadgrani ni od koga, jedino nas sportska sreća nekad nije mazila. Dečki bili rastrčani i efikasni. Utakmica je bila prava ljepotica, moram kao i uvijek pohvaliti ekipu Benčića na korektnoj igri. Oni su na neki način hit prvenstva, posebno nam je drago da nismo dobili niti jedan gol, rekao je Šneler.

CRES - DRAGA 7:1

Igralište Dari. Gledatelja 150

Sudac: Luka Šegota (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Cianci (1), 2:0 Perčić (4), 3:0 Perčić (33), 4:0 Perčić (35), 4:1 Abram (41), 5:1 Cianci (61), 6:1 Martuslović (82), 7:1 Martuslović (85)

Žuti kartoni: Vunduk (Cres), Ferenčak (Draga)

CRES: Zmajla, Brbić, Inić, Avgustinović, Francetić (64 Nastić), Mance, T. Zubović, Kučinić (46 Martuslović), Cianci (75 Alšić), Perčić (78 Vunduk), Bandalo (46. A. Zubović)

DRAGA: Bošnjak, S. Rubinić, Mahulja (46 Janjetić), Drvetić, Žiković, Ferenčak, Šerifi, Z. Rubinić, Turak, Sinožić, Abram

Nogometaši Cresa uveličali su proslavu prvaka uvjerljivom pobjedom protiv Drage, sedam pogodaka novog prvaka na kraju sezone tijekom koje je napravio korak od sedam milja.

Olakotna okolnost domaćinima bilo je što je Draga doputovala s jednim pričuvnim igračem, Mahulja se ozlijedio i morao izaći već u 4. minuti.

Zbog obavezne kvote od trojice mladih igrača, Draga je praktično cijelo prvo poluvrijeme igrala s desetoricom igrača, Janjetić je ušao tek nakon odmora.

Do 35. minute već je bilo za 4:0 za Cres, koji se feštom oprostio od županijske lige.

RJEČINA - RAB 10:0

Igralište Rječine. Gledatelja 50

Sudac: Anton Lukić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Bura (4), 2:0 Bura (28), 3:0 Bura (29), 4:0 Imeraj (65), 5:0 Imeraj (69), 6:0 Kajić (70), 7:0 Imeraj (73), 8:0 Kovačić (75), 9:0 Bura (80), 10:0 Bura (83)

RJEČINA: Jakšić, Švrljuga, Kaurin, Simonaj (55 Omeri), Antolović (75 Semion), Kovačić, Kajić, Valić, Imeraj, Bura, Sharbini

RAB: Grgurić, I. Vulelija, Hranić, Pahljina, Beg, Žentil, Mijić (35 J. Vulelija), Pičuljan, Buza-Vidas, Ivče, A. Vulelija

Rab i San Marino vezani su Poveljom prijateljstva od 1968. godine.

Prijateljski odnosi između dva grada taliko su zaživjeli da su se Rabljani u Dražicama u nedjelju osjećali kao San Marino u subotu na Rujevici.

Rječina je sezonu zaključila za deset! Toliko pogodaka primila je momčad Raba u zadnjoj utakmici ove sezone. Kristijan Bura bio je neumoljiv, peterostruki strijelac ostvario je hat-trick već u prvih pola sata.

Zanimljivo, Ahmad Sharbini ni jednom se nije upisao u listu strijelaca.