1 ŽNL: Kraljevica pobijedila Mune pogotkom u završnici utakmice, Lovran i Cres odigrali bez pogodaka

Nedjelja, 24. svibnja 2015. 22:33 Napisao/la  SC

Utakmice 24. kola: Klana - Rab 5:1, Lovran - Cres 0:0, Kraljevica - Mune 1:0. Mijilović u 86. minuti zatresao mrežu Muna i osigurao Kraljevici bodove

Prva županijska liga - 24. kolo

KRALJEVICA - MUNE 1:0

Igralište Oštro. Gledatelja: 100.

Sudac: Mario Kučan (Rijeka).

Strijelac: 1:0 Mijolović (84').

Žuti kartoni: Marušić, Mijolović, Devčić, Trope (Kraljevica), Švrljuga, Dukić (Mune).

KRALJEVICA: Bilen, Šegota (89' Maretić), Perišić, Pleše, Marušić, Rubinić (66' Štulić), Franko (46' Leoni), Burić, Mijolović, Devčić, Trope.

MUNE: Radman, Švrljuga (72' Žunić), Cetina, Dramac, Pešut (46' Dukić), Beni, Klić, Dubrović (62' Ivančević), Stanić, Šneler, Kalinić.

Postalo je već pravilo da se utakmice ovog proljeća, koje se igraju na Oštru, od danas Stadionu Milana Ružića Minte, rješavaju u samoj završnici. Kada su se gledatelji počeli već dizati i kretati prema izlazu uslijedila je brza akcija Trope – Mijolović, koja je završila pogotkom. Trope je probio po desnoj strani, dosta oštro ubacio na pvru stativu Radmana, a Donat Mijolović je munjevitom reakcijom donio gol i bodove Kraljevici.

Kraljevica je dobro započela utakmicu. Već u 4. ukazala se izrazita prilika za Devčića, koji je jurnuo u kontru. Na loptu je krenuo i vratar Radman, ali je pritom izgubio duel. Devčić je mogao reagirati odmah i sigurno da bi loptu uspio ubaciti sa vrha kaznenog prostora u praznu mrežu. Učinio je dodatni, nepotrebni korak i udarac je završio kraj desne vratnice gostujućeg gola.

Dvije minute kasnije Devčić sam stvara priliku, ali odlazi malo previše u koso, pa je završnica ponovno neprecizna. Već u idućem napadu Edi Burić puca slobodni udarac sa dvadesetak metara, ali za malo preko gola.

U 25. minuti Švrljuga puca oštro i precizno u kut Bilenova gola, ali konstanta na domaćem golu je siguran. Uoči odlaska na odmor i Sandro Klić puca, ali iznad gola.

U drugom poluvremenu Mune igraju poduzimljivije. Posebno opasan za domaću obranu, ali i vratara Bilena je mladi Luka Kalinić, koji svojim prodorima, ali i konkretnim udarcima sa desnog krila, stavlja domaće obrambene igrače u velike probleme.

U 60. minuti udarac Klića odsjeda na vratnici. Gosti nisu iskoristili svoje prilike, a u smiraju utakmice ostali su bez bodova. (S. Lončarić)

LOVRAN - CRES 0:0

Igralište Lokva. Gledatelja: 70.

Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija).

Žuti kartoni: Kaligarić i Starčić (oba Lovran).

Crveni kartoni: Kaligarić (27, drugi žuti),

Isključenje: Petrović, trener Lovrana (28, prigovor).

LOVRAN: Vukić, Matak (46' Starčić), Vuković, Klanjac, Klindić, Žiganto, Žgomba (58' D. Mrđenović), Konić (89' Rupčić), Blagajčević (71' M. Mrđenović), Kaligarić, Tuliak

CRES: Zmajla, Mikičić, Guerieri, Pavin (61' Vučić), Kovačić, Polegubić, Vunduk, Lapov (83' Krujac), Šepčić, Abram, Perčić

Nogometaši Lovrana i Cresa odigrali su bez golova. Domaći su već u 27. minuti ostali bez Kaligarića, koji je isključen zbog drugog žutog kartona, a isključen je i trener Lovrana Petrović.

Gosti sve do 56. minute nisu ozbiljno zaprijetili domažima, a zatim je Bram pucao preko gola.

U 63. minuti na Abramovu asistenciju Šepčić je s deset metara pucao pored gola.  Domaći su prijetili iz kontri preko Konića i Starčića, ali realizacija je izostala.

KLANA - RAB 5:1

Stadion Grašćina. Gledatelja: 100.

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 J. Laginja (28'), 2:0 J. Laginja (42'), 3:0 Mario Jerbić (57'), 4:0 I. Laginja (62'), 4:1 Ivić (64'), 5:1 Ujčič (87').

Žuti kartoni: Simčić, Corallini (Klana), Subašić (Rab).

KLANA: Raspor, Saratlija, Ćaćić, Marko Jerbić, Vrsaljko, J. Laginja (67' Klobučar), Mario Jerbić (75' Kajtazi), Simčić, Krešić (59' Bradašević), Corallini (87' Prole), I. Laginja (83' Ujčič).

RAB: Grgurić, Beg (67' Žikić), Pahljina, Žentil, Antešić (72' Kačanski), Subašić, Ivić, Debelić, Dedić (46' Matušan), Ivče, Šotić.

Igralo se gotovo pola sata igre kada je Krešić, u naletu prema kaznenom prostoru, idealno proigrao Josipa Laginju, koji je bez oklijevanja tukao po travi u bliži, lijevi kut, 1:0. Tri minute prije odmora Ivan Laginja probio se lijevim bokom do kornerske crte i zavrnuo loptu pred vrata, a prezimenjak Josip naciljao suprotni kut, uz vratnicu, 2:0.

U 57. minuti mat u dva poteza: Ćaćić je sa lijevoga boka nabačajem prebacio gostujuću obranu, utrčao je Jerbić i vrškom kopačke gurnuo loptu kraj istrčalog Grgurića, 3:0. Pet minuta potom kombinacija čitavog napadačkog reda Klanjaca, na kraju I. Laginja izbliza pogađa tijelo vratara Grgurića, a u ponovljenom pokušaju trese mrežu iz lijevog mrtvog kuta, 4:0.

Opuštanje domaćih dvije minute kasnije kažnjava Ivić, koji je ispred kaznenog prostora zaobišao Vrsaljka i udarcem sa desetak metara u bliži, lijevi kut svladao vratar Raspora, 4:1. Na kraju, tri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka Kajtazi je zdesna nabacio pred vrata, mladi Ujčič prsima primirio loptu i efektno, u padu, zatresao mrežu ispod palog Grgurića, 5:1. (O. Valenčić)