1 ŽNL: Lokomotiva potvrdila drugo mjesto, Mune i Rječina bez pobjednika

Nedjelja, 31. svibnja 2015. 22:19 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: OŠK Omišalj - Lokomotiva 0:1, Mune - Rječina 2:2, Rab - Kraljevica 0:8, Cres - Klana 0:0, Draga - Lovran 2:1

Prva županijska liga - 25. kolo

OŠK OMIŠALJ - LOKOMOTIVA 0:1

Igralište: Pušća. Gledatelja: 150

Sudac: Mario Vučetić (Kostrena)

Strijelci: 0:1 Da.Bašić (70)

Žuti karton: Jovanović (Lokomotiva)

OMIŠALJ: Jedrlinić, Mašić, Cerić (79' H.Prpić), Vičević (79' Veljačić), Šare (79' Lukšić), Dajdžić, M.Prpić, Žuvić (84' Buzuk), Kurolt, Toić (79' Marić), Turčić

LOKOMOTIVA:Smolčić, Alinčić (89'Medić), Oštrić, Tokić, Šolaja, Crnovršanin, Pribanič (46' Bonicioli), Smolčić (73' Do.Bašić), Da.Bašić, Pašuld, Jovanović (87' Baldo)

Lokomotiva je minimalnom pobjedom stigla do troboda na teškom gostovanju u Omišlju. Domaći su imali dvije situacije jedan na jedan sa gostujućim vratarom, no realizacija je izostala.

Kazna je stigla, kada je domaćem vrataru nakon jednog slabog udarca lopta prošla kroz ruke i ušla u mrežu.

Utakmica je bil tvrda, borbena, i obje su momčadi imale dvije, tri prilike, no Lokomotiva je svoju uspjela realizirati.

DRAGA - LOVRAN 2:1

Igralište Slatina. Gledatelja: 200.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Žuti kartoni: Frolja, Žiković, Tokić, Topić (Draga), Žiganto, Srok, Starčić (Lovran)

Strijelci: 0:1 Konić (41), 1:1 Frolja (83-11m), 2:1 Žiković (90)

DRAGA: Bradičić, Žiković, Kudrić (46' Hlanuda), T.Sinožić (75' F.Sinožić), Orlović, Tokić, Šerifi (69' Turak), Rubinić, Kereš, Frolja, Topić

LOVRAN: Vukić, Čavka, Vuković (90' M. Mrđenović), Klanjac, Kolindić, Žiganto, Periša (54' Blagajčević), Konić, Starčić (82' D.Mrđenović), Srok, Tuliak

Tek je u posljednjoj minuti susreta Draga osigurala pobjedu u susjedskom derbiju sa Lovranom. Domaći nogometaši uspjeli su stići i prestići gostujuću prednost za koju je zaslužan bio Konić u 41. minuti susreta.

Izjednačenje je stiglo sedam minuta prije kraja utakmice. Iako je vratar Vukić odbio udarac sa bijele točke, Frolja je odbijenu loptu pospremio u mrežu. U sudačkoj nadoknadi Žiković je s(p)retno donio domaćima pobjedu.

Draga je prije vodstva gostiju tri, četiri puta pogađala stativu, no lopta nikako nije htjela u mrežu. Gosti su pak iz dvije prilike zabili pogodak.

CRES - KLANA 0:0

Igralište Dari. Gledatelja: 50.

Sudac: Šegota (Rijeka).

Žuti kartoni: Paravić (Cres), Sanković (Klana).

CRES: Zmajla, Mikičić (72' D. Brnić), Guerieri, Pavin, Kovačić, Polegubić, Vunduk, Sepčić (53' Filipas), Paravić (79' Lapov), Abram, Perčić

KLANA: Raspor, Sanković, Ćaćić, Mario Jerbić, T. Vrsaljko, J. Laginja (76' Ujčić), Mario Jerbić (82' Kajtazi), Sinčić, Bradašević (58' Krešić), I. Laginja (89' Sarajlija), Klobučar

Nogometaši Cresa i Klane odigrali su tešku i tvrdu utakmicu koja je završila bez pogodaka. Klana je tako nastavila niz utakmica bez poraza koji traje od 20. kola, kada su Klanjci doživjeli poraz na Krimeji od Orijenta.

Cresani su na trećoj poziciji i ne mogu gore ni dolje u posljednjem kolu.

RAB - KRALJEVICA 0:8

Igralište Blato. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Marinović (Kastav)

Žuti kartoni: Žikić (Rab), Devčić, Trope (Kraljevica)

Strijelci: 0:1 Burić (3), 0:2 Maretić (19), 0:3 Devčić (24), 0:4 Burić (34), 0:5 Franko (37), 0:6 Devčić (74), 0:7 Burić (75), 0:8 Devčić (82)

RAB: Grgurić, Žentil (46' Žikić), Vulelija (50' Kaćanski), T.Ivić, Pahljina, Subašić (58' Dokupil), B.Ivić (54' Antešić), Debelić, Dedić (74' Matušan), Ivče, Šotić

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Pleše, Marušić (70' Stević), Maretić (46' Šupraha), Franko (46' Polić), Leoni, Devčić, Trope, Burić

Pitanje pobjednika u dvoboju Raba i Kraljevice bilo je riješeno u prvom dijelu utakmice. Kraljevičani su furiozno krenuli u susret i do kraja prvog dijela vodili sa čak pet golova prednosti.

U nastavku su svoju prednost povećali, a čak dvojica igrača Devčić i Burić ubilježila su hat-trick.

MUNE - RJEČINA 2:2

Stadion Crikvena Draga. Gledatelja: 200.

Sudac: Marin Rožman (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Šneler (23-11m), 2:0 Šneler (40), 2:1 Bura (48), 2:2 Valić (81-11m).

Žuti kartoni: Dramac, Beni, Grbac (Mune), Barčić, Imeraj, Valić, Bura, Sharbini (Rječina).

Crveni karton: Beni (69).

MUNE: Radman, Stanić (85' Šokčić), Cetina, Dramac, Pešut (50' Dukić), Beni, Grbac, Dubrović (70' Ivančević), Klić, Šneler, Kalinić.

RJEČINA: Mustapić, Marinović, Đanić (46' Sharbini), Barčić, Mujdžić (72' Linić), Kaurin, Antolović, Imeraj, Štanfel, Valić, Bura.

Pred dvjestostinjak gledatelja u poticajnom nogometnom ambijentu Mune i Rječina odigrali su utakmicu bez pobjednika (2:2).Domaća momčad stekla je u prvom poluvremenu prednost 2:0, koji nije uspjela sačuvati do kraja utakmice.

U 23. minuti Šneler je postigao pogodak iz kaznenog udarca dosuđenog nakon prekršaja nad Klićem - 1:0. U 40. minuti Klić je prošao desnom stranom, ubacio prema Šneleru, koji je lijepim udarcem zakucao loptu u gostujuću mrežu - 2:0

Početkom drugoga dijela Rječina se vratilu utakmicu. U 48. minuti Bura je iskoristio nepažnju domaće obrane i smanjio vodstvo Muna - 2:1. Nakon što su igrači Muna propustili realizirati dvije izgledne prilike, a posebice nakon što je Beni u 69. minuti dobio crveni karton, Rječina je preuzela inicijativu i uspjela izjednačiti.

U 81. minuti Bura je zaustavljen prekršajem za najstrožu kaznu, a Valić je bio precizan s bijele točke - 2:2.

Vatromet na kraju utakmice, dobro raspoloženje, tenzije tipične za susjedski derbi, dosta poznatih lica na tribinama među kojima su bili Ahmad i Anas Sharbini...

Ukratko, utakmica koja na kraju nikoga nije razočarala.