1. ŽNL: Cres polusezonu zaključio pobjedom nad Rabom, Abram u 90. minuti donio Dragi pobjedu

Nedjelja, 06. prosinca 2015. 17:30 Napisao/la  SC

Zaostale utakmice 12. kola: Cres - Rab 3:0, Klana - Draga 2:3. Nogometaši Klane su dvaput vodili i na kraju izgubili utakmicu

Prva županijska liga - zaostale utakmice 12. kola

CRES - RAB 3:0

Igralište Dari. Gledatelja: 100

Sudac: Robi Stojaković (Lovran)

Strijelci: 1:0 Perčić (67), 2:0 T. Zubović (72-11m), 3:0 Filipas (87)

Žuti kartoni: Kučinić, A. Zubović (Cres), Stričević, Subašić (Rab)

CRES: Zmajla (86 Kruljac), Filipas, Vrsaljko, Crnovršanin, Jerneić, Guerieri, Martuslović (78 Brnić), Delić (75 A. Zubović), T. Zubović, Perčić, Kučinić

RAB: Grgurić, Beg, Dumičić, Stričević, Antešić (72 Lekaj), Vulelija, Subašić, Ivić, Buza-Vidas, Tariba, Debelić

Nogometaši Cresa sezonu su završili uvjerljivom pobjedom na domaćem terenu u dvoboju s Rabom. Završilo je 3:0 za domaću momčad koja je Rabljane dočekala bez kažnjenih Vunduka i Šnelera.

- Sretan sam što je završila polusezona. Zadovoljan sam rezultatom. Najvažnije je da smo dobili. Neću kritizirati jer je kraj. Žao mi je što smo ranije prosuli neke bodove koje nismo trebali, ali i to je sastavni dio sporta, rekao je trener Cresa Živko Cunjak.

Trener Raba Oliver Šimičić mišljenja je da rezultat nije realan.

- Gol razlike bi bio realan rezultat, jer nisu bili toliko superiorniji. Mi smo se dobro držali do 66. minute, kada je dosuđen prvi jedanaesterac za Cres. Naš golman je obranio, ali su domaći ipak zabili odbijenu loptu. Zatim im je sviran još jedan kazneni udarac i onda je sve bilo riješeno. Mi smo imali svojih šansi, nismo ih realizirali. Sretan sam, jer je konačno završilo, rekao je Šimičić.

KLANA - DRAGA 2:3

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kalinić (6), 1:1 Frolja (17–11 m), 2:1 Ćaćić (38-11m), 2:2 Žiković (76), 2:3 Abram (90)

Žuti kartoni: Corallini, Simčić, Stanić (Klana), Sinožić, Orlović, Tokić, Šerifi, Ferenčak, Matovina (Draga).

Crveni karton: Marko Jerbić (Klana).

KLANA: R. Raspor, Peršić, Ćaćić (88 Krešić), Jerbić, Corallini, J. Laginja (79 Štokom), Kalinić (79 Bradašević), Simčić, I. Laginja (87 Kajtazi), Sanković (72 Gržinčić), Stanić

DRAGA: Bošnjak, T. Sinožić (46 Matovina), Žiković (87 F. Sinožić), Ferenčak, Tokić, Orlović (21 Rukavina), Abram, Rubinić, Šerifi (79 Janjetić), Frolja, Dretvić (46 Turak).

Klanjci su dvaput vodili i na kraju izgubili, treći put ove jeseni u posljednjoj minuti! Dražani su pobjedom na diobi drugog mjesta sa Cresom i Kraljevicom i jedina su neporažena momčad prvenstva. U 6. minuti Sanković se probio po lijevom boku do kornerske crte i povratnom loptom poslužio Kalinića, koji je korak, dva u kaznenom prostoru tukao nisko, pogodivši bliži lijevi kut nemoćnog vratara Bošnjaka za 1:0.

Jedanaest minuta kasnije Abram je slijeva ušao u kazneni prostor i tukao, lopta je pogodila Corallinija, koji se, prema procjeni suca Merlea, branio rukama pa je, uz kazneni udarac, opomenut žutim kartonom. Frolja je, sa bijele točke, precizno naciljao desni gornji ku i pogodio za 1:1. Sedam minuta prije odmora Kalinić se probio po desnom boku i nabacio pred vrata, Frolja je igrao rukom. Opomena i jedanaesterac! Ćaćić je snažnim, neobranjivim udarcem zatresao mrežu u desnim rašljama, 2:1.

U 76. minuti Šerifi je, iz „slobodnjaka“ sa više od dvadeset metara, snažno opalio, vratara Raspor obranio je, ali nije uspio zadržati loptu, pritrčao je Žiković i gurnuo je u mrežu, 2:2. U posljednjim trenucima igre, nakon nabačaja sa desnoga boka, Andrej Abram je krasnim volejem ljevicom pogodio desni donji kut i donio slavlje Dražanima, 2:3. (O. Valenčić)