Pripremna utakmica: Hrvatski dragovoljac i Čelik odigrali neodlučeno u Crikvenici

Ponedjeljak, 08. veljače 2016. 18:44 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Pripremna utakmica: Čelik - Hrvatski dragovoljac

Pripremna utakmica

ČELIK - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:1

Gradski stadion. Gledalaca: 80.

Sudac: Jelenić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Kendeš (16-11m), 1:1 Karić (28)

Crveni karton: Dedić (79, nesportsko ponašanje).

ČELIK (Zenica): A. Adilović, Kojić, Jusić, Điđić, Popović, Hećo, Bajraktarević, Dedić, Karić, Selimović, Salčinović. Još su igrali: Bukvić, Pezer, Grahovac, Šabanović, Duraković, H. Adilović, Heco, Bureković, Imamović.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Lovrić, Kluk, Cetina, Čagalj, Petanjek, Žeželj, Tomšić, Pendeš, Junagić, Zlatar, Pukić. Još su igrali: Šolčić, Knezović, Cindrić, Jajčinović, Štrok, Štimac, Majstorović.

Višednevne pripreme u Crikvenici iskoristili su Čelik i Hrvatski dragovoljac za odigravanje vrlo dobre pripremne utakmice.

Prvih dvadeset minuta mnogo bolji su bili igrači iz Sigeta, koje vodi trener Goran Gajzler. Punom kontrolom lopte, pritisnuli su igrače Čelika na svoju polovicu.

U 9. minuti vrlo snažno puca Žeželj sa dvadesetak metara, ali njegov udarac odlazi preko gola. U 17. minuti Tomšić puca glavom, ali je vratar Adilović siguran.

Pritisak crnih rezultira sa dvije velike gužve pred golom Čelika, a nakon igranja rukom u kaznenom prostoru opravdano je dosuđen kazneni udarac, koji Kendeš sigurno realizira - 0:1.

Dvije minute kasnije igrači Čelika reklamiraju kazneni udarac, ali je prije toga pokazano zaleđe. U 24. Kendeš ponovno puca glavom, ali ponovno u ruke vratara.

Nakon te akcije Hrvatski dragovoljac gubi inicijativu, a Dedić u 25. minuti pogađa vratnicu. Već u 28. minuti Karić glavom nakon gužve donosi izjednačenje 1:1.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Điđić puca za malo kraj gola.

U drugom poluvremenu jaka kiša smanjila je ambicije obje momčadi u napadačkim akcijama. Nakon sat vremena uslijedile su i brojne izmjene, koje više nisu mogle dignuti kvalitetu igre.

Dueli postaju žešći, pa je u 79. dodijeljen crveni karton Anelu Didiću.

Kod Hrvatskog dragovoljca svidio se agilni i vrlo brzi Junagić i Čagalj u jednostavnom rješavanju obrambenih zadataka, dok je ponajbolji igrač Čelika bio Anel Dedić do isključenja.