PRETKOLO KUPA

Opatija preokretom izborila 1. kolo

Srijeda, 27. kolovoza 2014. 18:23 Napisao  Marko Babić

Pretkolo Kupa Hrvatske: Opatija - Borac 3:2 (0:2). Rudan je u 84. minuti donio pobjedu lijepim pogotkom

Pretkolo Kupa Hrvatske

OPATIJA - BORAC 3:2

Igralište Opatija. Gledatelja: 150. Sudac: Igor Perak (Karlovac).

Strijelci: 0:1 Bastašić (32'), 0:2 Sušec (45'), 1:2 Dadić (59'), 2:2 Krešić (77'), 3:2 Rudan (84').

Žuti kartoni: Krešić, Matovina (Opatija), Kofler, Milošević, Kolarec, Gaži, Mujkić (Borac).

OPATIJA: Milenković, Brozović, Dunković, Matovina, Krešić, Šuker, Rudan, Jug (od 46' Radomir), Rukavina, Dadić, Erceg.

BORAC: Kolarec, Kofler, Gaži, Balent, Milošević (od 85' Janeković), Mujkić, Krstitović (od 69' Fajdić), Kocijan, Sušec, Oršić, Bastašić.

Igrala se 84. minuta. Opatijci su po tko zna koji put ubacili loptu u kazneni prostor. Gosti su kratko odbili, taman na nogu Toniju Rudanu koji je prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Kolareca za 3:2 i veliko slavlje domaćina, te plasman u prvo kolo Kupa Hrvatske. Opatija je tako nakon lošeg prvog poluvremena slomila otpor Borca. Bila je to točka na "i" velikog preokreta Opatije koja je na poluvrijeme otišla s dva gola zaostatka

Opatija je drugi dio otvorila pokušajem Radomira, gosti su uzvratili udarcem Bastašića. Pritisak domaćina nije davao rezultata sve do 59. minute. Šuker je ubacio s lijeve strane, a Dadić glavom zakucao - 1:2. Gosti su odmah neočekivano pritisnuli, Sušec i Bastašić nisu iskoristili odličnu priliku. Na drugoj strani na još jedan oštar ubačaj nije dobro reagirao Rudan.

U 70. minuti Rudan je opet pobjegao, ali lopta je otišla pored vratnice. Tri minute kasnije vratar Borca obranio je i pokušaj Matovine glavom, minutu kasnije napadač Opatije još je jednom bio u dobroj prilici, ali je novi udarac glavom otišao uz vratnicu.

Izjednačenje je stiglo u 77. minuti. Rudan je ubacio s desne strane, Krešić je pokušao glavom iz blizine, ali lopta se s(p)retno od koljena odbila u gol - 2:2. Potpuni preokret i veliko slavlje domaćina uslijedio je sedam minuta kasnije. Slavlje je bilo tim slađe za domaće navijače. Naime, gosti su imali potporu sedamdesetak glasnih navijača koji su isprve bili simpatični, a zatim iritantni stalnim pritiskom na suca, pa i prepotentni na poluvremenu kada je njihova momčad imala prednost 2:0.

Prvih 15 minuta utakmice proteklo je bez šansi, gosti su bili nešto konkretniji u pritisku, ali bez prave prilike.  Tek u 32. minuti Rudan je probio desnu stranu i ubacio. Lopta je došla do Šukera koji je iskosa potegnuo i pogodio okvir vratiju. Činilo se da se Opatija polako počinje buditi, a gosti ionako nisu stvorili ozbiljniju priliku.

I onda je u 34. minuti vratar Opatije Milenković katastrofalno ispucao jednu loptu. Bastašić je primio loptu na 18 metra, napravio dva koraka i efektnim lobom doveo goste u vodstvo - 0:1.

Opatija kao da se trgnula nakon primljenog gola. Minutu kasnije Rudan je uspio iskontrolirati loptu u kaznenom prostoru, ali udarac je išao previše po sredini gola da bi matirao gostujućeg vratara. Četiri minute kasnije Rudan je opet okušao udarac, ali bez uspjeha. Nakon kornera u 41. minuti Brozović iz blizine nije uspio dobro glavom zahvatiti loptu.

I kada su svi čekali kraj prvog poluvremena, novi šok za domaćina. Nakon jedne okomite lopte ispala je cijela  obrana Opatije, Sušec je izbio sam, kratko vagao vratara Opatije koji je krenuo u jednu, a napadač Borca plasirao loptu u drugu stranu - 0:2