Nereo Rocco: Rijeka u polufinalu, veliki uspjeh kadeta riječkog prvoligaša

Subota, 17. rujna 2016. 21:45 Napisao/la  SC

Utakmica 1/4 finala: Rijeka - Venezia 2:0

Kadeti Rijeke pobijedili su Veneziju 2:0 i izborili polufinale turnira Nereo Rocco.

Rijeka će za plasman u finale igrati protiv Empolija u Villesseu od 20 sati.

Rijeka je povela pogotkom Matulje u 18. minuti. Naime, nakon što je Vuk s bijele točke pogodio vratnicu lopta se odbila u polje. Matulja je bio najspretniji i osigurao Rijeci vodstvo - 1:0.

U završnici prvog poluvremena Venezia je ostala s igračem manje nakon što je De Marchi isključen zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje pogodaka.

Brojčanu prednost Rijeka je iskoristila u sedmoj minuti drugog poluvremena kada je Putnik asistirao Vuku za 2:0.

Izabranici Ede Flege imali su još dvije čiste prilike, a na kraju Venezia je zaradila i drugo isključenje i tako na kraju ostala s devet igrača u polju.

RIJEKA: Pandur, I. Smolčić, Hadžiisaku, Putnik, Nekić, Dedić, Matulja, Kuqi, Mohorovičić (Zrilić), Bušnja, Petrović.

VENEZIA: Enzo, Camozzo, De Marchi, Faggian, Senigaglia, Peresin, Pozzebon, Soffia, Strechie, Tagliapietra, Zennaro.

Utakmica 1/4 finala: Rijeka - Venezia 2:0 (Matulja 18, Vuk 52)