Momčad Pizzeria Na Piketu pobjednik prvog turnira na Hreljinu

Nedjelja, 17. srpnja 2022. 20:21 Napisao/la  SC

Najbolji igrač i najbolji strijelac turnira je Filip Znamenaček, a najbolji vratar je Nikolas Bilen, obojica su igrala za pobjednike

Momčad Pizzeria Na Piketu

Momčad Pizzeria Na Piketu pobjednik je prvoga malonogometnog turnira na Hreljinu, pobjednici turnira u finalu su pobijedili Tiskaru 2MB rezultatom 4:1.

Organizator turnira potrudio se osigurati nagradni fond od 19 tisuća kuna od čega je pobjednicima pripalo 11 tisuća kuna.

Najbolju petorku čine Mirzet Dizdarević (Tiskara 2MB), Danijel Leoni (Pizzeria Na Piketu), Aleksandar Ivošević (Build project-Vrbovsko), Matteo Šepić (Pizzeria Na Piketu) i Mario Smolčić (Tiskara 2MB).

U subotu je odigrana završniva, prvo polufinale bila je jednosmjerna ulica.

Pizzeria Na Piketu je već u prvom poluvremenu hat-trickom Znamenačeka i pogotkom Šepića riješila pitanje pobjednika i do kraja samo odradila posao protiv vidno umorne ekipe iz Jadranova.

Drugo polufinale je bilo izjednačenije iako to sam krajnji rezultat ne govori.

Tiskara 2MB je pobijedila Build project - Vrbovsko 4:1, iako je u zadnjoj minuti bilo samo 2:1.

Sjajna predstava Tiskare počela je požrtvovnim uklizavanjem Tonkovića, koji je poentirao za 1:0, a isto tako, 10-ak minuta kasnije Čop odlično zatvara drugu stativu i dovodi Vrbovsko na rub litice.

Ivošević nakon toga smanjuje rezultat čime ponovno dovodi utakmicu u nemirne vode.

Iskustvo ekipe s Hreljina je presudilo u posljednjim trenucima utakmice, kada su se odlično branili s igračem manje u polju i postigli dva pogotka (Miočić i Cianci) čime su potvrdili pobjedu.

U utakmici za treće mjesto Build project-Vrbovsko je protutnjalo kroz obranu Jadranova i sa čak 7 pogodaka u mreži ispratilo protivnike.

Hat-trick je postigao Blašković, a po 2 pogotka su postigli Ivošević i Stipaničić.

Momci iz Jadranova su na kraju turnira bili zadovoljni postignutim rezultatom i prvim peharom u kratkoj povijesti kluba na čemu im čestitamo!

Finale kao finale. Rat na terenu.

Mnoštvo čvrstih blokova, prekršaja na granici kartona rezultiralo je ne baš najljepšom utakmicom u prvom poluvremenu.

Pogreškom obrane Pizzerie Na Piketu, Tiskara dolazi do vodstva, ali samo minutu nakon toga najbolji strijelac i igrač turnira anulira vodstvo protivničke ekipe.

Do kraja poluvremena nije bilo previše prilika već samo prava, muška borba na terenu, ali i izvan njega.

U 22. minuti ponovno Znamenaček prolazi kroz obranu Tiskare 2MB i dovodi Piket u vodstvo prvi puta u ovoj utakmici.

Nakon toga Tiskara preuzima inicijativu i Cianci nekoliko puta radi probleme obrani protivnika, ali na sve to je spreman Bilen.

Omaleni brzonogi Tarle solo prodorom povećava vodstvo na 3:1 i odvodi utakmicu u mirnije vode.

Minutu do kraja Pizzeria Na Piketu radi šesti prekršaj čime dopušta udarac sa 10 metara koji Bilen fantastično brani čime je utakmica prelomljena.

Nekoliko sekundi do kraja Leoni krade loptu obrani Tiskare 2MB i zabija u praznu mrežu te tako postavlja točku na i.

Nakon toga je počelo veliko slavlje Pizzerie Na Piketu, ali samo desetak sekundi nakon njihove pjesme počinje i pjesma Tiskare 2MB čime su pokazali da su zadovoljni prikazanim na ovom turniru te postignutim plasmanom.