Utorak, 20. svibnja 2014. 21:39 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Grobnik - Split Tommy 6:6 (2:4)

Kvalifikacije za Prvu ligu malom nogometu, 2. kolo

GROBNIK - SPLIT TOMMY 6:6 (2:4)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Janošević, Hasić (Oba Zagreb).Delegat: Aladžić (rijeka). Mjeritelj vremena: Tomić (Čavle).

Strijelci: 0:1 Laura (1'), 1:1 Weitzer (6'), 1:2 Gudelj-Velaga (8'), 1:3 Suton (9'), 2:3 Katalinić (10'), 2:4 Gudelj-Velaga (14'), 3:4 M. Tomljanović (22'), 4:4 Kosir (23'), 5:4 Weitzer (26'), 6:4 E. Kurolt (28'), 6:5 Laura (30'), 6:6 Subotić (38').

GROBNIK: Arbanas, E. Kurolt, Trošelj, L. Tomljanović, B. Kurolt, Katalinić, Vujnović, Svetec, M. Tomljanović, Škarica, Dokmanović, Kosir, Weitzer.

SPLIT TOMMY: Tešija, Gudelj-Velaga, Ćorluka, Protega, Subotić, Suton, Laura, Bogdanović, Jelovčić, Bilandžić.

Malonogometaši Grobnika remizirali su protiv Split Tommyja, aktualnog pobjednika Kupa Hrvatske! Izabranici Žarka Martedića odigrali su sjajnu utakmicu, a o kakvom se zapravo velikom rezultatu radi dovoljno govori činjenica da je Split ovogodišnji pobjednik Kupa, te momčad koja se prošetala Drugom ligom - jug koja je objektivno najbolja u tom rangu. Ujedno ovo je bila prva utakmica ove sezone u kojoj Split nije pobijedio! U splitskim redovima igra niz reprezentativaca, a vodi ih Mato Stanković, izbornik hrvatske malonogometne reprezentacije.

Iako nisu dobro otvorili utakmicu, domaći malonogometaši nisu klonuli duhom. Gosti su u 14. minuti stigli do vodstva 4:2 i činilo se da bi u nastavku mogli slomiti otpor domaćina.

Dogodilo se upravo suprotno, požrtvovni igrači Grobnika nanizali su četiri pogotka i u 28. minuti imali su vodstvo 6:4. Iako je Split u završnici spasio remi, osvojeni bod domaćina predstavlja veliko iznenađenje.

- Ovo je za veliki uspjeh za nas. Vidjela se razlika u kvaliteti, ali naši igrači su igrali požrtvovno, istrčavali su kontre i zabijali. Ovo je bila prava utakmica, rekao je Nebojša Trošelj, predsjednik MNK-a Grobnik.