Utorak, 06. listopada 2015. 19:40 Napisao/la  SC

Rezultati: Grobničan - Naprijed 8:2, Borac - Lošinj 1:3, Crikvenica - Krk 0:1

Sudac: Luka Pajić (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Buršić (27)

CRIKVENICA: Srok, Benkus, Firkelj, Vrbos, Imamović, Lekaj (70 Fazlji), Zubčić, Butorac, Mijolović, Njegovan, Talić.

KRK: Berković, Kovačević (85 Jerković), Fumić, Štemberger, Totić, Simanović, Kurolt, Džambo (70 Jurasić), Buršić, Vidas (60 Lugušić), Con

Kiša koja je padala tijekom cijele utakmice nije omela igrače obje momčadi da odigraju vrlo dobru, gledljivu i zanimljivu utakmicu.

Iako je domaći trener Josip Vukelić imao prilično problema u sastavljanju momčadi već u Rijeci protiv Lokomotive, sastav koji je istrčao na Gradskom stadionu ostavio je dobar dojam. Nedostajali su Vukelić, Kuna, Gašparović, Mazzarolli, Murica i Smojver.

Trener Davor Dželalija ima ozlijeđene Nenadića, Bajramović, Pejanovića, a sa klupe utakmicu su odgledali Čuturilo, Čufta, Zec i igrači koji su ušli u drugom dijelu.

Sadržajna utakmica počela je nakon 25 minuta. Iako je Krk dominirao terenom, lakše osvajao prostor, znali su i Krci priprijetiti. Po dva aktera sa svake strane obilježili su utakmicu svojim dobrim potezima.

Kod gostiju Fumić je prijetio, pucao, upošljavao... Pet puta je snažno pucao u okvir domaćih vratiju (25, 26, 37, 76, 82), a Srok je izlazio kao pobjednik.

Sa druge strane raspoloženi Butorac prijetio je u 29. 46. i 74. minuti, ali je Berković na golu Krka bio siguran.

Pod dvije obrane sa svake strane bile su ukrašene i lijepim, atraktivnim paradama.

Minutu prije odlaska na odmor u velikoj prilici je bio i Njegovan, ali je njegov volej ispod prečke izbacio sigurni Berković.

Jedini pogodak utakmice pao je u 27. minuti nakon proigravanja Fumića, koji je stvorio idealnu priliku za Buršića. Napadač Krka sjurio se je posljednjih desetak metara sam prema nemoćnom Sroku i poslao loptu u mrežu - 1:0.

Trener Dželalija bio je također zadovoljan:

- Ugodno me je iznenadila Crikvenica i potvrdila ono što sam čuo ove godine o njima. Prošli smo u Kupu dalje, a sada se okrećemo sljedećoj utakmici prvenstva u Vrbovcu. U uzlaznoj smo putanji sa našim rezultatima koji se u ovom prvenstvu kreću prema našim planovima i nadanjima sa postavljenim uoči početka sezone, kaže Dželalija.

Dan uoči utakmice Kirci su pomišljali i na predaju, bojeći se novih ozljeda, te novih kartona. Odlična odluka da se utakmica odigra, jer su u dobrom nogometu uživali svi akteri. Čak i odgovorna osoba za travnjak, koji od kiše nije vidnije havariran nakon utakmice.

Gledatelji su zadovoljno napustili utakmicu, jer su gledali dobar nogomet. Trljao je ruke i blagajnik, jer su došli i navijači Krka. (S. Lončarić)

GROBNIČAN - NAPRIJED 8:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja 150

Sudac: Gabriel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Škarica (1), 2:0 Jukić (6), 3:0 Pretnjača (23), 4:0 Pilčić (29), 5:0 Jukić (31), 6:0 Conjar (40), 6:1 Jasprica (52), 7:1 Pilčić (65), 7:2 Jasprica (70), 8:2 Pilčić (86)

Žuti kartoni: Opalić, Jasprica, Čop, Rukavina (Naprijed)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Vukelić, Miculinić, Conjar (46 Juničić), Žarković (46 Miškulin), Babić, Škarica (85 Lončar), Pretnjača, Pilčić

NAPRIJED: Opalić, Iskra, Savić, Kružić, Juraga (46 Matešković), Rukavina (46 Čop), Rubčić (46 Jasprica), Tonković, Merle, Škulić, Pravdica

Nogometaši Grobničana pregazili su mladu momčad Naprijeda, razigrani sastav Dušana Gruevskog do odmora je čak šest puta tresao mrežu gostiju iz Hreljina. Rezultat 8:2 brzo je odjeknuo preko Učke skroz do Poreča, u petak na Mavrince stiže vodeći Jadran. Najava nije mogla biti bolja...

Treneru Naprijeda Marinu Mikcu vjerojatno već nakon pola sata nije bilo drago što je odlučio protiv Grobničana igrati u pomlađenom sastavu, samo Kružić, Savić i Iskra spadaju krug iskusnijih igrača. U drugom dijelu u igru su ušla trojica iskusnijih igrača i odmah je uspostavljena ravnoteža.

Prekasno, pobjeda Grobničana od čak 8:2 mora ostaviti traga na Lonji...

BORAC - LOŠINJ 1:3

Igralište Borca. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Brdar (46), 0:2 Brdar (52), 1:2 Klanac (85), 1:3 Brdar (88)

Crveni karton: Salkić (Borac - 20, nesportsko ponašanje)

BORAC: Nedić, Polić, Nađ, Dukadin (70 Vidić), Spajić (52 Zaharija), Mlinarić, Klanac, Grbac, Sedlić (73 Bosna), Sladujević, Franko

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić (60 Magazin), Jergović (46 Inić), Blašković, Gršković, Udović, Francetić (75 Baljak), Kauzlarić, Cianci, Brdar

Trima pogocima raspoloženog Roberta Brdara momčad Lošinja pobijedila je Borac koji je uspio sačuvati mrežu  do odmora. Treba naglasiti da trener Lošinja Elvis Brajković nije mogao računati na nekoliko standardnih prvotimaca, koji nisu ni stigli u Bakar, a na klupi su sjedila tri pričuvna igrača i vratar.

Na klupi domaćina nije sjedio trener Đoni Tafra, koji je prema službenoj verziji izostao zbog bolesti. Predsjednik Borca Milan Rončević nije htio službeno komentirati trenerov izostanak! Neslužbeno, Tafra je srećom dobrog zdravlja.

U 20. minuti isključen je pričuvni vratar Borca Haris Salkić, koji je s klupe vrijeđao pomoćnog suca.