Rudar osigurao pobjedu u prvih 20 minuta

Subota, 19. studenog 2016. 17:47 Napisao/la  V. P.

Strijelci: 1:0 Načinović (9), 2:0 Macan (19), 2:1 Iskra (46)

Žuti kartoni: Čudić (Rudar), Dorčić, Jasprica, Čop, Prpić (Naprijed)

Isključenje: Milovan Čop, predstavnik Naprijeda 89 zbog prigovoranja sucu

RUDAR: Vozila (58 Blažina), Načinović, Škopac, Čudić (62 Šepić), Macan (90 Fejzić), Juričić (90 Belo), Licul, Ivanović (46 Maksenčuk), Černjul, Kurtić, Mehić

NAPRIJED: Šimić, Iskra, Juraga, Čop (50 Rubčić), Matešković (46 E. Petrović),Dorčić, Savić, Tonković (75 Prpić), Jasprica (73 Blašković), Petrović, Tomić

Nogometaši labinskog Rudara nisu dozvolili iznenađenje na svom terenu te su osvojili sva tri boda u dvoboju sa posrnulim Naprijedom.

Hreljinski nogometaši ne znaju za pobjedu još od petog kola.

Tada su pobijedili vodećeg Lošinja, a zatim su uslijedila četiri remija i isto toliko poraza.

Vremenski uvjeti u Labinu u kojem kiša nije prestala padati od jutra odrazili su se na stanje terena koji je bio natopljen vodom i na kojem se moglo donekle igrati nogomet prvih pola sata.

Taj početak pokazao se presudnim jer su domaći nogometaši nakon 19 minuta igre imali dva gola na svom kontu što je bio rezultat neprestanog pritiska od prve minute.

Nakon samo minutu i 20 sekundi igre Juričić je sa 18 metara zaprijetio vrataru Šimiću koji izbija u korner. Juričić je ponovno stavio na muke Šimića u 4. minuti, ali s istim ishodom.

Minutu kasnije Kurtić puca glavom preko gola. Pritisak se konačno isplatio u 9. minuti kada Mehić ubacuje iz kornera, a Načinović pogađa mrežu za prvo vodstvo domaćih.

Naprijed je prvi puta ušao u domaći kazneni prostor u 10. minuti, ali nisu ugrozili vratara Vozilu.

Novi korner domaćih u 13. minuti, ponovno Mehić ubacuje, Černjul kratko odbija loptu, koja ostaje u blatu.

Na sreću po goste nitko ju ne uspjeva ugurati u mrežu.

No, šest minuta kasnije Rudar povećava vodstvo iz gotovo identične situacije, lopta je ponovno ostala u blatu ispred Šimićevog gola, ali je ovaj puta Macan bio najbliži i posprema loptu iza Šimićevih leđa - 2:0.

Do kraja poluvremena Rudar je stvorio još dvije šanse.

Juričić se u 30. "prekombinirao" zadržavajući loptu predugo i tražeći što bolju priliku za udarac, na kraju je odustao i dodao Škopcu, no vratar Šimić je već bio dobro postavljen i otklonio je lako opasnost.

U samoj završnici prvog dijela Černjul ponovno stavlja Šimića na muke, ali hreljinski vratar nije se dao prevariti.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena Iskra smanjuje na 2:1.

Gužva se stvorila na centru gdje je Dorčić tražio prekršaj nakon što je u jednom duelu ostao bez kopačke.

Sudac Rajko nije svirao prekid što se pokazalo dobrim za goste.

U 58. minuti nakon još jednog duela u blatu igru je morao šepajući napustiti domaći vratar Vozila, zamijenio ga je Blažina koji je ostao nepremostiva prepreka za igrače Naprijeda jer su svi pokušaji završavali u njegovim rukama.

U 64. minuti Škopac vraća loptu na desetak metara, a Čudić puca zamalo pored gola.

Minutu kasnije ponovno Škopac stvara probleme Šimiću, no hreljinski vratar tvrd je orah.

Arnel Petrović u 77. minuti prijeti Blažini koji izbacuje u korner.

U 79. minuti nakon ubačaja Škopca, Macan pogađa vratnicu.