ČETVRTA HNL

Mladost opet iz Žuknice u Fažanu odnijela bod

Subota, 01. svibnja 2021. 19:58 Napisao/la  Igor Vranić

Vratar Igor Lovrić bio najbolji igrač na utakmici, ali treba naglasiti da mu je dobro posložena i staložena obrana znatno olakšala posao

Donat Tomljanović (Pomorac 1921) i Ivan Banović (Mladost)

Četvrta NL NS Rijeka - 20. kolo

POMORAC 1921 - MLADOST FAŽANA 1:1

Igralište Žuknica. Bez gledatelja

Sudac: Vladimir Merle (Viškovo) 6

Strijelci: 0:1 Halilović (32), 1:1 Mendrila (60)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Devčić (Pomorac 1921), Subanović, Milotić (Mladost Fažana)

POMORAC 1921: Šestan -, Čulina 6 (70 Stranić 6), Babić 6, Ende 6,5, Šprem-Veljavečki 6, Žeželj 6, Dorčić 5,5, Sobotinčić 6 (70 Čubelić 6,5), Lončar 6,5, Mendrila 6,5 (86 Tomljanović -), Devčić 6

MLADOST FAŽANA: Lovrić 7,5, Milotić 6,5, Valčić 6,5, Lazendić 6,5, Marijanović 6, Bradarić 6, Butković 6, Nišević 6,5, Funčić 6, Halilović 7, Kontešić 5,5 (85 Banović -)

Nogometaši Mladosti drugi put u tri tjedna odnijeli su u Fažanu bod iz Žuknice, oba puta istim rezultatom (1:1).

Za razliku od utakmice odigrane u 17. kolu, kada su gosti izjednačili u nastavku utakmice, ovog puta Mladost je svoje prednosti iskoristila u prvom dijelu utakmice.

To u praksi znači da su gosti stajali u čvrstom bloku i čekali što će Halilović napraviti u napadu.

A Halilović je čak četiri puta (17, 32, 34, 44) uspio izmaknuti pažnji domaćih braniča, četiri puta  provukao se iza leđa domaće obrane, jednom je pogodio.

U 32. minuti Nišević je odradio glavinu posla u brzoj kontri, protrčao je desnom stranom kroz dvije domaće linije, precizno ubacio na lijevu stranu gdje je Halilović pobjegao čuvarima i dočekao loptu na glavu prije nego što je istu poslao u mrežu nemoćnog vratara Šestana - 0:1.

Malo je koristi imala domaća momčad od većeg posjeda lopte u prvom dijelu, osim Lončareva (19) udarca iskosa zdesna, koji je znalački Lovrić obranio, i Devčićeva (36) pokušaja s 18 metara, ništa se izravno opasno po vratara gostiju nije dogodilo.

U drugom dijelu momčad Pomorca 1921 pojačala je pritisak, podignula je razinu trke i agresivnosti u duel-igri, pa su gosti cijelo drugo poluvrijeme proveli na svojoj polovici.

Nekoliko pokušaja kontri u drugom dijelu domaća obrana u začetku je osujetila, dvaput je pravodobni Šestan bio brži od napadača gostiju.

Inače, Šestan je tijekom utakmice više puta ozbiljno intervenirao kao stoper nego kao vratar budući da gosti tijekom cijele utakmice nisu uputili ozbiljan udarac u okvir vratiju ako se izuzme pogodak.

Lovrić je imao puno više posla, vratar gostiju bio je najbolji igrač na utakmici, ali treba naglasiti da mu je dobro posložena i staložena obrana znatno olakšala posao.

Nisu gosti podlegnuli pod pritiskom, samo su jednom izgubili raspored što je iskoristio mladi Mendrila.

U 60. minuti Lončar je uputio udarac s 18 metara, Lovrić je odbio, u nastavku akcije lopta je stigla do Mendrile koji je udarcem s 10 metara pogodio za izjednačenje - 1:1.

Triput je Lovrić rutinskim intervencijama pokazao da nije slučajno branio u prvoj ligi (Mendrila 50, Stranić 81, Ende 70), utakmicu je zaključio atraktivnom reakcijom u 98. minuti, kada je Ende iz slobodnog udarca prebacio "živi zid" (pogledajte video).

U 87. minuti Lovrić je ozlijedio ruku zbog čega mu se duže vremena ukazivala pomoć, ostao je pred vratima jer pričuvnog vratara Mladost nije ni imala.

Na klupi su sjedila samo trojica igrača.

Na kraju bi prema prikazanom obje momčadi trebale biti zadovoljne bodom da u 47. minuti sudac Merle nije previdio klasično igranje rukom u kaznenom prostoru gostiju.

Objektivno, glavni sudac nije bio u poziciji da bi vidio ono što je prvom pomoćniku Kulašu bilo više nego očigledno.