Subota, 10. travnja 2021. 19:16 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 1:0 Lončar (42), 1:1 Halilović (52)

Žuti kartoni: Šprem-Veljavečki, Ende (Pomorac 1921), Valčić, Subanović, Marijanović, Nišević (Mladost Fažana)

POMORAC 1921: Šestan 6, Lučić 6, Čulina 6, Ende 7, Šprem-Veljavečki 6,5, Dorčić 6, Žeželj 6, Sobotinčić 6 (81 Čubelić -), Lončar 6,5, Mendrila 6 (72 Dželalija -), Devčić 6

MLADOST FAŽANA: Lovrić 6, Ristić 6,5, Lazendić 6,5, Subanović 6, Marijanović 6, Nišević 6, Bradarić 6, Valčić 6 (67 Milotić -), Funčić 6,5, Butković 6 (90+4 Tufekčić -), Halilović 6,5 (76 Kostešić -)

Derbi sezone završio je bez pobjednika (1:1), nakon 17. kola razmak na ljestvici između Pomorca i Mladosti iz Fažane ostao je isti.

Prema prikazanom u Žuknici, podjela bodova je pravična, u utakmici dviju najboljih momčadi u ligi svaka je igrala bolje po jedno poluvrijeme.

Prvi dio pripao je domaćinu!

Gosti su su povukli u zatvorenijoj varijanti s trojicom stopera, prepustili su domaćinu posjed lopte i neuspješno pokušavali nešto učiniti dubinskim loptama prema dvojici napadača (Halilović, Butković).

Momčad Pomorca 1921 do odmora je ostavila dojam da gosti pogodak ne mogu postići ni slučajno, Šestan je bio potpuno besposlen.

Lopta je stalno bila na polovici gostiju, nedostajalo je malo više okomitosti da bi domaćini opasnije izgledali u završnici.

Lovrić ni jednom ozbiljnije nije intervenirao zato jer su Devčić (11) i Lončar (37) ostali nedorečeni po obećavajućim ulascima po bokovima, zato jer Mendrila (19) nije bio precizan u otvorenoj poziciji za udarac slijeva, zato jer je Dorčić (41) zastao kada je imao otvoreni put prema Lovriću...

U 42. minuti Lovrić se nije ni pomaknuo, kada je Lončar s 20 metara iz poluvoleja maestralnim udarcem loptu poslao u mrežu na lijevoj stranu gostujućeg vratara - 1:0.

Najljepšim potezom utakmice Pomorac 1921 je zasluženo stekao prednost pred odlazak na odmor.

U nastavku utakmice odnosi snaga odmah su se promijenili, gosti su u istom rasporedu stali visoko, posebice na bokovima (Marijanović, Valčić), postali su puno odlučniji u duelima, počeli su pritiskati zadnju liniju domaćina i stvarati višak na bokovima.

U 52. minuti Valčić je počeo akciju na desnoj strani, brzom izmjenom ispala je iz igre lijeva strana domaće obrane, Halilović je ušao u sredinu i iskoristio proklizavanje u domaćoj obrani, ostao sam na čistini ispred Šestana i loptu poslao u mrežu - 1:1.

Nisu se gosti nakon pogotka povukli kao u prvom dijelu, ostali su stajati visoko, momčad Pomorca 1921 teško je organizirano izlazila iz svoje trećine više od dvadeset minuta.

U 61. minuti Butković je slijeva uputio prvi udarac koji je Šestan obranio, nakon otprilike pola sata izbalansirali su se odnosi snaga, utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu tijekom koje je nešto veću inicijativu pokazao Pomorac 1921, ali bez konkretnog učinka.

S obzirom kako su na kraju obje momčadi djelovale u napadima, pogodak se mogao dogoditi samo nakon individualne pogreške nekog braniča.

Pogrešaka nije bilo iako su natjecateljske tenzije bile visoke, utakmicu između dvije mentalno vrlo stabilne momčadi vrhunski je odsudio Petar Pejkunović.