4. NL: OŠK Omišalj na svom igralištu doživio prvi poraz ove sezone

Subota, 11. studenog 2023. 17:50 Napisao/la  Igor Vranić

Početkom drugoga dijela trener Dragan Tomić promijenio je središnjicu svoje momčadi što se pokazalo presudnim

Četvrta NL NS Rijeka - 11. kolo

OŠK OMIŠALJ - BANJOLE 2:3

Igralište Pušća. Gledatelja 150

Sudac: Zoran Janković (Viškovo) 7,5

Strijelci: 1:0 Ah. Sharbini (44), 1:1 Hairlahović (53-11m), 1:2 Hairlahović (57), 1:3 Antanasković (59), 2:3 Brdar (81)

Žuti kartoni: Brdar, Jukić, An. Sharbini (OŠK Omišalj), Kamenicki, Hoxha, Rešidović, Vujica, Antanasković, (Banjole)

Crveni karton: Ćosić (76, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak)

OŠK OMIŠALJ: Vučkov 5,5, Brkić 5,5 (55 Miculinić 6), Gundić 6, Jukić 6, Brdar 6, Vukelić 6, Mijić 6, Miš-Mešić 5,5 (61 Zlatevski -), An. Sharbini 5,5 (84 Škoda -), Prtenjača 6,5, Ah. Sharbini 6

BANJOLE: Rešidović 6,5, Hrelja 5,5 (46 Bagarić 6,5), Ćosić 5, Filipović 6,5, Vujica 6, Salihović 6,5, Hairlahović 7, Gerlić 5,5 (46 Hoxha 6,5), Antanasković 7, Kamenicki 6 (77 Luchesi -), Bićak 6 (85 Medvid -)

OŠK Omišalj doživio je na Pušći prvi poraz ove sezone!

Momčad Banjola trima pogocima u manje od deset minuta početkom nastavka ostvarila je pobjedu u derbiju kola i utrku za titulu prvaka učinila zanimljivijom.

Postavila se momčad Banjola visoko od prve minute, dvadesetak minuta domaća momčad nije uspijevala spojiti dva dodavanja, gosti su bili agresivni, brži i latentno opasni svaki put kada bi lopta stigla do Antanaskovića na desnom boku.

Unatoč pritisku, nekoliko okomitih ulazaka gostiju u završnicu nisu bili izravno opasni za Vučkova.

Trener domaćina Branko Panić postavio je izrazito napadačku formaciju s četvoricom igrača u vrhu napada, Miš-Mešić visoko se dizao po desnom boku čim bi domaćin osvojio loptu.

Nakon dvadesetak minuta Panićeva je napadačka igra u potpunosti zaživjela.

Čim se domaća momčad podignula visoko, približila su se braća Sharbini i Prtenjača vrataru Rešidoviću, a onda nikada ne znaš kuda će lopta proći.

U 26. minuti vratar Rešidović nije dobro reagirao na okomiti ubačaj, propustio je loptu koju je na desnoj strani kaznenog prostora stigao Ahmad Sharbini, na povratnu loptu natrčao je Miš-Mešić, vratar Rešidović skrenuo je loptu i ispravio pogrešku.

Od toga trenutka kao da se počela igrati druga utakmica.

Uslijedilo je najbolje razdoblje igre domaćina, gosti su se do odlaska na odmor dobrano umorili od stalnoga pritiska, mogu biti sretni i zadovoljni što su primili samo jedan pogodak.

U 35. minuti Anas Sharbini slijeva je precizno pogodio Prtenjaču u sredini kaznenog prostora, previše je domaći napadač odugovlačio dok se namještao na udarac, na kraju je zapeo u bloku.

Lopta se odbila do Mijića, Rešidović je u letu dohvatio loptu nakon snažnog udarca s 18 metara.

U 44. minuti popustila je koncentracija gostiju, Ahmad Sharbini dočekao je loptu na devet metara od vratiju na desnoj strani kaznenog prostora, Rešidović je mogao jedino izvaditi loptu iz mreže uz lijevu vratnicu - 1:0.

U sudačkoj nadoknadi Prtenjača se sjurio od centra po lijevom boku, s loptom je nakon dugoga trka stigao do desne strane kaznenog prostora, usput je triput odgodio udarac u otvorenim pozicijama i na kraju opet zapeo u bloku.

Početkom drugoga dijela trener Dragan Tomić promijenio je središnjicu svoje momčadi, Hoxha i Bagarić zauzeli su pozicije u središnjem bloku ispred zadnje linije, što se pokazalo presudnim u nastavku utakmice.

Opet su gosti agresivno, brzo i okomito počeli igrati na početku drugoga dijela, ali za razliku od prvoga dijela, u nastavku su postali izravno opasni.

U 48. minuti Brkić je uspio blokirati Kamenickog ispred Vučkova, u 53. minuti gosti su izjednačili.

Bićak je izbjegnuo pažnji domaćih stopera, po sredni kaznenog prostora primio je loptu ispred Vučkova, koji je pravodobno ušao u udarac u situaciji jedan na jedan.

Lopta se odbila do Atanaskovića, koji je znalački iznudio klasični kazneni udarac u duelu s Vučkovom, Hairlahović je sigurno pogodio mrežu udarcem s bijele točke - 1:1.

Nastavili su gosti okomito nadirati sa svih strana, izgledalo je kao da su dvaput brži od domaćina.

U 57. minuti Salihović je prošao desnom stranom kaznenog prostora, prvi put je pokušao ubaciti i pogodio igrače u crvenom dresu, lopta mu se odbila, imao je dovoljno vremena i slobodnog prostora kao na treningu pogoditi u glavu Hairlahovića na drugoj vratnici, dvostruki strijelac nije trebao ni skočiti prije nego što je poslao loptu u mrežu - 1:2.

U 59. minuti vratar Vučkov je pogrešno nogom pokušao odigrati suigraču, Antanasković kao da je vrebao pogrešku, stigao je prvi do lopte koju je poslao u mrežu kraj nemoćnog Vučkova - 1:3.

Nakon trećega pogotka odnosi na terenu polako su se počeli mijenjati, domaća momčad preuzela je posjed lopte po teškom terenu za pas-igru.

Povukli su se gosti u zadnju trećinu, ali su dugačije stajali u središnjem bloku nego u prvom dijelu, kada su domaćini lakoćom stvarali višak u (među)prostorima.

Prtenjaču je ipak teško zaustaviti, uspio je napadač OŠK-a u 76. minuti u okomitom trku pronaći prolaz prema vratima, do tada ponajbolji igrač gostiju Ćosić prekršajem je zaustavio najboljega domaćega igrača, Banjole su do kraja morale igrati bez isključenog kapetana.

U 81. minuti opet je Prtenjača znalački prošao okomito kroz sredinu gostujuće obrane nakon što je izmijenio loptu s Ahmadom Sharbinijem, izašao je Prtenjača ispred Rešidovića i odigrao udesno Brdaru, koji je trebao samo loptu gurnuti u prazna vrata - 2:3.

Bilo je to sve što su domaćini konkretno uspjeli napraviti s igračem više iako su se pred kraj utakmice svi preselili u kazneni prostor gostiju.

Gosti su discipliniranom igrom u obrani sačuvali pobjedu zahvaljujući snažnoj duel-igri, nisu domaćini uspjeli iznuditi ni jednu pogreške gostiju ubačajima s (polu)distance.

Na drugoj strani Bićaka (83) je u zadnji trenutak osujetio vratar Vučkov.

Balans u visokim tenzijama održavao je jako dobri sudac, bez pogreške odsudio je utakmicu koju nije bilo lako suditi kao što se na kraju činilo.