Nogometaši Opatije osvojili županijski Kup, Antonio Rukavina presudio Grobničanu

Utorak, 19. svibnja 2015. 20:49 Napisao  I. V.

Finale županijskog kupa: Opatija - Grobničan 1:0. Od 37. minute momčad Grobničana počela je igrati utakmicu protiv suca, koji nije isključio Tonija Rudana

Finale županijskog nogometnog Kupa

OPATIJA - GROBNIČAN 1:0

Igralište na Viškovu. Gledatelja 250

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 5

Strijelac: 1:0 Rukavina (32)

Žuti kartoni: T. Rudan (Opatija), Jukić, Brdar (Grobničan)

OPATIJA: Iveša 6, J. Rudan 6,5, Brozović - (16 Vlatković 6, 90+3 Kovačević -), Dadić 6,5, Erceg 6, Kolić 6,5, Rukavina 6,5, Krešić 6, Dunković 6,5, Šuker 6, T. Rudan 6,5 (86 Radomir -)

GROBNIČAN: Herman 6, Kurilić 6 (74 Sokoli -), Babić 6, Jukić, 6, Miculinić 6, Vukelić 5,5,  Žarković 5,5 (46 Benić 6), Škarica 5,5 (64 Lončar -), Cianci 6, Conjar 5,5, Pretnjača 6

Nogometaši Opatije obranili su naslov pobjednika županijskog Kupa nakon što su finalu pobijedili Grobničan rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka u 32. minuti bio je Antonio Rukavina, koji je iskoristio trenutak opuštanja obrane Grobničana i udarcem glavom zatresao mrežu. Rukavina se iz drugoga plana prikrao na sedam metara po sredini vratiju na precizan ubačaj slijeva Josipa Rudana.

Do pogotka bolji dojam ostavila je momčad Grobničana, koja je prepustila posjed lopte opatijskim igračima i vrlo agresivno u zoni udarca prekidala sporu izmjenu lopte. U prvih pola sata Opatija je imala velikih problema s brzom transformacijom momčadi Grobničana, koja je stvorila tri izgledne prilike.

Već u 5. minuti Cianci je udarcem glavom iz blizine promašio vrata na kojima je stajao samo Iveša da bi u 19. minuti isti igrač promašio prazna vrata. Idealno je ubacio Pretnjača zdesna, Iveša je istrčao u prazno, a Cianci u ravni druge vratnice glavom loptu poslao pokraj praznih vratiju. Bila je to najbolje prilika Grobničana na utakmici.

U 20. minuti Babić je efektnim udarcem s 20 metara natjerao Ivešu na efektnu reakciju.

U prvih pola sata Opatija je samo jednom uputila obećavajući udarac prema vratima, Dunković je u 15. minuti iz slobodnog udarca gađao i zamalo promašio vratarev kut. Herman nije ni trepuno...

Otprilike nakon pola sata iskusni igrači Opatije počeli su parirati momčadi Grobničana u trku i aresivnosti. Nakon što je Šuker (29) snažnim udarcem s 13 metara loptu poslao pokraj vratiju, Opatija je u 32. minuti dokazala individualnu kvalitetu kada je iz prve ozbiljne prilike postignula pogodak.

Od 37. minute počela se igrati drugačija utakmica. Tada je Toni Rudan rukom udario Žarkovića, koji je pao. Istoga trenutka skočila je klupa Grobničana, počelo je fizičko naguravanje (Jukić/Kolić), tenzije su se dignule prije nego što je sudac Jelenčić pokazao Rudanu žuti karton.

Grobničani kao da su očekivali da sudac neće isključiti Rudana. Klupa Grobničana do kraja utakmice pretvorila se u klasičnu vređaonicu, sočne uvrede nakon svake sučeve odluke odjekivale su igralištem... Delegatu Bonu Paviću trebala su dva obrasca zapisnika utakmice ako je bilježio sve što je izgovoreno.

Od 37. minute momčad Grobničana počela je igrati utakmicu protiv suca, koji do kraja utakmice ni jednom nije uočljivo pogriješio.

U drugom dijelu momčad Opatije ubrzala je protok lopte i preuzela kontrolu igre. Težište igre preselilo se pred vrata Grobničana, koji više nije djelovao ubojito u kontranama. Iako ni jedna momčad nije stvorila izrazitu priliku, Opatija je djelovala puno konkretnije. Šuker (48) i Toni Rudan (66, 67) bili su izravno opasni, Herman je u 84. minuti dobro reagirao kada je Miculinić nezgodno skrenuo loptu.

Grobničan je jedinu priliku, koja je slutila pogotkom, propustio u 83. minuti, kada je Iveša rutinski obranio Ciancijev udarac.

Nisu igrači Grobničana propustili priliku još jednom zaskočiti suca Jelenčića, koji je odsvirao kraj u trenutku kada se spremala završnica zadnjeg napada. Svi su ga opkolili na igralištu zajedno sa stručnim stožerom, koji je naposlijetku postalo zadnja linija obrane od fizičkih nasrtaja.