MEĐUŽUPANIJSKA NL

Vinodol i Grobničan podijelili bodove u derbiju

Subota, 17. listopada 2015. 15:41 Napisao/la  SC

Rezultati 9. kola: Vinodol - Grobničan 2:2, Lokomotiva - Halubjan 4:1, Rovinj - Lošinj 0:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 9. kolo

VINODOL - GROBNIČAN 2:2

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Prtenjača (11) 1:1 Rubčić (53) 1:2 Pilčić (58) 2:2 Tomić (77-11m)

Žuti kartoni: Torbarina, A. Petrinović, Brusić (Vinodol), Kurilić (Grobničan)

Crveni karton: A. Petrinović (86 - drugi žuti)

VINODOL: Torbarina, Radetić, Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (77 Perušić), Šmit, T. Petrinović, Rubčić, Tomić, Mataija

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Prtenjača, Babić, Conjar (78 Lončar), Kurilić, Pilčić

Odličnu utakmicu punu tempa odigrali su Vinodol i Grobničan u derbi susretu kola. Gledatelji, njih oko 240 zadovoljno su napustili Bahalin, jer je utakmica bila vrlo sadržajna.

Trener Vito Butorac započeo je utakmicu sa izrazito napadačkim sastavom, u kojemu je od prve minute počeo Božidar Šmit, prvi puta u ovom prvenstvu.

Prvih pola sata utakmice ipak pripada gostima, koji su nakon probnog udarca Conjara u 4. minuti poveli atraktivnim potezom Prtenjače.

U gužvi pred golom Prtenjače, domaća obrana je nespretno reagirala, a strijelac prvog pogotka škaricama je pogodio domaću mrežu – 0:1.

Pet minuta kasnije Prtenjača prima loptu od Žeželja i za malo je neprecizan. Prva prilika Vinodola došla je nakon ubačaja Tonija Petrinovića, a lopta je pod čudnim kutem dugim letom sletjela na prečku i odbila se u gol-aut.

U 25. minuti na daljinski udarac odlučio se Marijan Tomć, ali je Herman sigurno intervenirao.

Nakon tog udarca inicijativa prelazi na stranu Vinodola. Bilježimo tri udarca domaćih nogometaša i isto toliko sigurnih obrana vratara Grobničana. U 38. minuti u kazneni prostor gostiju ulazi Mataija i puca snažno, za lijepu paradu Hermana.

Po izlasku iz svlačionica Vinodol stvara pritisak, lopta  se brže kreće od noge do noge, dok  gosti djeluju kao da su počeli nastavak utakmice sa stisnutom ručnom kočnicom.

U prve dvije minute nastavka Vinodol je mogao izjednačiti. Lopta putuje po golmanskom prostoru, a izjednačenje visi u zraku. Akcija Tomić – Šmit – Mataija urodila je plodom. Na loptu koja se odbila od vratnice natrčao je Deni Rubčić i silovitim udarcem donio izjednačenje.

Gosti točno nakon sat vremena  utakmice drugi puta vode. Pilčić je prihvatio poklon-loptu i dugim trkom pretrčao polovicu terena. Ušavši u kazneni prostor gađao je suprotnu vratnicu od koje se je lopta odkotrljala u gol – 1:2.

Vinodol vrši nove pritiske koji rezultiraju izjednačenjem. Prodor T. Petrinovića zaustavljen je prekršajem, a sudac je pokazao na bijelu točku. Marijan Tomić bio je kao i uvijek siguran realizator - 2:2.

Velika je prilika Peričića za puni uspjeh Vinodola, ali je njegova završnica iz vrlo izgledne prilike bila neprecizna.

U utakmici u kojoj  je dominirala mladost nastupilo je čak 17 igrača zaštićenog godišta. I zanimljivo – Grobničan je imao jednog više (9:8). (S.Lončarić)

­­­­­­­­­­­­­­­LOKOMOTIVA – HALUBJAN 4:1

Igralište Robert Komen. Gledatelja 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kuši (43) 1:1 Štanfel (53) 2:1 Bašić (59) 3:1 Kuši (67) 4:1 Smolčić (77)

Žuti kartoni: Radan, L. Bedenik, Brnčić (Halubjan)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Nemetz, Šolaja, Alinčić (46 Popović), Bašić, Šestan (54 Smolić-Ročak), Pašuld. Lacković (72 Smolčić), Kuši

HALUBJAN: D. Bedenik, Brnčić, Šipura, Kovčalija, L. Bedenik, Kinkela, Radan, Gatara, Josipović (76 Miočić), Šanjug (83 Stojak), Štanfel (57 Štimac)

Nogometaši Lokomotive ostvarili su drugu pobjedu u sezoni, na umjetnoj travi igrališta Robert Komen uvjerljivo su pobijedili Halubjan rezultatom 4:1.

Halubjan je na početku utakmice imao loptu nešto više u nogama, ali je kako je vrijeme prolazilo domaćin je sve više dizao ritam. Lokomotiva je do odmora jednom uspjela zatresi mrežu gostiju.

U 43. minuti Pašuld je ubacio na pet metara, gdje je Kuši udarcem glavom loptu poslao u desnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 1:0.

Početkom drugoga dijela Halubjan  krenuo otvorenije, što se odmah isplatilo. U 53. minuti Halubjan je izjednačio, Štanfel je na drugoj vratnici skrenuo loptu u mrežu - 1:1.

Šest minuta kasnije Lokomotiva je ponovo povela. Opet je oštro ubacio Pašuld, ovoga puta Bašić je sa 7 metara skrenuo loptu u mrežu - 2:1.

Do kraja utakmice Halubjan je pokušao stignuti negativan rezultat, a Lokomotiva je prijetila u  kontrama.

U 67. minuti Popović se dočepao lopte pokraj neoprezne obrane gostiju, odigrao Kušiju koji drugi put trese mrežu gostiju - 3:1.

U 77. minuti ponovo je asistent bio najbolji igrač na utakmici, Pašuld je u kontri odigrao za Smolčića, koji pogađa cilj - 4:1.

ROVINJ – LOŠINJ 0:2

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 0:1 Babić (45) 0:2 Babić (85)

Žuti karton: Mance (Lošinj)

ROVINJ: Peruško, Androšić, Budicin, Belli, Mihajlović (46 Hasanbegović), Tanković, Pamić (74 Kazalac), O. Abuselyana, N. Abuselyana, Vujičić (57 Perković), Funčić

LOŠINJ: Radman, Malinić, Mrvac (46 Udović), Jergović, Kauzlarić, Cianci, Mance, Babić (89 Dedić), Inić, Francetić, Blašković (46 Gršković)

Nogometaši Lošinja slavili su u gostima kod Rovinja na krilima raspoloženog Boška Babića koji je momčadi Elvisa Brajkovića donio nova tri vrijedna boda.

Najbolji lošinjski igrač Babić je prvo u 45. minuti primio jednu dugu loptu, pretrčao čuvara i pogodio suprotni kut, a onda je u 85. minuti potvrdio pobjedu novim preciznim udarcem za konačnih 0:2.

­RUDAR – NAPRIJED 0:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Iskra (51)

Žuti kartoni: Merle, Ciani (Naprijed)

Crveni karton: Škulić (90+6 - vrijeđanje suca)

RUDAR: Vozila, Božičević, Načinović, Jajčević, Mehić, Čudić (82 Maksenčuk), Juričić, Licul, Stepčić, Alić, Matulja (46 Hoxha)

NAPRIJED: Ciani, Merle, Ende, Savić, Kružić, Radmanović, Čop, Tonković (46 Iskra), Škulić (86 Rubčić), A. Petrović (90 Pravdica), E. Petrović

Nogometaši Naprijeda minimalnom su pobjedom slavili u gostima kod labinskog Rudara. U prvom dijelu obje su momčadi imale po jednu opasnu priliku.

U 16. minuti Škulić je pucao tik pored vratnice, dok je za domaće u 35. minuti Božičević centrirao, Juričić pucao glavom, no vratar Ciani je sjajno intervenirao.

Naprijed je u vodstvo došao u 51. minuti golom Iskre te su do kraja susreta gosti vodstvo čuvali bez većih problema, jer domaći nogometaši nisu opasnije prijetili.

BUJE – ORIJENT 1919 1:1

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Mikulić (27) 1:1 Bojić (38)

Žuti kartoni: Premužić, Fabijančić (Buje), Baljak, Mikulić (Orijent 1919)

BUJE: Callegaris, Bešić, Fabijančić, Jugovac, Uzelac, Pjevović, Uran, Gere, Čavarović (72 Risonjić), Bojić, Premužić

ORIJENT 1919: Mustapić, Gašpert (41 Paravić), Andrić, Baljak, Omerović, Basara, Benić (79 , Kovačić (55 Makiadi), Mikulić, Grbac, Barišić

Buje i Orijent 1919 podijelili su bodove. Orijentaši su mogli do pobjede, ali su u posljednjoj minuti promašili "zicer".

Susret su otvorili domaći u 12. minuti. Pjevović je dijagonalom poslužio Premužića, napadač Buja upošljava Čavarovića koji puca pored gola.

U 20. minuti gosti lijepo kombiniraju pa Mikulić ostaje u šesnaestercu, upućuje lijep udarac sa deset metara, ali Callegaris odlično brani. Orijent dolazi u vodstvo u 26. minuti. Kontru je završio udarcem Barišić, domaći vratar loptu odbija, ali samo na nogu natrčalog Mikulića – 0:1.

Minutu kasnije Premužić je srušen u šesnaestercu Orijenta, a sudac Bogičević dosuđuje najstrožu kaznu za Buježe.

Bojić je pristupio lopti, ali njegov udarac Mustapić sjajno odbija u korner. Ipak, domaći stižu do izjednačenja u 40. minuti kada Gere proigrava Jugovca koji pak pronalazi Mihajla Bojića.

Domaći kapetan se „škaricama“ iskupio za promašaj jedanaesterca – 1:1. U posljednjoj minuti prvog dijela Premužić izvodi korner, a udarac Pjevovića glavom završava pored gola.

U 55. minuti brzonogi Premužić u trku prolazi četvoricu igrača, ali njegov udarac prolazi pored gola gostiju. Već u sljedećem napadu Bojić dijagonalom nalazi Gerea koji se u primanju namješta na udarac kojeg mu brani Mustapić.

Iz tog kornera Jugovac centrira za Urana koji šutira pored gola. U 73. prijeti Uzelac iz daljine, ali udarac odlazi izvan okvira. Pet minuta kasnije kombiniraju Bojić i Gere, potonji ubacuje u sredinu, a Premužić se u ključnom trenutku „kliže“ i propušta pogoditi.

U 80. minuti Mikulić ima odličnu prigodu, ali promašuje, a u 82. minuti domaći traže jedanaesterac, nakon rušenja Premužića, no sudac pokazuje Premužiću žuti karton.

U posljednjoj minuti Makiadi je promašio „zicer“ za gostujuću pobjedu.

­­­JADRAN – NEHAJ 4:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Šendula (13) 2:0 Tikas (45) 3:0 Kepčija (68) 4:0 Šendula (85) 4:1 Pečanić (88)

Žuti kartoni: Belušić (Jadran), L. Vukelić (Nehaj)

JADRAN: Petrušić, Belušić (80 Benčić), Banić, Ilić, Tikas, Kepčija (70 Banko), Ereiz (46 Šuman), Šendula, Sumić, Šoškić, Dujanić

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Bilen, L. Vukelić, Vrban, J. Prpić, Peričić, Biondić (46 Prizmić), Pečanić, Hajdini (70 Tomljanović), I. Vukelić

Nogometaši porečkog Jadrana uvjerljivo su svladali senjski Nehaj. Domaća napadačka četvorka Kepčija-Šendula-Šoškić-Dujanić bila je na visini zadatka u dvoboju sa Nehajem.

U 13. minuti Šendula je sa pet metara zatresao mrežu nakon ubačaja Kepčije. Tikas je u 44. minuti bio najviši u skoku nakon kornera Dujanića, a na 3:0 povisio je Kepčija.

Dario Šendula je u 85. minuti četvrti puta zatresao gostujuću mrežu, a u posljednjim minutama poraz Nehaja ublažio je Vedran Pećanić.

OTOČAC – CRIKVENICA 5:0

Gradsko igralište. Gledatelja 150

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Burić (11) 2:0 Čurčić (17) 3:0 Tomac (23) 4:0 Krznarić (70) 5:0 Krznarić (74)

Žuti kartoni: Tomac, Krznarić (Otočac), Fazlji, Murica (Crikvenica)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Anić, Banić, Rudelić, Tomac (74 Marincel), Čurčić (76 Sladović), Vukić, Krznarić, Burić, Lulić (64 A. Kostelac)

CRIKVENICA: Srok, Xheladini, Mijolović, Benkus (59 Prpić, 81 Novak), Murica, Vrbos, Pristušek, Car, Fazlji, Lekaj, Imamović

Otočac je sa 5:0 pobijedio oslabljenu Crikvenicu koja je na gostovanje otišla bez osmorice standardnih igrača.

- Crikvenica je došla desetkovana, tako da nismo imali problema sa njima. Mi smo zasluženo pobijedili. Nakon što se vidjelo da njima nedostaje osam, devet igrača bilo je najvažnije da mi shvatimo utakmicu ozbiljno. Tako smo i učinili i nismo dozvolili da nam naprave nikakve probleme, rekao je trener Otočca Tomislav Lopac nakon susreta.

MLADOST – FUNTANA 1:2

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Valčić (37) 1:1 Buršić (39) 1:2 Vuković (56)

Žuti kartoni: Perković, Racan (Mladost) Ljubas, Radenović (Funtana)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Vijatović, Halilović, Bogdan, Bradarić (73 Mirčić), Valčić, Đerđaj, Stojanović, Livović (6 Ilić, 63 Peršić)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Šegon, B. Gjurchinoski (89 Vranaričić), Matika, Vuković, Popović, Ljubas, Fedotov, A. Gjurchinoski (90 Lajtman)

Istarski derbi odigran je u vrlo lošim uvjetima kada je travnjak u pitanju. Kiša je dodatno pogoršala situaciju na ionako lošijem travnjaku.

Poveli su domaći preko Renata Valčića u 37. minuti, ali do poluvremena je iz poluvoleja sa 16 metara izjednačio Sandi Buršić.

U nastavku utakmice velika borba vodila se na sredini terena. Pitanje pobjednika riješio je Daniel Vuković kada je, u 56. minuti, nakon dva lažnjaka, pogodio suprotne rašlje za konačnih 1:2.