MŽNL NS RIJEKA

Jadran postao prvak, Naprijed slavio u Mavrincima

Subota, 21. svibnja 2016. 16:45 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Grobničan - Naprijed 1:2, Jadran - Lokomotiva 4:2,  Mladost - Otočac 5:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 29. kolo

GROBNIČAN - NAPRIJED 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 250

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tomić (30), 0:2 Lončar (67), 1:2 Pilčić (79)

Žuti kartoni: Pilčić, Kurilić, Iskra (Grobničan), Matešković, Dorčić, Iskra, Juraga, Ciani (Naprijed)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Čaval, Vukelić, Poropat (87 Beriša), Pilčić, Conjar, Cvjetković (46 Fućak), Iskra, Juničić, Kurilić (68 Matković), Linić

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga, Kružić, Dorčić, Škulić (61 Matešković), Lončar, Lukačić (77 Rubčić), E. Petrović, Tomić, Iskra (85 A. Petrović)

Nogometaši hreljinskog Naprijeda slavili su u Mavrincima svladavši Grobničan u susjedskom derbiju 2:1. Naprijed je vodio 2:0 nakon 67 minuta igre.

- Utakmica je bila lijepa i dinamična pred punim tribinama. Prvih deset minuta bili smo malo pod dojmom, ali zatim smo se stabilizirali i uspjeli zabiti gol do kraja poluvremena. U drugom dijelu smo uveli neke promjene, odstupili od naše igre, postavili malo čvršće bokove i čekali na kontre i polukontre. Zabili smo i drugi gol. Grobničan je bio nervozan, a mi smo se malo prepali vodstva i primili gol. Visili smo zadnjih 15 minuta, ali uspjeli smo izdržati. Čestitam igračima i mislim da imamo odličnu šansu pobjedom protiv Nehaja zapečatiti sezonu sjajnim rezultatom, rekao je trener Naprijeda Marin Mikac.

Trener Grobničana Dušan Gruevski protiv Naprijeda je izveo momčad bez sedmorice standardnih igrača.

- Odigrali smo dobru utakmicu. U početku smo propustili tri izgledne prilike, a zatim nam nije dosuđen jedanaesterac koji se vidio sa vrha grada Grobnika, jedino ga gospodin sudac nije vidio. Nakon toga smo primili gol, pokušali smo se vratiti, ali uspjeli smo samo smanjiti rezultat. Čestitam mojim mladim igračima koji su ostavili srce na terenu. Također, čestitam mom kolegi Mikcu i momčadi Naprijeda na pobjedi. Derbi je bio dobar, bilo je naboja i gledatelja, sve ono što je potrebno, rekao je trener Grobničana Gruevski.

JADRAN - LOKOMOTIVA 4:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 300

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Šoškić (8), 2:0 Šendula (14), 2:1 Dragović (20-11m), 3:1 Dujanić (56), 3:2 Dragović (77), 4:2 Šendula (90+2)

Žuti kartoni: Tiksas, Šendula (Jadran), Dragović, Brkljača, Smolčić, Čubelić, Lacković (Lokomotiva)

JADRAN: Bugarin, Pelizzar, Ilić (60 Banić), Dujanić, Kepčija (73 Videkić), Ereiz (80 Belušić), Šendula, Sumić, Šoškić, Tikas, Lisec

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, J. Nemetz, Smolić-Ročak, Fumić, N. Nemetz, Šestan (60 Čubelić), Alinčić (80 Sablić), Bonicioli (60 Lacković), Smolčić, Dragović

Nogometaši porečkog Jadrana pred svojim su geldateljima na stadionu Veli Jože uvjerljivom pobjedom nad riječkom Lokomotivom potvrdili naslov prvaka Međužupanijske lige nogometnog središta Rijeka.

Jadran je u 14. minuti već vodio 2:0. Dragović je u 20. minuti smanjio na 2:1 sa bijele točke, ali u nastavku domaći su povisili prednost na 3:1.

Malo je nade Lokomotivi ponovno vratio Dragović u 77. minuti, no u sudačkoj nadoknadi Šendula je postavio konačnih 4:2.

VINODOL - LOŠINJ 3:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Petrinović (7), 2:0 Tomić (40-11m), 3:0 Radetić (38)

Žuti kartoni: Petrinović (Vinodol), Faflja, Busanić (Lošinj)

VINODOL: Godinić, Mataija, Lenac, Uremović (79 Kostić), A. Petrinović, Buljat (54 Pavelić), T. Petrinović, Tomić, Radetić, Filipović, Perušić (72 Tonković)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert (67 Mrvac), Valenčić (46 Kauzlarić), Faflja (46 Stanić), Jergović, Marić, Jerneić, Frolja, Babić, Gršković, Udović

Vrlo dobrom i efikasnom igrom oprostili su se igrači Vinodola, u utakmici koja je cijela protekla u zraku afirmacije mladih i prije svega vlastitih igrača poniklih na Bahalinu.

U 4. minuti zaprijetili su gosti preko Babića, ali je udarac preletio visoko domaći gol.  Nakon prvog domaćeg kornera kojega je izveo Mataija uslijedilo je i domaće vodstvo. Odlično ubačena lopta na suprotnu stranu kaznenog prostora i odličan udarac glavom Petrinovića u suprotni gornji kut nemoćnog vratara Busanića - 1:0.

Gosti igraju slabo u obrani, posebno njihova lijeva strana, što domaći napadači obilato koriste.

U 25. minuti Toni Petrinović prolazi bez prepreka po nebranjenoj strani gostiju, ulazi prema sredini, ali kut iz kojega je pokušao realizirati bio je vrlo malen, pa je njegova lopta okrznula suprotnu vratnicu i odbila se u polje.

Uvećanje rezultata slijedi na potpuno identičan način kao i kod vodećeg gola Vinodola. Drugi domaći korner izvodi ponovno Mataija, a na pravom mjestu Radetić za udarac glavom i 2:0.

Dobra igra Vinodola nagrađena je uvećanjem rezultata. Na brzu domaću kontru istrčao je Busanić, srušio Tonija Petrinovića u kaznenom prostoru.

Sigurni realizator najstrože kazne bio je Tomić – 3:0. Do odmora agilni Toni Petrinović pucao je vrlo dobro, ali za malo pokraj gola.

U nastavku utakmicu nakon visokog vodstva domaći više nisu iskazivali izrazito napadačku igru, pa su gosti dva puta skromno priprijetili Godiniću.  U 58. minuti Gršković je izveo slobodan udarac pokraj grede, a u 77. minuti Babićev udarac obranio je domaći vratar. (S. Lončarić)

NEHAJ - HALUBJAN 1:2

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja: 100

Sudac: Zvonko Radić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Štimac (51), 0:2 Miočić (83), 1:2 Pejanović (86)

Žuti kartoni: Vukelić, Lopac (Nehaj), Gatara (Halubjan)

NEHAJ: Baričević, Biondić, Babić, L. Vukelić (43 M. Prpić), Špalj, Žarković, Pejanović, Lopac, Pečanić, I. Vukelić, Peričić

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Kovčalija, Gatara, Samardžija, Kinkela, Štimac (87 Sviličić), Bilobrk, Vukelić (90 Stojković), Šanjug, Miočić

Gostovanje  Halubjana u Senju bila je jedna od posljednjih prilika za bijeg iz opasne zone.

Iako su igrači sa Viškova u ovom prvenstvu samo devet puta napuštali travnjake poraženi, u vrlo neugodnu situaciju doveo ih je veliki broj neriješenih rezultata - čak 13 !

Pobjeda pod Nehaj kulom potpuno je zaslužena, nakon početnih dvadesetak minuta igre na sredini terena, gosti su počeli prijetiti.

U 23. minuti snažan udarac Vukelića odsjeda na vratnici Baričevićevog gola. Nakon te akcije i Miočić ima šansu za vodstvo Halubjana, ali je prilika propuštena.
Kod Nehaja dobro je pucao Ivan Vukelić, ali je njegov udarac u 25. minuti prohujao preko gola.
Gosti dolaze do vodstva početkom nastavka, nakon akcije započete od strane odličnog Miočić, koji je u izglednoj prilici uposlio Štimca za neumoljivu realizaciju - 0:1.

Halubjan se mnogo brže i jednostavnije pojavljuje na domaćoj polovini terene. Miočić je začetnik i realizator drugog gostujućeg pogotka.

Nakon što je primio loptu, krenuo je prema domaćem golu, i uputio precizan udarac sa više od 20 metara. Lopta je pogodila donji lijevi kut domaćeg gola.

Nehaj je smanjio rezultat nakon lijepe i poduže akcije Pećanića, koji se je riješio nekoliko prepreka i idealno ubacio Pejanoviću za 1:2.

Kraj utakmice gosti su dočekali visoko dignutih ruku, znajući već  sve ostale rezultate u ligi. (T. Lončarić)

BUJE - CRIKVENICA 0:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

BUJE: Košćuk, Horvat, Fabijančić, Uzelac, Krizmanić (81 Damjanić), Čović, Čavarović (55 Jerkan), Bojić, Premužić, Franković, Risonjić (69 Pavlović)

CRIKVENICA: Srok, Vukelić, Smojver, Imamović, Buršić (90+2 Firkelj), Krajina, Vrbos, Xheladini, Kuna, Lekaj (77 Mijolović), Butorac

Ako Buježi ne uspiju u posljednjem kolu napraviti čudo, krivca za ispadanje, osim u sebi, mogu pronaći i u Sandru Sroku, vrataru Crikvenice koji je danas „radio čuda“ u Bujama. Još je jedna stvar zanimljiva, Buježi danas nisu dobili nijedan žuti karton, iako im se radilo „o glavi“. Teško je reći da li je to pohvalno ili vrijedno kritike.

U šestoj minuti Fabijančić presjeca napad gostujući napad, vodi loptu prema protivničkom golu, dribla trojcu protivnika, a onda ga protivnik ruši na nekih 30 metara od gola Sroka.

Slobodni udarac izvodi Krizmanić koji puca centralno, ali je udarac neugodan i Srok krajnjim naporom šalje loptu u korner. Tri minute kasnije Franković gura „u for“ Risonjića koji puca iskosa sa desetak metara u desni Srokov kut, ali golman Crikvenice paradom šalje loptu u korner.

U desetoj minuti opet Franković gura suigrača u prigodu, ali tog puta Čavarovića koji, umjesto da uputi udarac na gol s pet metara, nesebično traži Bojića pa gosti to „čiste“. Minutu kasnije Čović upošljava Frankovića koji povratnom loptom pronalazi Čavarovića čiji udarac, od bloka, završava pored vratnice gostujućeg gola.

Bojić prijeti u 15. minuti, ali njegov udarac odlazi preko grede, a četiri minute nakon toga, Premužićev centaršut iz kornera stiže do Čovića čiji udarac glavom brani danas odlični Srok.

U 55. minuti Uzelac šalje dijagonalnu loptu za Risonjića koji izlazi sam ispred Sroka koji upisuje novu odličnu obranu. Trinaest minuta nakon toga crikvenički vratar brani i Uzelčev „slobodnjak“.

U 79. prijete gosti preko Kune i Krajine, ali Koščuk odlično brani. I onda, 85. minuta i pad Bojića u šesnaestercu gostiju. Odgovornost je preuzeo Elvis Čović, ali danas je bio Srokov dan pa je ostalo 0:0.

RUDAR - ROVINJ 4:2

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Juričić (33), 1:1 Matošević (36), 1:2 Špiranac (43), 2:2 Načinović (45), 3:2 Načinović (65), 4:2 Macan (90+2)

Žuti kartoni: Maksenčuk, Stepčić (Rudar), Pamić, Cvijetić, Denić, Belli (Rovinj)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Škopac, Macan, Juričić, Stepčić, Ivanović (70 Bucul), Maksenčuk, Mehić, Bilić (86 Licul)

ROVINJ: Denić, Ćosić, Cvijetić (76 Perković), Budicin, Maružin, Špiranac, Belli, Tanković, Pamić (86 Lovrić), Matošević, Stojanov (56 Šverko)

Fantastičan istarski derbi za gledatelje. Utakmica s puno prigoda i dinamične igre započeta je u tužnom tonu, minutom šutnje za prerano preminulog riječkog suca Greguricu.

Rudar je u vodstvo stigao u 33. minuti kada kapetan Igor Juričić vara Budicina i pogađa suprotni kut za 1:0. Samo tri minute kasnije rovinjski „dragulj“ Luka Matošević se oslobađa čuvara, a nakon što mu Vozila brani prvi udarac, iz „popravnog“ izjednačava na 1:1.

A onda, vjerojatno najljepši trenutak utakmice. Matošević je iskoristio grešku Bilića i „protutnjao“ lijevom stranom te centrirao na drugu vratnicu gdje Neven Špiranac rijetko viđenim volejem dovodi Rovinježe u vodstvo.

No, na predah se odlazi u egalu jer u posljednjoj minuti prvog dijela Denić leti u „prazno“ na jedan korner Mehića, a Antonio Načinović glavom pogađa za 2:2.

Slična situacija, samo ovog puta nije Denić ništa kriv, dogodila se u 65. minuti – korner Mehića u gol „sprema“ Načinović za 3:2.

I onda, u drugoj minuti nadoknade božica sreće je nagradila neumornog Ivana Macana kada je jedan njegov udarac „dirao“ nekog od Rovinježa, prevario Denića i okončao u mreži za 4:2.

MLADOST - OTOČAC 5:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 50

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bagarić (25), 2:0 Nišević (28-11m), 3:0 Livović (30), 4:0 Livović (54), 5:0 Vijatović (60)

Žuti kartoni: Tomac, Plecić (Otočac)

MLADOST: Cindrić, Stojčević, Bobić (74 Bradarić), M. Bagarić (66 T. Bagarić), Kostešić, Halilović, Racan, Valčić, Đerđaj, Nišević (56 Vijatović), Livović

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Tomac (32 Ostović), Vukić, Plecić, Burić, Golić, Sladović, Smolčić, Bogdanić

U sedmoj minuti Bobić nakon kornera, uslijed velike dominacije domaćina, trese vratnicu, a minutu kasnije Tomo Bagarić s lijeve strane, s gotovo 30 metara, iznenađuje vratara i dovodi Fažance u vodstvo.

U 28. minuti opravdano dosuđeni jedanaesterac nad Kostešićem kojeg realizira Toni Nišević za 2:0. Svaku dvojbu riješio je Ivan Livović, dvije minute kasnije, nakon lopte u prostor od strane Halilovića.

Livović je u nastavku osigurao titulu igrača utakmice. Najprije je, na asistenciju Bagarića, pogodio za 4:0, a onda i asistirao Vijatoviću koji je sa 16 metara pogodio suprotni kut za fažansku „petardu“.