MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan i Jadran uspješni, remi Naprijeda i Orijenta

Subota, 14. svibnja 2016. 16:54 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Nehaj - Grobničan 0:4, Lošinj - Jadran 0:1, Naprijed - Orijent 1919 0:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 28. kolo

NEHAJ - GROBNIČAN 0:4

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja: 150

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Jukić (32-11m), 0:2 Pilčić (35), 0:3 Golić (53), 0:4 Pilčić (73)

Žuti kartoni: Lopac, Biondić, P. Prpić, Bilen (Nehaj), Golić (Grobničan)

Crveni kartoni: Hajdini (Nehaj) 60 - međusobno udaranje s protivničkim igračem, Jukić (Grobničan) 60 - međusobno udaranje s protivničkim igračem

NEHAJ: Baričević, Biondić (75 M. Prpić), Babić (69 Peričić), L. Vukelić, Bilen, J. Prpić (55 Pejanović), P. Prpić, Lopac, Pečanić, Hajdini, I. Vukelić

GROBNIČAN: Herman (82 Vladić), Jovanović, Jukić, Golić, Vukelić, Miculinić, Pilčić, Conjar, Miškulin (70 Juničić), Kurilić, Linić (78 Cvjetković)

Uskoci su visoko poraženi od Grobničana, koji je još uvijek u borbi za naslov. Istina, šanse su matematičke, ali igra koju su prezentirali igrači trenera Dušana Gruevskog bila je vrlo zrela, sadržajna i efikasna.

Pod Nehaj kulom domaći igrači, ako se izuzme lanjski visoki poraz od Lokomotive iz Zagreba (0:8) u drugom kolu kupa, godinama nisu ovako visoko poraženi na svojem  travnjaku.

Igra Grobničana bila je jednostavna, temeljena na brzim kontrama, dok su domaći igrali na mahove.

Poveli su gosti nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca, nakon prekršaja Biondića nad Linićem koji je probio domaću obranu po desnoj strani. Sigurni realizator najstrože kazne bio je Jukić. Samo tri minute kasnije u strijelce se upisuje Pilčić, koji završnicu svojeg napada okončava laganim trzajem noge i mirnom realizacijom pokraj Baričevića, koji je očekivao drugačiji rasplet akcije.

Do odmora okušao se i Miculinić snažnim udarcem sa više od 20 metara, koji je prohujao pokraj gola.

Početkom nastavka lijepo odigrana akcija u kojoj su sudjelovali Pilčić, Linić i Golić sa desne strane donosi i treći gol gostima.

Konačni rezultat postignut je nakon dobro izvedenog kornera i odlične reakcije Pilčića glavom za - 4:0, iako su gosti do kraja utakmice pogodili i vratnicu. (T. L.)

LOŠINJ - JADRAN 0:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Đurić (67)

Žuti kartoni: Mrvac, Udović (Lošinj), Videkić, Šoškić (Jadran)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Kauzlarić, Mrvac (74 Magazin), Faflja (77 Padovan), Jergović, Marić, Jerneić, Frolja, Babić, Udović

JADRAN: Bugarin, Ilić, Dujanić, Kepčija (87 Užila), Ereiz, Sumić, Đurić, Tikas, Banko (46 Šoškić), Videkić (46 Šendula), Lisec

Iako je trener domaćih Stipanov bio u velikim problema pri sastavljanju momčadi - zbog brojnih izostanaka imao je samo tri rezervna igrača - to ne umanjuje pobjedu gostiju, koji su bili bolja momčad.

Krenulo je žestoko, brojniji od prilika bili su tvrdi startovi. Za izdvojiti je intervenciju vratara Busanića, koji je iz "rašlji" izvadio jednu loptu gostiju.

Najveća šansa domaćih bila je ona Jerneića u 54. minuti, kada je primio loptu na nekoliko metara od gola, no nije se dobro snašao i pogodio je vratnicu. Bila je to jedina prilika Lošinja u ovoj fazi igre - sve ostalo vrijeme prošlo je u igri na jedan gol, onaj domaćih.

Porečani su poveli u 67. minuti, nakon udarca iz kuta strijelac je bio Pavle Đurić, za veliko slavlje gostiju koji su osluškivali vijesti iz Senja, gdje im je eventualni poraz Grobničana, što se ipak nije dogodilo, mogao odmah donijeti titulu prvaka.

Jadran je imao još dvije prilike u završnici - Šendule koji je izbio pred Busanića, ali potom i izgubio dribling-dvoboj, te Dujanića koji je zavaljao loptu kraj Busanića, ali i kraj vratnice. (B. Purić)

NAPRIJED - ORIJENT 1919 0:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 200

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Žuti kartoni: Jasprica, Lukačić, Tonković (Naprijed)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Juraga, Kružić, Dorčić, Merle (66 A. Petrović), Lukačić (76 Tonković), Jasprica, Lončar, Tomić, Iskra (82 Škulić)

ORIJENT 1919: Šestan, Andrić, Conte, Omerović, Kovačić (46 Baljak), Barišić, Benić, Jurčić, Prtenjača (22 Mikulić), M. Petrović, A. Petrović (66 Sertić)

Naprijed i Orijent na Lonji su u susjedskom derbiju podijelili bodove odigravši susret bez pogodaka. U pravom derbiju istoka riječkog prstena bilo je svega, od lijepih akcija do žustre igre, no nedostajali su samo golovi.

- Mogu biti zadovoljan utakmicom jer smo njome produžili niz na šest susreta bez poraza. Čestitam svojim momcima, ali i Naprijedu, mislim da su obje ekipe zaslužile osvojeni bod. Oni su nas nadigrali u prvom dijelu, mi smo bili malo bolji u nastavku, rekao je trener nogometaša Orijenta 1919, Edo Flego.

- Bila je ovo odlična utakmica za ovaj nivo natjecanja. Gostujući navijači napravili su pravi štimung na tribinama, a za potpun doživljaj trebao je pasti barem jedan pogodak. Možemo žaliti za pogođenom spojnicom Ivana Jasprice, mislim da smo bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, a da smo kasnije izuzetno fizički pali, kaže trener Naprijeda, Marin Mikac.

LOKOMOTIVA - RUDAR 5:0

Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Bonicioli (6), 2:0 Dragović (56), 3:0 Dragović (72), 4:0 Dragović (89), 5:0 Načinović (90-ag)

Žuti kartoni: Dragović, Čubelić (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Alinčić, Nemetz, Gundić, Bonicioli (75 Lacković), Šestan, Kuši (73 Sablić), Čubelić (82 Šimić), Dragović

RUDAR: Vozila, Bucul (69 Bilić), Načinović, Jajčević, Škopac (83 Bugarin), Macan, Juričić, Ivanović, Maksenčuk (82 Belušić), Černjul, Lazarić

Nogometaši Lokomotive sa pet su komada ispratili labinski Rudar. Hat-trick postigao je Kristijan Dragović. Bila je to utakmica u kojoj su domaći bolje igrali u nastavku.

- Prvo poluvrijeme odigrali smo malo grčevito, dok je drugo bilo baš rapsodija. Imali smo šanse i gol u prvom dijelu, ali nismo baš previše dobro igrali. U nastavku se sve to promijenilo. Rudar se predao nakon 3:0, rekao je trener Lokomotive Teo Ivić.

CRIKVENICA - VINODOL 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Imamagić (49), 1:1 Petrinović (72)

Žuti kartoni: Mazzarolli (Crikvenica), Godinić, Tomić, Mataija, Perušić (Vinodol)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Vrbos, Gašparović, Smojver, Imamović, Kuna, Butorac, Imamagić (76 Lekaj), Vukelić, Buršić

VINODOL: Godinić, Smolčić (62 Perušić), Lenac, Lagumdžija, A. Petrinović, Mataija, Šmit (28 Pavelić), Tomić, Radetić, Filipović (82 Buljat), T. Petrinović

Konačno odlična posjeta na Gradskom stadionu, zahvaljujući susjedima iz Novog Vinodolskog koji su u velikom broju pohitali na uvijek atraktivan susret o kojemu se uvijek priča danima prije i poslije utakmice.

Vinodol je odigrao jednu od boljih utakmica u posljednje vrijeme, ali su Kirci diktirali tempo i stvarali veliki broj prilika.

Ipak prvi su zaprijetili gosti u 5. minuti udarcem Andreja Petrinovića sa 16 metara, uz popriličan promašaj. Crikvenica svoje prve napade izvodi po desnoj strani gdje je gostujuća obrana u prvom dijelu bila poroznija.

U 16. minuti dobar udarac Mazzarollija sa 16 metara prolazi zamalo kraj gola, a pet minuta kasnije u prilici je i Butorac.  U 28. minuti prijeti T. Petrinović koji se sjurio sam prema Sroku, ali je izostala precizna završnica. U sličnoj prilici na drugoj strani je Butorac, koji se riješio i pratnje, a ulaskom u kazneni prostor ostao je bez precizne završnice.

U 42. minuti vrlo efektan je okret Pavelića u kaznenom prostoru, kraj svojeg čuvara i udarac, koji prolazi iznad gola Crikvenice.
Početkom nastavka Crikvenica dolazi do gola nakon akcije Kune, Butorca i strijelca Imamagića pred usamljenim i nemoćnim Godinićem. Akcija sa malog nogometa...

Pet minuta kasnije opet su domaći u prilici da postignu i drugi pogodak, ali je Godinić na mjestu, nakon što je obranio efektne škarice Butorca. Isti igrač dvije minute kasnije ima priliku za uvjerljivo vodstvo. Butorac se rješava pratnje, ulazi u kazneni prostor Vinodola, ali hrabri Godinić glavom brani svoj gol.

U 72. minuti utakmice slijedi izjednačenje, kada je nabačenu loptu na lijevu stranu kaznenog prostora najbolji igrač utakmice Toni Petrinović, uputio u potpuno suprotnu stranu nemoćnog Sroka.

Uskoro slijedi i nerezonska izmjena sa domaće klupe, kada Crikvenica vadi do 76. minute najboljeg svojeg pojedinca Ensara Imamagića, koji je mnogo pretrčao, asistirao - jednom riječju igrao vrlo dobro?!

Gledatelji su zadovoljno napustili utakmicu u kojoj se igrao pošteni, otvoreni i potpuno napadački orijentiran nogomet, koji bi sa tehnički i fizički bolje spremnijim igračima zaslužio još i veću ocjenu. (S. Lončarić)

HALUBJAN - OTOČAC 2:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 80

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Vukelić (31), 2:0 Štimac (43), 2:1 Čurčić (54)

Žuti kartoni: Kinkela, Miletić (Halubjan), Rudelić (Otočac)

HALUBJAN: Geler, Brnčić, Šipura, Miletić, Galir, Kinkela, Radan (88 Begić), Bilobrk, Vukelić (90 Milković), Štimac (73 Sviličić), Miočić

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Tomac, Čurčić, Rudelić, Krznarić, Plecić, A. Kostelac, Burić, Bunjevčević

Nogometaši Halubjana pobijedili su na svom terenu Otočac 2:1. domaći su igrali čak bez sedmorice prvotimaca koje je pokosila viroza.

- Teren je bio težak, nakon ove kiše koja je padala par dana. Dobro smo ušli u utakmicu, poveli smo 2:0, imali smo još jednu priliku, a Otočac ništa u prvom dijelu. U nastavku su oni dali prekrasan gol iz slobodnog udarca i onda se u naše redove uvukla mala panika jer je rezultat bio 2:1, a pobjeda nam je bila vrlo važna. U igru sam uveo dva juniora i jednog kadeta, jer jednostavno se nismo mogli drugačije ekipirati zbog velikog broja bolesni, viroznih igrača. Sve u svemu zaslužena pobjeda, ali izborena teškom mukom, analizirao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

Trener Otočca Tomislav Lopac osim što je bio razočaran rezultatom, nije bio zadovoljan ni suđenjem.

- Bili smo bolja momčad u ovoj utakmici. Primili smo dva gola iz dvije po nas sudačke pogreške. Smanjili smo prednost domaćih, ali nismo uspjeli izjednačiti. Jednostavno nas nije išlo, rekao je Lopac.

FUNTANA - BUJE 0:1

Igralište Funtane. Gledatelja: 70

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelac: 0:1 Popović (34-ag)

Žuti kartoni: Gjurchinoski, Fedotov, Jugovac, Licardo (Funtana), Uran, Fabijančić, Peculić (Buje)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Šegon, Gjurchinoski (87 Licardo), Vuković, Popović, Sardelin (46 Jugovac), Legović (58 Matika), Fedotov, Lajtman, Radenović

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat, Fabijančić, Uzelac, Krizmanić, Bojić, Premužić (70 Pavlović), Bašić, Franković, Risonjić (57 Peculić)

Funtana je upisala prvi domaći poraz ove sezone, a Buježi „ugrabili“ bodove nade.

Sjajnu prigodu u 19. minuti ima Fedotov, na povratnu loptu Gjurchinoskog, ali Koščuk odlično intervenira. Četiri minute kasnije Bojić prolazi i Lisjaka, lopta mu bježi u stranu, a domaći igrač ga ruši u šesnaestercu, no Bojić ponovno prvi stiže do lopte da bi njegov udarac krajnjim naporom obranio Lisjak.

Minutu kasnije Premužić je sam na domaćem vrataru, ali Lisjak ponovno „krati kut“ i spašava svoju momčad, kao i Koščuk u 25., nakon udarca Fedotova.

Trenutak odluke dogodio se u 33. minuti kada Premužićev centaršut iz „skraćenog kornera“ u svoj gol skreće Popović. Tri minute kasnije Krizmanić centrira s desne strane, a Mihajlo Bojić prekrasnim „škaricama“ pokušava iznenaditi domaćeg vratara Lisjaka koji udarac čudesno skreće u korner.

Spomenimo i da su domaći tražili jedanaesterac na Fedotovu kod 0:1 te da je drugi dio bio znatno „usporeniji“ i manje zanimljiv od prvog. Domaći su pokušali uspostaviti dominaciju, ali su se Buježi obranili.

ROVINJ - MLADOST 3:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Nišević (14-11m), 0:2 Halilović (45), 1:2 Špiranac (40), 2:2 Špiranac (44), 3:2 Belli (50)

Žuti kartoni: Hasanbegović, Špiranac, Ćosić, Mataja (Rovinj), Bobić (Mladost)

Crveni karton: Vujičić (Mladost) 4 - udaranje laktom suparničkog igrača u predjelu lica

ROVINJ: Denić, Ćosić (85 Perković), Mataja (90+2 Marić), Maružin, Špiranac, Belli, Tanković, Pamić, Marinović (77 Stojanov), Matošević, Hasanbegović

MLADOST: Cindrić, Bobić, M. Bagarić (53 T. Bagarić), Vujičić, Halilović (63 Stojčević), Vijatović (46 Ilić), Racan, Đerđaj, Kostešić, Nišević, Livović

U 4. minuti Vujičić grubo laktom u glavu udara Matoševića, a sudac Frlan opravdano pokazuje crveni karton gostujućem stoperu. Deset minuta kasnije u šesnaestercu Rovinja srušen je Matija Bagarić, a Toni Nišević je sigurno realizirao najstrožu kaznu.

U 35. minuti novi šok za domaće, kontru gostiju je udarcem s desetak metara ispod Denića okončao Almir Halilović za 0:2. Taj pogodak kao da je trgnuo domaće nogometaše koji izjednačavaju do predaha.

Pet minuta kasnije centaršut Adriana Pamića s desne strane, Neven Špiranac glavom šalje iza Cindrića za 1:2, a u 44. isti igrač na kraju odličnog solo prodora pogađa remi – 2:2.

Trenutak odluke zbio se u 50. minuti kada je Loren Maružin fauliran na dvadesetak metara od gola. Slobodnjaku je pristupio Igor Belli i lukavim udarcem donio svojoj momčadi veliku pobjedu, vrlo vjerojatno vrijednu ostanka u ligi.