4. HNL: Orijent 1919 uvjerljivo pobijedio Nehaj u reviji promašaja na Krimeji

Utorak, 10. svibnja 2016. 16:19 Napisao  I. V.

Susret 27. kola: Orijent 1919 - Nehaj 3:0. Gledatelji u jednoj utakmici vidjeli više prilika nego u svim utakmicama na Krimeji tijekom proljetnog dijela sezone

Međužupanijska liga NS Rijeka - 27. kolo

ORIJENT 1919 - NEHAJ 3:0

Igralište Krimeja. Gledatelja 200

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa) 7

Strijelci: 1:0 Benić (2), 2:0 Sertić (18), 3:0 Sertić (44)

Žuti kartoni: Špalj, Žarković, Peričić (Nehaj)

ORIJENT 1919: Šestan 6,5, Radoslović 6,5 (86 Jurjević -), Baljak 6, Omerović 6,5, M. Petrović 6, Barišić 6,5, Benić 7, Kovačić 6 (63 Basara -), Prtenjača 6,  Sertić 7,5, Mikulić 5,5 (46 Andrić 6)

NEHAJ: Baričević 6,5, Biondić 5,5,  L. Vukelić 5, Špalj 5 (46 Bilen), Babić 5, Žarković 5,5, Pejanović 5,5, Lopac 5,5,  Peričić 5,5, I. Vukelić 5,5, Pećanić 5 (56 Prpić)

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili (3:0) su Nehaj u reviji promašaja, posebice u drugom dijelu utakmice. Gledatelji su na Krimeji uživali u uzbuđenjima, u jednoj utakmici vidjeli su više prilika nego u svim utakmicama na Krimeji tijekom proljetnog dijela sezone.

Nakon prikazanog u drugom poluvremenu, momčad Nehaja mora biti zadovoljna što je Krimeju napustila sa samo tri pogotka u mreži. Isto kao što nakon prvoga dijela utakmice vodstvo Orijenta 1919 od 3:0 nije bio realni pokazatelj stvorenih prilika na objema stranama.

Orijent je poveo već u 2. minuti kada je Radoslović prošao lijevom stranom i precizno pogodio Benića na daljnjoj vratnici. Uslijedila je tehnički dorađena reakcija, Benić je udarcem nogom iz prve loptu poslao u suprotni kut - 1:0.

Odmah je počela obostrano otvorena igra bez previše kalkulacija, Orijent je do odmora stekao osjetnu prednost dvama pogocima raspoloženog Sertića.

U 18. minuti Sertić je bio čvrššći u duelu s Lukom Vukelićem, osvojio loptu i sa 17 metara precizno pogodio lijevi kut - 2:0.

U 44. minuti Barišić je prošao desnom stranom, ubacio u sredinu kaznenog prostora odakle je Sertić  udarcem glavom loptu poslao u desni kut - 2:0.

Imao je Orijent još nekoliko prilika, Mikulić (21) nije dobro primio loptu kada je mogao krenuti prema Baričeviću, koji je nekoliko minuta kasnije obranio Mikulićev udarac iskosa.

Međutim, Orijent visoko vodstvo u prvom dijelu prije svega zahvaljuje napadačima Nehaja, koji su propustili realizirati nekoliko izglednih prilika.

Ivan Vukelić u 35. minuti udario je po lopti, koja je na putu prema vratima zapela u bloku. Peričić je u 42. minuti pogodio stativu, Pećanić je u 23. minuti zamalo promašio kada je prošao desnom stranom...

Najveću priliku u prvom dijelu na objema stranama propustio je realizirati Pećanić, kojega je u 6. minuti Ivan Vukelić pronašao samog ispred vratara Šestana.

Uz sve pohvale vrataru Orijenta za reakciju, Pećanić je bio u poziciji u kojoj ni jedan vratar na svijetu nema šanse ako napadač ima malo mirnoće pri udarcu.

U drugom dijelu dogodilo se obratno: Nehaj se potpuno raspao po svim linijama, Orijent je počeo nizati prilike kao na treningu. Unatoč tome mreža Nehaja više se nije tresla.

Iskusni Baričević svakih nekoliko minuta gledao je kako prema njemu trči netko od napadača Orijenta, nekoliko udaraca obranio je isključivo na instinkt.

Sertić (51, 57), Matija Petrović (56), Pretnjača (71) i Benić (74) mrežu nisu zatresli u pozicijama kada Baričević nije imao puno izbora, a vrhunac revije promašaja dogodio se u 80. minuti.

Matija Petrović u laganom trku došao je do Baričevića, ali je reagirao tako da je vratar Nehaja još lakše pročitao namjeru domaćeg napadača i tijelom zaštitio mrežu.