Grobničan protiv Halubjana prosuo dva gola prednosti

Utorak, 10. svibnja 2016. 16:29 Napisao/la  SC

Rezultati 27. kola: Grobničan - Halubjan 3:3, Jadran - Crikvenica 3:3

Međužupanijska liga NS Rijeka - 27. kolo

GROBNIČAN - HALUBJAN 3:3

Igralište Mavrinci. Gledatelja 200

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Čaval (4), 1:1 Miočić (9), 2:1 Pilčić (31), 3:1 Pilčić (68), 3:2 Bilobrk (70), 3:3 Šanjug (76)

Žuti kartoni: Poropat, Miškulin, Pilčić (Grobničan), Samardžija (Halubjan)

GROBNIČAN: Herman, Čaval (76 Ćufta), Golić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Pilčić, Conjar, Miškulin, Kurilić, Linić (70 Sobotinčić)

HALUBJAN: Geler, Samardžija, Šipura (72 Brnčić), Miletić, Kovčalija, Kinkela, Štimac (76 Radan), Gatara (90 Stojković), Miočić, Šanjug, Bilobrk

Nakon Orijenta bod iz Mavrinaca odnio je i Halubjan iako je Grobničan u 68. minuti vodio 3:1...

- Pokazali smo veliku želju za pobjedom, samo smo u prvom dijelu promašili četiri prilike. Svaka čast Halubjanu, utakmica je bila otvorena, i oni su tražili pobjedu kroz pas-igru. Poveli smo prekrasnim slobodnim udarcem Kristijana Čavala, ali smo odmah dobili pogodak nakon pogrešnoga postavljanja u obrani. Nakon toga smo potpuno dominirali, poveli 2:1 i promašili dvije, tri šanse. Nakon odmora igralo se otvoreno, nismo pogodili dvije šanse, imali su i oni jednu šansu prije nego što je Pilčić pogodio za 3:1. Sve se odvijalo onako kako smo željeli da bi Bilobrk postigao pogodak nakon što je naš vratar kratko odbio loptu. Opet smo imali čistu poziciju za pogodak, Pilčić je srušen na rubu kaznenog prostora, igrači su mi rekli da je bio unutra... Sudac je pustio igru, na drugoj strani dobili smo pogodak nakon ubačaja iz kuta. Nakon toga je bilo teško nešto napraviti. Ne volim govoriti o sucima, ne znam da li se ovo slučajno događa, ali znam da se u zadnjih nekoliko utakmica protiv nas stalno sude kazneni udarci... Neću se ni danas vaditi na suce, jer bismo pobijedili da smo zabili što smo morali, ali... Čestitam Halubjanu na bodu, nadam se da će osigurati ostanak. Mi idemo dalje, šanse za prvo mjesto još uvijek postoje, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

Trene Halubjana Nenad Sušanj morao bi biti zadovoljniji od kolege Gruevskog nakon što se njegova momčad vratila od 1:3...

- Utakmica je bila izjednačena, oni su propustili nekoliko dobrih prilika, imali smo i mi svojih prilika. Inače dobivamo naivne golove, ali protiv Grobničana smo dobili smo pogotke koje je postigao Pilčić, prema mojem mišljenju najbolji napadač u ligi. Vratili smo se u utakmicu nakon njihovih pogrešaka, kada smo ih pritisnuli. Prema mojem viđenju u igri smo bili malo bolji, oni su bili konretniji u završnici. Imalo smo kod 3:3 šansu za pobjedu, ali je neodlučeno realno, kaže Sušanj.

Halubjan igra stabilno unatoč poziciji na ljestvici:

- Igramo dobro, iako često dobivamo naivne golove. Nedostaje nam malo više sigurnosti otraga i malo više kvalitete u napadu, ali igru imamo. Dobro smo igrali i protiv Jadrana u Poreču, Lokomotivu smo sedamdeset minuta držali pred njihovim golom, a izgubili smo 0:3... Bod protiv Grobničana jako je bitan iako mislim da do kraja ne bismo smjeli izgubiti utakmicu, čak ni u Senju gdje tradicionalno dobro igramo, zaključuje Sušanj.

JADRAN - CRIKVENICA 3:3

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Butorac (19), 0:2 Buršić (20), 1:2 Dujanić (35), 2:2 Kepčija (38), 3:2 Kepčija (90-11m), 3:3 Imamović (90+1)

Žuti kartoni: Tikas, Belušić (Jadran), Xheladini (Crikvenica)

JADRAN: Bugarin, Banić (78 Užila), Dujanić, Kepčija, Ereiz, Sumić, Đurić, Šoškić, Tikas, Banko (61 Šendula), Lisec (61 Belušić)

CRIKVENICA: Srok, Vrbos (76 Mijolović), Krajina, Xheladini, Smojver, Imamović, Kuna, Butorac, Imamagić (82 Lekaj), Vukelić, Buršić (88 Firkelj)

Nakon Rudara, Halubjana, Buja i Grobničana bodove iz Poreča odnijela je i Crikvenica. Jadran je i dalje lider djelomično zaslugom Grobničana.

U razmaku od 18. do 20. minute najprije glavom Ivan Butorac nakon slobodnog udarca pogađa iznad Bugarina, a čim su domaćini krenuli s centra, gube loptu i u brzoj kontri Buršić prolazi Bugarina i poentira za 0:2.

U 35. minuti na spuštenu loptu glavom od Kepčije, Dujanić sa šest metara smanjuje na 1:2.

U 38. minuti Kepčija poluvolejem nakon centaršuta s desne strane, lijevom nogom pogađa efektno malu mrežicu Srokovog gola i vraća stvari na početak 2:2.

Bolja igra domaćina rezultirala je sa puno kornera, no Dujanićevi odlični centaršutevi ne pronalaze glavu ili nogu suigrača.

U 62. nakon kombinacije Dujanića i Šoškića, Kepčija izlazi sam pred Sroka, no ovaj požrtvovno padom u noge sprečava vodstvo domaćina.

U zadnjih deset minuta opsada gola Crikvenice rezultirala je dvojbenom najstrožom kaznom u zadnjoj minutu koju Kepčija pretvara u nešto što je nalikovalo na zasluženu pobjedu Jadrana - 3:2.

No, Bernard Imamović u 91. minuti loptu u mrežu šalje poluškaricama za konačnih 3:3.

RUDAR - LOŠINJ 2:0

Gradski stadion. Gledatelja 50

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Načinović (5), 2:0 Mehić (87)

Žuti kartoni: Stepčić, Ivanović, Mehić, Juričić (Rudar), Faflja, Gršković, Valenčić (Lošinj)

Crveni karton: Gršković (80 - drugi žuti)

RUDAR: Vozila, Božičević, Načinović, Jajčević, Škopac, Macan (90 Miletić), Juričić, Stepčić, Ivanović (82 Černjul), Maksenčuk (89 Lazarić), Mehić

LOŠINJ: Busanić, Gašpert (59 Padovan), Valenčić, Jergović, Kauzlarić, Marić, Faflja, Šepuka (46 Magazin), Babić, Gršković, Udović

Nogometaši Rudara upisali su važnu pobjedu nad sportskim protivnicima iz Lošinja u susretu kakve su godinama gubili. Pobjeda Labinjana izborena je "na mišiće", ali potpuno je zaslužena.

Labinjani su poveli u 5. minuti, kada je najviši u skoku bio Antonio Načinović koji pogađa za 1:0.

U 28. minuti Lošinju se dogodila ozljeda 16-godišnjeg Šepuke, a budući da na klupi nisu imali nijednog igrača mlađeg od 21 godine, Lošinjani su do predaha igrali s desetoricom.

U drugoj dijelu igrao se posebno nervozno i isprekidano, a gol odluke pao je u 87. minuti kada Antonio Stepčić gura loptu Almiru Mehiću, koji sa 12 metara pogađa nebranjeni dio mreže za konačnih 2:0.

VINODOL - FUNTANA 1:3

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 T. Petrinović (56), 1:1 Gjurchinoski (71), 1:2 Fedotov (74), 1:3 Gjurchinoski (77)

Žuti kartoni: A. Petrinović, Tomić (Vinodol)

VINODOL: Godinić, Smolčić (74 Lagumdžija), Lenac, Uremović (78 Kostić), A. Petrinović, Mataija, Šmit, Tomić, Radetić, Perušić (63 Pavelić), T. Petrinović

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Vuković, Popović, Legović (60 Glavočević), Licardo, Lajtman (46 Fedotov), Radenović, Jugovac

Nastavljena je proljetna rasprodaja bodova na Bahalinu. Nakon prve proljetne pobjede protiv Rovinja, već punih 11 kola igrači Vinodola se nisu radovali. Samo devet proljetnih bodova, premalo za momčad koja je bila jesensko iznenađenje prvenstva.

Nakon domaćeg vodstva u 56. minuti kada je Marijan Tomić izradio svoje čuvare, odlično je poslužen Toni Petrinović, koji je u sučeljavanju sa Lisjakom pronašao put lopti u mrežu - 1:0.

Samo pet minuta kasnije utakmica je mogla biti skoro pa zaključena. Prodor Mataije sa desnog boka u kazneni prostor završen je prekršajem za najstrožu kaznu.

Kazneni udarac izveo je Tomić, ali je Lisjak zaljuljao izvođača kaznenog udarca, pa je snažan udarac, uz zvonki udarac završio na vratnici.

Gosti kreću serijom brzih kontra napada, u kojima sudjeluje u pravilu 4-5 igrača. Nekompletni gost bez tri igrača iz prve postave ima dovoljno iskustva za put do pobjede.

Vuković, Fedotov, koji je ušao na odmoru i agilni Gjurcihovski vrlo brzo su preokrenuli rezultat.

Izjednčio je Gjurchinovski nakon proigravanja sa Fedotom iz vrlo lijepe akcije.

Funtana stalno prijeti i vrlo brzo dolazi i do vodstva. Fedotov je proigrao Ghuzrchinovskog, a ovaj je vratio novom strijelcu Fedotovu, za akciju u kojoj su gosti odigrali 5-6 dodavanja međusobno bez da su domaći igrači mogli reagirati.

Posljednji pogodak ponovno je uradak Gjurchinovskog, kojemu je pri realizaciji obilno pomogao mladi domaći vratar Godinić. (S. Lončarić)

BUJE - NAPRIJED 1:1

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Uran (80), 1:1 Tomić (85)

Žuti karton: Čović (Buje)

BUJE: Košćuk, Uran, Fabijančić, Uzelac, Krizmanić, Čović (46 Horvat), Čavarović (46 Jerkan), Bojić, Premužić, Bašić, Pavlović (46 Franković)

NAPRIJED: Ciani, Merle, Juraga, Kružić, Čop, Lukačić (73 Petrović), Škulić (54 Pravdica), Jasprica, Dorčić, Tomić, Iskra (82 Rubčić)

Bod protiv posložene i organizirane momčadi Naprijeda je u globalu svakome dobar, ali ne i Buježima u ovoj situaciji i to na domaćem terenu.

U prvom dijelu nije bilo prilika, igralo se sa zadrškom. Na poluvremenu trener Buja Dalibor Višković obavio je tri izmjene, pa Buježi kreću s nešto angažiranijom igrom.

Uslijedile su prigode Urana, Bojića i Premužića, ali se mreža Ciania nije zatresla sve do 80. minute, kada Mihajlo Bojić prima loptu iz auta, driblingom se oslobađa dvojice, a onda povratnom loptom pronalazi Alena Urana čiji udarac završava iza leđa vratara gostiju za 1:0.

No, veselje nije dugo trajalo, jer je pet minuta kasnije  nakon prekida poravnao Željko Tomić - 1:1.

MLADOST - LOKOMOTIVA 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja 50

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Racan (11)

Žuti kartoni: Nišević (Mladost), Fumić, Čubelić, Smolić-Ročak (Lokomotiva)

MLADOST: Cindrić, Bobić, Nišević, M. Bagarić (8 T. Bagarić), Vujičić, Halilović, Racan, Valčić (86 Stojčević), Đerđaj, Kostešić (90 Bradarić), Livović

LOKOMOTIVA: Stipanov, Gundić, Leskur, Smolić-Ročak, Nemetz, Šestan, Čubelić (68 Alinčić), Lacković (57 Bonicioli), Smolčić (83 Sablić), Dragović, Fumić

Izuzetno važna pobjeda za Fažance kojima je u goste stigla najbolja momčad proljeća. Lokomotiva je danas izgledala veoma sterilno.

Prvu prigodu Fažanci imaju u 8. minuti kada Gundić promašuje loptu, a Livović izlazi sam na Stipanova koji nogom u padu brani udarac.

Tri minute kasnije korner Tonia Niševića dolazi do druge vratnice gdje loptu u mrežu šalje Deni Racan - 1:0.

Uslijedio je opasan udarac Niševića koji je također obranio Stipanov, a vrlo dobru prigodu početkom drugog dijela nije iskoristio Halilović, pa je ostalo minimalnih 1:0 za Mladost.

OTOČAC - ROVINJ 2:1

Gradsko igralište. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Tomac (22), 2:0 Tomac (26), 2:1 Mataja (65)

Žuti kartoni: Vukić, Tomac (Otočac), Budicin, Hasanbegović (Rovinj)

OTOČAC: Božičević, Benčić, Banić, Tomac (90 Dujmović), Čurčić, Vukić, Krznarić, Plecić (87 Smolčić), Burić, Ostović (82 Bogdanić), Sladović

ROVINJ: Denić, Ćosić, Mataja (89 Blažević), Budicin, Maružin, Perković, Belli, Tanković, Matošević (77 Marinović), Stojanov (77 Marić), Hasanbegović

Otočac je očekivano ostvario pobjedu protiv Rovinja, dvostruki stijelac bio je ovoga proljeća vrlo raspoloženi Lucijan Tomac.

U razmaku od samo četiri minute Tomac je postigao pogotke kojima je domaćine rasteretio imperative pobjede već nakon pola sata igre.

Počasni pogodak Rovinja dogodio se u 55. minuti kada jedan prizeman ubačaj s lijeve strane, u gol šalje povratnik u momčad David Mataja.