Subota, 07. svibnja 2016. 16:23 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 26. kola: Grboničan - Orijent 1919 2:2

Strijelci: 0:1 Benić (2), 1:1 Pilčić (33), 1:2 Jurčić (35-11m), 2:2 Conjar (56)

Žuti kartoni: Jukić, Pilčić, Miculinić (Grobničan), Conte, Barišić (Orijent 1919)

GROBNIČAN: Herman 6, Golić 6, Jukić 6, Kurilić 6, Miculinić 5,5,  Vukelić 6, Sobotinčić 5,5 (46 Miškulin 6), Linić 6, Conjar 6 (63 Ćufta -), Čaval 5,5 (50 Poropat 5,5), Pilčić 6,5

ORIJENT 1919: Šestan 5,5, Baljak 6 (59 Sertić 5,5), Conte 6,5, Omerović 6,5, Andrić 6,  Barišić 6,  Basara 6 (84 Kovačić -), Benić 6,5, Jurčić 6,5, M. Petrović 6, Prtenjača 6 (70 Radoslović -)

Nogometaši Grobničana i Orijenta 1919 podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici u kojoj je više prevladavalo htijenje nego kvalitetna igra. Posebice u drugom dijelu tijekom kojega su se obje momčadi razvukle po vertikali, pa je bilo više manevarskog prostora kojega nitko nije  znao iskoristiti.

U 2. minuti Benić je ostao sam na 18 metara i precizno pogodio lijevu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu - 0:1.

Rano vodstvo omogućilo je gostujućoj momčadi da prepusti domaćinu posjed lopte, da se zgusne u bloku i  prijeti kroz organiziranu transformaciju, pretežito po desnoj strani. U prvih pola sata Orijent je bolje stajao na terenu iako su domaći dvaput ozbiljno zaprijetili.

Grobničan je morao preuzeti veći rizik, nije bilo lako pronaći slobodan prostor u zoni udarca. U 13. minuti Sobotinčić je uputio snažni udarac s 22 metra, vratar Šestan imao je vremena za pravodobnu intervenciju.

U 17. minuti Piličić je atraktivnim volej-udarcem u padu s 12 metara naciljao desni kut, Šestan je pokazao vrhunski refleks.

U razdoblju dobre igre svi obećavajući napadi gostiju završavali su na zadnjoj liniji domaće obrane. Upornost domaćina isplatila se u 33. minuti, Grobničan je izjednačio neobičnim pogotkom.

Vratar Šestan pokušao je rukom odigrati na bok, prikrao se iza leđa Miculinić i presjekao dodavanje taman kada je vratar ispustio loptu iz ruku. Tako je barem procijenio sudac Krneta.

Miculinić je lukavo ukrao loptu Šestanu i odgrao Pilčiću, koji je nije imao težak posao gurnuti loptu u praznu mrežu - 1:1.

Minutu kasnije ponovo je Miculinić bio u središtu pozornosti. Petrović je u kaznenom prostoru gurnuo loptu pokraj braniča domaćih, koji je zakasnio u duelu. Petrović je pao, sudac pokazao na bijelu točku.

Prije nego to je Jurčić zatresao iz kaznenog udarca počeo je dugi Minculinićev monolog, koji je više iznervirao domaće nego gostujuće igrače. Počelo je razdoblje nervozne, rastrgane igre koja je manje odgovarala gostima.

Nakon odmora Grobničan je desetak minuta lovio rezultatski priključak, prije nego što je Orijent opet primio pogodak nakon neforsirane pogreške.

U 56. minuti na odbijenu loptu u kaznenom prostoru krenuli su Conjar i Šestan, napadač domaćih bio je brži i viši u žestokom duelu, glavom je uspio skrenuti loptu u mrežu i ostalo ležati - 2:2.

Pokušao se Conjar vratiti u igru, ali nije izdržao duže od 63. minute, kada je izašao zbog ozljede zadobivene u sudaru s vratarom Šestanom.

Do kraja utakmice obje su momčadi pokušale postići treći pogodak za tri boda, slobodan se prostor nudio na objema stranama, ali je izostao završni potez.

U trenucima kada se utakmica mogla prelomiti, Orijent je u 76. minuti propustio najbolju priliku na utakmici.

Jurčić je prošao desnom stranom, vratio idealno u sredinu gdje Barišić u otvorenoj poziciji nije dobro zahvatio loptu, koja  bi svejedno u luku završila let u mreži da se na gol-crti nije pojavio Golić.

U 87. minuti Linić je imao meč-loptu na glavi, kada je ostao sam na drugoj vratnici nakon ubačaja iz kuta. Šestan je bez problema uhvatio loptu.