MŽNL NS RIJEKA

Kolo domaćih pobjeda, kiks Jadrana u Funtani

Subota, 07. svibnja 2016. 17:09 Napisao/la  SC

Rezultati 26. kola: Funtana - Jadran 3:1, Lokomotiva - Otočac 4:0, Lošinj - Mladost 3:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 26. kolo

FUNTANA - JADRAN 3:1

Igralište Funtane. Gledatelja 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Lajtman (38), 1:1 Sumić (48), 2:1 Lisjak (51-11m), 3:1 Gjurchinoski (60)

Žuti kartoni: Lisec, Đurić, Belušić (Jadran)

FUNTANA: Lisjak, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Vuković, Popović, Sardelin (79 Šegon), Legović, Lajtman, Radenović, Jugovac

JADRAN: Bugarin, Banić (71 Belušić), Lisec, Ilić, Kepčija (62 Videkić), Ereiz, Šendula (62 Banko), Sumić, Đurić, Šoškić, Dujanić

Da ne bi bilo zabune, Funtanjani su odigrali još jednu odličnu utakmicu, a trener Lajtman je nanovo pokazao da mu kadar možda nije širok, ali je moćan i posložen. Dojam je da mu je kolega na porečkoj klupi još jednom zakazao, što taktički, što u psihološkoj pripremi momčadi.

Prvu prigodu na utakmici imao je Stefan Ilić, ali iz odlične situacije, nejako puca glavom, točno u Lisjaka. U 38. minuti Luka Sardelin presjeca pas gostiju i sa loptom prolazi 40 metara pa pogađa vratnicu od koje se lopta odbila u polje, a na nju je natrčao Ivan Lajtman i rastužio Ivana Kukučku.

Nakratko mu je osmijeh na lice vratio Oliver Sumić, udarcem glavom kojim je matirao Lisjaka nakon kornera Dujanića, ali Funtanjani se vraćaju u 51. minuti kada je Lajtman izborio jedanaesterac, a Robert Lisjak, vratar domaćina, pogodio za 2:1.

Porečani su „dotučeni“ u 60. minuti kada dubinsku loptu Vukovića prima Bojan Gjurchinoski, u solo prodoru stiže ispred Bugarina kojeg zaobilazi i pogađa za 3:1.

LOKOMOTIVA - OTOČAC 4:0

Igralište Robert Komen. Gledatelja 50

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Lacković (6), 2:0 Kuši (44), 3:0 N. Nemetz (70), 4:0 Lacković (71)

Žuti kartoni: Pašuld, Gundić (Lokomotiva), Kostelac, Rudelić (Otočac)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, J. Nemetz (56 Leskur), Smolić-Ročak, N. Nemetz, Gundić, Bonicioli, Čubelić, Kuši, Pašuld (64 Smolčić), Lacković (81 Alinčić)

OTOČAC: Brajković, Benčić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (60 Lulić), Vukić, Krznarić, Kostelac (64 Bogdanić), Burić, Smolčić (46 Sladović)

Nešto je kasnije (18 sati) krenuo susret Lokomotive i Otočca kojeg su domaći suvereno priveli kraju u svoju korist i slavili 4:0. Po dva su gola pala u svakom poluvremenu, riječki su 'lokosi' nastavili s berbom bodova ovoga proljeća. Kao da je i trava na Komenovom igralištu postala zelenija...

- Ne volim se koristiti tom formom, ali zaista mogu reći da smo rutinski pobijedili. Nastavili smo niz pozitivnih rezultata i došli u vrlo ugodnu situaciju na ljestvici. Zadovoljan sam zbog toga što ta naša lijepa serija traje dosta dugo vremena, napravili smo danas sve ono što smo morali, zabili čak četiri puta. Bodove nismo upisivali unaprijed, momčadi koje se bore za ostanak znaju biti dosta neugodne, rekao je nakon utakmice trener nogometaša Lokomotive Teo Ivić.

S druge strane, za ličkog predstavnika počinje borba za ostanak koja bi mogla potrajati do posljednjeg kola. Nisu se nogometaši Otočca snašli na umjetnoj travi, što je priznao i njihov trener Tomislav Lopac:

- U prvih dvadesetak minuta već smo bili slomljeni. Nije nam odgovarala podloga, širina terena, jednostavno ambijent nije onakav na kakvog smo navikli. Bila je ovo čista i zaslužena pobjeda Lokomotive. mi smo svoje prilike propustili u prvom dijelu kod rezultata 1:0. Sve snage dajemo u domaće oglede protiv Rovinja i Rudara, mislim da bi nam dvije domaće pobjede trebale biti dostatne za ostanak u ligi, kaže Lopac.

LOŠINJ - MLADOST 3:1

Igralište Čikat. Gledatelja 150

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Nišević (12), 1:1 Marić (55), 2:1 Babić (69) 3:1 Babić (81)

Žuti kartoni: Bradarić, Ilić (Mladost)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Valenčić, Stanić (46 Magazin), Jergović, Marić, Jerneić, Mrvac (26 Gršković), Babić, Faflja (70 Padovan), Udović

MLADOST: Cindrić, Bradarić, Stojčević, Bobić, Nišević, M. Bagarić (77 Tretinjak), Ilić (84 Markić), T. Bagarić, Racan, Valčić, Kostešić

Gosti su prvim poluvremenom mogli biti zadovoljniji. Postigli su pogodak u 12. minuti, kada se jedan na jedan s vratarom Dinom Busanićem našao mladi Toni Nišević i poentirao. Nakon desetak minuta zbog ozljede je iz igre morao Alen Mrvac, pa su stvari za momčad trenera Alda Stipanova izgledale zaista loše, iako je bolje razdoblje navijestio Boško Babić pogodivši vratnicu.

U nastavku Lošinj dolazi do tri pogotka. U 55. minuti David Magazin pokušao je s ruba kaznenog prostora, njegovu loptu odbio je vratar Florijan Cindrić, no samo do Dina Marića koji je plasirao loptu u mrežu - 1:1.

Vodstvo Lošinjanima donosi Babić u 68. minuti - samo je on, iz naizgled neobećavajuće pozicije iskosa, vjerovao u mogućnost pogotka, i to se dogodilo - niskom loptom pronašao je bliži Cindrićev kut. To je bio znak da mladi vratar ima slabu točku, pa je desetak minuta prije kraja Babić još jednom poentirao s približno istog mjesta, ali sada iz slobodnog udarca. (B. Purić)

NEHAJ - BUJE 2:1

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Hajdini (25), 2:0 P. Prpić (39), 2:1 Bojić (78)

Žuti kartoni: Hajdini, Pečanić, J. Prpić, P. Prpić (Nehaj)

NEHAJ: Baričević, Biondić, Babić (46 Pejanović), L. Vukelić, Špalj, J. Prpić (58 Žarković), P. Prpić, Lopac, Pečanić, Hajdini, I. Vukelić (79 Bilen)

BUJE: Košćuk, Uran, Fabijančić, Uzelac, Pavlović /70 Čavarović), Krizmanić, Čović (58 Jerkan), Bojić, Premužić, Bašić, Franković (46 Horvat)

Prije slučajnog Hajdinijevog pogotka u 23. minuti, gledatelji u Senju nisu vidjeli ništa. Napadač Nehaja je vjerojatno htio centrirati, a lopta je u neobičnom luku okončala u suprotnom kutu Koščukovog gola. Četiri minute kasnije Uzelac odlično izvodi slobodni udarac, ali se vratar Baričević opružio koliko je dug i uz pomoć vratnice, loptu proslijedio u korner.

U 37. minuti Petar Prpić izlazi sam na Koščuka i rutinski pogađa za 2:0. Minutu kasnije udarac Bašića iz daljine kojeg Baričević „vadi“ iz rašlji. Do kraja poluvremena opasni Buježi imaju još dvije prigode.

Najprije je Bojićev udarac izbijen na putu u nebranjeni dio mreže da bi u 44. minuti novi udarac Bašića obranio najbolji igrač prvog dijela, domaći vratar Baričević.

Drugo poluvrijeme proteklo je u totalnoj dominaciju gostiju i padu domaćina u igri. U 62. minuta Vukelić puca sa vrha šesnaesterca u Koščukovu desnu stranu, ali bujski vratar izvrsno brani.

Šest minuta kasnije Bašić prijeti opet iz daljine, s oko 30 metara, ali njegov udarac završava pored lijeve vratnice Baričevićevog gola. U 69. Uzelac šalje odličnu dijagonalnu loptu za Bojića koji ulazi u gostujući šesnaesterac i sa desetak metara puca, Baričević je nemoćan, no lopta se odbija od neravnog terena i završava pored njegove lijeve vratnice.

Tri minute kasnije Bojićev slobodnjak odlazi preko grede, a u 77. isti igrač smanjuje na 2:1 nakon asistencije Premužića. Do kraja utakmice prijetili su još Krizmanić dvaput i Bojić, ali ono što nije otišlo izvan okvira gola, obranio je danas sjajni vratar Baričević.

NAPRIJED - VINODOL 2:1

Igralište Lonja. Gledatelja 100

Sudac; Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 0:1 Perušić (29), 1:1 Čop (31), 2:1 Tomić (79)

Žuti kartoni: Dorčić, Lukačić, Savić, Tonković, Lončar (Naprijed), Šmit, Filipović, Petrinović (Vinodol)

NAPRIJED: Šimić, Čop, Juraga (46 Lukačić), Kružić, Savić, Lončar, Dorčić (90 Rubčić), Jasprica, Petrović (81 Tonković), Tomić, Iskra

VINODOL: Godinić, Mataija, Lenac, Uremović, Lagumdžija, Filipović, Šmit, Tomić, Radetić, Perušić (68 Buljat), Petrinović

Na Hreljinu se raduju novoj pobjedi. Da Funtana nije iznenadila Jadran, sada bi Naprijed bio četvrti. Tome se mjestu i dalje nadaju na Lonji, gdje je danas pao Vinodol rezultatom 2:1. Domaći su preko Čopa i Tomića preokrenuli rezultat.

- Zadovoljan sam s pobjedom, trebalo se vratiti na pravi put nakon onakvog poraza u Poreču. Najvažnije nam je bilo vratiti se pobjedama, rekao bih i pod svaku cijenu. Zaliječili smo rane pobjedom, iako ne mogu reći da sam jako zadovoljan našom igrom. Utakmica nije plijenila ljepotom, bilo je tu dosta fizičke igre, kontakta, duela u kojima je trebalo biti čvršći. Odigrali smo i taktički dosta lošije od mojih očekivanja, no piše se i pamti samo pobjeda. Sada smo opet blizu četvrtoj poziciji što je također sjajno, rekao je nakon utakmice Marin Mikac, trener Naprijeda.

Gosti iz Novog Vinodolskog već su ranije osigurali svoje mjesto u sredini ljestvice.

- Čestitam igračima i stručnom stožeru Naprijeda na pobjedi. Mislim da smo zaslužili bod, ali isto tako uvjerenja sam da su domaći napadači bolje reagirali od mojih. Možemo žaliti za bodom, ali idemo dalje, rekao je Marijan Tomić, igrač-trener Vinodola.

CRIKVENICA - RUDAR 3:2

Gradski stadion. Gledatelja 100.

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 1:0 Buršić (15), 2:0 Buršić (51), 2:1 Načinović (70), 3:1 Kuna (81-11m), 3:2 Juričić (90+1)

Žuti kartoni: Xheladini, Gašparović, Mazzarolli, Mijolović (Crikvenica)

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Xheladini, Gašparović, Smojver, Imamović (88 Mijolović), Kuna, Butorac, Vukelić, Lekaj (59 Imamagić), Buršić (73 Vrbos)

RUDAR: Vozila, Načinović, Jajčević, Škopac, Čudić (86 Černjul), Macan, Juričić, Stepčić, Licul (88 Lazarić), Maksenčuk, Mehić

U golijadi pod Kotorom slavio je domaćin, i tako uzeo važne bodove u borbi za ostanak. Gosti nisu razočarali, ali će svoje bodove spasa morati ipak potražiti u utorak na svom travnjaku protiv Lošinja.

Prvi su zaprijetili gosti, Mehić je u četvrtoj minuti odlično proigrao Čudića, ovaj izašao sam ispred Sroka koji mu ulazi u putanju, napadač gostiju pada, a Sobol samo odmahuje rukama.

U 15. Vukelić odlično u for šalje za Buršića, a ovaj majstorski, s dvadesetak metara, prebacuje Vozilu, koji je napustio svoja vrata. Zadnja prijetnja bila je pred Srokom, on je tri minute prije odmora odlično obranio opasan udarac Juričića, koji je prethodno probio lijevi bok domaćina.

Već u šestoj minuti nastavka ponovno se trese Vozilina mreža, Buršić je iskoristio nesmotrenosti zadnje linije Rudara, i rutinski postigao svoj drugi gol danas. Tračak nade gostima se ukazao u 70. kad Srok jedan ubačaj Mehića iz skraćenog kornera „boksa“ ravno u Načinovića, od kojeg se lopta odbija u domaću mrežu.

Sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je danas i bilo, riješio je sudac Sobol koji je, u 81. minuti, jedan duel Imamagića i Licula, na korner liniji, okarakterizirao kao prekršaj mlađahnog labinskog stopera, i pokazao na bijelu točku, odakle Kuna trese mrežu za potvrdu pobjede.

U prvoj minuti sudačke nadoknade vremena Juričić radi dar mar u domaćoj obrani i majstorski, kroz noge, matira Sroka. Dalje od toga Labinjani nisu mogli jer je Sobol ubrzo označio kraj ove žive i dinamične utakmice.

HALUBJAN - ROVINJ 3:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 75

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Miočić (15), 2:0 Kinkela (54), 2:1 Maružin (61), 2:2 Špiranac (75), 3:2 Šanjug (80)

Žuti kartoni: Šipura (Halubjan), Hasanbegović, Belli, Špiranac (Rovinj)

HALUBJAN: Geler, Samardžija, Šipura, Miletić, Kovčalija, Kinkela, Štimac (89 Mrvčić), Gatara, Miočić (68 Radan), Šanjug, Bilobrk (76 Vukelić)

ROVINJ: Denić, Cvijetić (85 Ćosić), Budicin, Maružin, Perković, Špiranac, Belli, Tanković, Pamić (87 Lovrić), Matošević (69 Tanushi), Hasanbegović

Nogometaši Halubjana upisali su vrlo važan domaći trobod protiv Rovinja.

Preko Miočića i Kinkele Halubajci su do 55. minute imali komotnih 2:0 i činilo se da će rovinjski brod potonuti, no to se nije dogodilo. Naprotiv, Maružin je smanjio na 2:1, a Špiranac poravnao 15 minuta do kraja. Pobjedu domaćinu donio je kapetan Šanjug u 80. minuti.