MEĐUŽUPANIJSKA NL

Jadranu i Grobničanu po bod, Orijent poražen u 90.

Subota, 02. travnja 2016. 16:39 Napisao/la  SC

Rezultati 21. kola: Rudar - Orijent 1919 4:3, Mladost - Grobničan 1:1, Jadran - Buje 1:1

Međužupanijska liga - 21. kolo, rezultati

LOŠINJ - CRIKVENICA 2:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Buršić (47), 1:1 Jerneić (72), 2:1 Jerneić (75-11m)

Žuti kartoni: Jerneić, Kauzlarić, Mrvac (Lošinj), Imamagić, Smojver, Gašparović (Crikvenica)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Jergović, Viskić, Kauzlarić, Marić, Jerneić, Mrvac, Frolja (86 Marković), Faflja (69 Magazin), Udović (58 Stanić)

CRIKVENICA: Srok, Krajina, Vukelić (20 Mijolović), Buršić (86 Fazlji), Imamagić, Imamović, Xheladini (74 Lekaj), Smojver, Kuna, Butorac, Gašparović

Lošinj je istrčao bez svojih važnih igrača Babića (odsutan) i Grškovića (kartoniran), pa se i očekivalo da će stvari ići nešto teže. Vrlo teško se dolazilo do prigoda, a gosti iz Crikvenice bili su u najmanju ruku ravnopravan suparnik. Štoviše, Imamagić je u 40. minuti imao stopostotnu priliku, ali je iz neposredne blizine poslao loptu preko grede, a odmah potom je i Buršić imao dobru priliku, no njegov udarac sa desne strane nije bio precizan - lopta se otkotrljala u gol-aut.

Još je potkraj prvog poluvremena bilo uzbuđenja, ali ne nogometnih - šišarkom je iz publike pogođen pomoćni sudac Pavlešić, te je nakon kraćeg prekida odigrana preostala minuta.

U 47. minuti i sportska neugodnost za domaćina - grešku u domaćoj obrani iskoristio je Buršić i doveo Crikvenicu u vodstvo.

U 72. minuti krenuo je Jerneićev "show". Nakon ubačaja Kauzlarića s ruba igrališta u peterac, Jerneić se osamio i udarcem glavom zatresao mrežu - 1:1. Na gotovo isti način Jerneić je mogao poentirati i dvije minute kasnije, no ovoga puta mu je Srok obranio. U 75. minuti zbog igranja rukom jednog od gostujućih igrača u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac, iz kojeg Jerneić u maniri rutinera dovodi domaće u vodstvo.

Do kraja je Jerneić ponovno zatresao mrežu, ali taj pogodak opravdano nije priznat. Naime, u proboju kroz sredinu bio je A. Mrvac, posljednji njegov potez bio je ponešto predug "for", to je presjekao Jerneić koji se sporo vraćao iz zaleđa, a ne uvidjevši da je u nedozvoljenoj poziciji, zapucao je u gol. (B. Purić)

VINODOL - HALUBJAN 2:2

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Miletić (3), 0:2 Vukelić (50), 1:2 Tomić (84-11m), 2:2 Šmit (90)

Žuti kartoni: Petrinović, Perušić, Šmit (Vinodol), Kinkela, Pinjuh (Halubjan)

Crveni karton: Kovčalija (Halubjan) 84 - drugi žuti karton

VINODOL: Torbarina, Smolčić (46 Radetić), Lenac, Uremović, A. Petrinović, Filipović (77 Pavelić), Šmit, Tomić, Mataija, Perušić (60 Buljat), T. Petrinović

HALUBJAN: Geler, Samardžija, Šipura, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (90 Galir), Kovčalija, Vukelić (85 Štanfel), Šanjug, Brnčić (61 Mrvčić)

Gosti iz Viškova igrali su odlično veliki dio utakmice, preciznije do posljednjih deset minuta, kada su propustili da pobijede i drugi klub sa Crikveničko - vinodolske rivijere u samo tjedan dana, što ne bi bilo nezasluženo.

Momčad trenera Nenada Sušnja pretrčala je mnogo više, u obrani je djelovala sigurno sa neprelaznim Pinjuhom, a Miletić i Kovčalija držali su sredinu terena, te se je stvarao dojam da je gostiju i više na terenu.

Već u 4. minuti utakmice trese se domaća mreža nakon sjajnog, dalekometnog udarca Miletića. Potegao je gostujući igrač sa više od 20 metara, a lopta je projurila pokraj ispruženog i letećeg Torbarine te završila na najmilijem mjestu svih strijelaca - klasična devedesetka.

U  8. minuti na šutu je Štimac, a Torbarina  mora intervenirati i izbiti loptu u korner. Lijeva strana domaćeg napada je mnogo bolja (Toni Petrinović), opasnija, ali preostali dio momčadi to ne prati u dovoljnoj mjeri.

Predvidiv je protok lopte Vinodola, a Tomić igra previše povučeno da bi napad dobivao dovoljno lopti – bolje rečeno tih lopti skoro pa i nema.

Halubjan preko Kovčalije prijeti još jednom, a jedina domaća poluprilika nastala je nakon ubačaja Filipovića i udarca glavom Uremovića, ali nedovoljno opasna za mladog Gelera na vratima Halubjana.

U nastavku Vinodol želi preuzeti terensku incijativu, ali ne uspijeva. Gosti su prvi koji dolaze u izglednu priliku koju uspijevaju materijalizirati nakon kontre u 60. minuti. Vukelić je spretni realizirator za 0:2.

Već u idućoj minuti Radetić je u prilici, ali njegov udarac glavom prolazi pokraj gola. Vrijeme neupitno teče, a odlazak bodova sa Bahalina je sve izvjesniji.

U 73. minuti Marijan Tomić prijeti iz prekida, ali gostujući vratar lijepom paradom izbija loptu u korner. Ipak primjetno je da Vinodol vrši pritisak, a gosti imaju sve više problema iznijeti loptu sa svoje polovice terena.

Sve je više igrača u gostujućem kaznenom prostoru, a jedna ubačena lopta pogađa nehotice, ali vrlo evidentno u ruku Kovčaliju, za drugi žuti karton u kaznenom prostoru.

Kazneni udarac realizira Tomić i vraća nadu domaćinu. Vinodol još pojačava pritisak, a kreću i brojne izmjene, ali i kartoni nesigurnog Majnarića.

Andrej Petrinović puca snažno sa vrha kaznenog prostora, loptu odbija Geler, a stari lisac Šmit ubacuje loptu ispod vratara u mrežu – 2:2. Gosti reklamiraju zaleđe Šmita, ali lopta kreće sa centra.

Završnica protiče u raspravama sa sucem Majnarićem, koji je za neugodnosti koje su uslijedile u smiraju utakmice uglavnom sam kriv svojim nedosljednim suđenjem, na koje su imale primjedbe obje momčadi, ali i gledatelji, koji su na Bahalinu bili u priličnom broju i dosta ravnomjerno zastupljeni od strane obje momčadi. (Stjepan Lončarić)

OTOČAC - NEHAJ 2:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 200

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Kostelac (65), 2:0 Tomac (70-11m)

Žuti kartoni: Kostelac (otočac), Biondić, Tomljanović, Peričić, P. Prpić (Nehaj)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac (25 Ostović, 55 A. Kostelac), Benčić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić (85 Smolčić), Vukić, Burić, Bunjevčević, Plecić

NEHAJ: Baričević, P. Prpić, Massarini, Tomljanović, Špalj (60 Bilen), J. Prpić, Peričić, Lopac (46 Babić), Pečanić, Biondić (46 Hajdini), Vukelić

Nogometaši Otočca bili su uspješniji u susjedskom derbiju od senjskog Nehaja sa 2:0. Utakmica je bila tvrda sa obje strane, no realizacija je ovaj puta bila naklonjena domaćim nogometašima za razliku od prošle dvije domaće utakmice.

- Bili smo bolji taman za minimalnu pobjedu, ali uspjeli smo dati još jedan gol. Utakmica je bila ličko-senjska, tvrda s obje strane. Protivnik se postavio znajući što traži jer Nehaj misli da se još nije spasio. Mi smo bili spretniji i sretniji, realizacija je bila na visini za razliku od prijašnjih utakmica. Mislim da smo kupili kartu za ravnopravnu borbu za ostanak. Možda nam ova pobjeda ne znači ništa na ljestvici, ali ipak znači u svjetlu rezultata, Buje je uzelo bod Jadranu, Halubjan je osvojio bod, Rudar je slavio. Treba nam dobar rezultat sa gostujućeg terena, a doma nema kalkulacija, sve moramo pobjeđivati. Bit će napeto do kraja i u zadnjoj utakmici će se odlučivati o zadnjoj poziciji, kaže trener Otočca Tomislav Lopac.

Njegov kolega Marin Tomljanović, trener Nehaja priznaje kako njegova momčad nije bila na visini.

- Zaslužena pobjeda Otočca. Više su željeli pobjedu i više su pokazali na terenu, bili su brži i jači u duelu. Jedino što bih istaknuo je nedosuđeni jedanaesterac kod 0:0 za nas i mislim da smo u toj situaciji oštećeni. Sve drugo bilo je na strani domaćih. Znam da će sada istarski lobi reći da je ta utakmica puštena, ali to nije istina i to mogu potvrditi svi akteri. Mi smo istrčali u najboljem sastavu, Otočac je bio bolji, a meni ide na dušu to što ekipa nije odgovorila izazovu. Mi nismo u situaciji da puštamo, jer nam dolazi Mladost, pa idemo u Rudaru i vrlo lako se možemo naći u istom košu. Borit ćemo se do kraja za sebe i za naše susjede, rekao je Tomljanović.

ROVINJ - NAPRIJED 0:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Žuti kartoni: Ćosić, Belli, Funčić (Rovinj), Rukavina, Čop (Naprijed)

ROVINJ: Denić, Cvijetić, Sošić, Maružin, Špiranac, Tanković, Pamić (70 Ćosić), Marinović, Matošević (46 Perković), Funčić, Hasanbegović (46 Belli)

NAPRIJED: Šimić, Čop, Juraga (59 Merle), Rukavina, Savić, Lončar, Dorčić (73 Blašković), Jasprica, A. Petrović (65 Lukačić), Tomić, Iskra

Nogometaši Naprijeda odigrali su bez pogodaka u gostima kod Rovinja. Prvu opasnu priliku stvorili su domaći u 11. minuti kada je Maružin protutnjao lijevim krilom, a onda idealno poslužio Luku Matoševića na nekoliko metara od gola, ali njegov jak šut pogađa vratara Šimića.

Uslijedilo je nekoliko poluprigoda nogometaša Naprijeda kojima se većinom ispriječio dobar domaći vratar, a presudni trenutak dogodio se u 63. minuti.

Pogodila je lopta Rukavinu u ruku, a sudac Bunčić pokazao je na bijelu točku.

Izvođač je bio Adrian Pamić, ali njegov udarac brani gostujući vratar Šimić.

RUDAR - ORIJENT 1919 4:3

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Macan (20), 1:1 Mikulić (39), 2:1 Načinović (43), 3:1 Jajčević (46), 3:2 Mikulić (62-11m), 3:3 Sertić (83), 4:3 Juričić (90-11m)

Žuti kartoni: Ivanović, Stepčić (Rudar), Petrović, Sertić, Baljak (Orijent 1919)

Crveni kartoni: Conte (Orijent 1919) 63 - drugi žuti karton, Radoslović (Orijent 1919) 90 - sprečavanje pogotka namjernim igranjem rukom

RUDAR: Radočaj, Načinović, Jajčević (76 Licul), Škopac, Macan, Juričić, Stepčić, Ivanović, Maksenčuk (46 Alić), Mehić, Bilić

ORIJENT 1919: Šestan, Conte, Rošić, A. Petrović (49 Radoslović), Barišić, Benić, Mikulić, Babić (49 Sertić), Kovačić, M. Petrović, Baljak (75 Speranza)

Prekrasno nogometno popodne u Labinu. Flego i Čupić treneri su koji forsiraju mlađe igrače pa je danas od 27 igrača koji su nastupili, mlađih od 21 godine bilo čak 16. U „glavometu“ (pet od sedam pogodaka postignuto glavom) s(p)retniji su bili nogometaši Rudara.

Mehić je centrirao u 20. minuti, a najbolji igrač utakmice, Ivan Macan, glavom šalje loptu u rašlje za 1:0. Izjednačio je Mikulić „naklonivši“ se glavom na drugoj vratnici u 39. minuti, a četiri minute kasnije Ivanović izvodi korner, Jajčević na drugoj vratnici glavom loptu vraća u sredinu gdje ju je Načinović „zakucao“ u mrežu Orijenta za 2:1.

Slična, ali nešto „kraća“, akcija za 3:1 dogodila se u 46. minuti kada Ivanovićev korner koristi Jajčević te loptu glavom šalje iza Šestana. Na 3:2 smanjio je Mikulić sa bijele točke, a Sertić je još jednim udarcem glavom pogodio za 3:3 sedam minuta prije kraja.

Nakon toga Labinjani imaju gredu (Juričić) i vratnicu (Macan) iz veoma izglednih situacija.

U posljednjoj minuti Kovari dolaze do pobjede. Dugu loptu i vjerojatni gol domaćih spasio je Šestan pravovremenim istrčavanjem, ali je njegova lopta stigla do Juričića, koji je pokušao sa 40 metara pogoditi prazna vrata.

Ispriječio se Radoslović u šesnaestercu i to rukama, što je značilo novu najstrožu kaznu.

Domaći kapetan Juričić pogađa za konačnih 4:3.

MLADOST - GROBNIČAN 1:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 130

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 M. Bagarić (8), 1:1 Pilčić (50)

Žuti kartoni: Đerđaj, Bobić (Mladost), Golić, Kurilić, Miškulin (Grobničan)

MLADOST: Cindrić, Stojčević, Bobić (75 Bobić), Vijatović, M. Bagarić (71 Ilić), Vujičić, Halilović, Valčić, Đerđaj, Kostešić (88 T. Bagarić), Livović

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Golić, Poropat, Pilčić, Conjar, Miškulin, Ćufta, Kurilić, Sobotinčić, Linić

Nogometaši Grobničana osvojili su bod na gostovanju kod Mladosti propustivši tako priliku za smanjivanjem prednosti vodećeg porečkog Jadrana.

Domaći su poveli u 8. minuti kada Herman brani kazneni udarac Matiji Bagariću, ali fažanski veznjak „odbijanac“ šalje u gornji desni golmanov kut za 1:0.

Bilo je mnogo udaraca „izvana“, a Cindrić je imao dvije sjajne obrane, Jokiću iz blizine te Linićev „dalekometni projektil“.

Ipak, u 50. minuti centaršut gostiju, domaća obrana zaboravlja Dražena Pilčića koji glavom postavlja konačnih 1:1.

JADRAN - BUJE 1:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Dujanić (49), 1:1 Pavlović (51)

Žuti kartoni: Belušić, Sumić, Đurić (Jadran), Fabijančić, Peculić, Bašić, Čović (Buje)

Crveni karton: Krizmanić (Buje) 86 - grubi start

JADRAN: Bugarin, Belušić (78 Lisec), Banić (46 Banko), Pelizzar, Ereiz, Šendula (46 Videkić), Sumić, Đurić, Šoškić, Tikas, Dujanić

BUJE: Košćuk, Uran (67 Risonjić), Horvat, Fabijančić, Peculić, Krizmanić, Čović, Bojić (89 Uzelac), Pavlović, Bašić, Franković

Novi podvig Dalibora Viškovića, trenera Buja koji je ovog vikenda oteo bod porečkom Jadranu, vodećoj momčadi lige.

U 10. minuti skraćeni korner za domaćine izvodi Belušić i pogađa Tikasa čiji udarac završava pored desne Koščukove vratnice. Nakon toga Buježi prijete iz dva „slobodnjaka“ Horvata i Bojića, ali oba puta lopta prolazi tik pored okvira gola Bugarina.

Dvije minute prije predaha odlična prigoda Buja. Uran je u solo prodoru iza sebe ostavio trojicu i uposlio Bojića koji mu loptu vraća, a Uranov udarac u rašlje s desetak metara Bugarin izbija u korner.

U 47. minuti Belušić upošljava Dujanića, ovaj odlično gađa suprotni kut, ali Koščuk još bolje brani. Minutu kasnije gotovo identična situacija sa istim akterima, ali je ishod drugačiji – 1:0.

Čim se krenulo s centra, Uran je poslao dugu loptu za Mateja Pavlovića koji prima loptu u trku između dva stopera, izlazi pred Bugarina i pogađa za 1:1. Do kraja susreta istaknuti treba vratare koji su obranili udarce Dujanića i Frankovića.