MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lošinj bolji od Naprijeda, remi Rovinja i Grobničana

Subota, 19. ožujka 2016. 15:28 Napisao/la  SC

Rezultati 19. kola: Lošinj - Naprijed 2:1, Otočac - Orijent 1919 2:2,  Crikvenica - Funtana 0:2, Jadran - Halubjan 0:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 19. kolo

LOŠINJ - NAPRIJED 2:1

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Viskić (21), 1:1 Iskra (23), 2:1 Babić (40)

Žuti kartoni: Babić, Udović (Lošinj)

LOŠINJ: Busanić, Gašpert, Valenčić, Viskić. Jergović, Stanić, Faflja (64 Padovan), Marić (46 Udović), Jerneić, Babić, Gršković (71 Mrvac)

NAPRIJED: Ciani, Lončar (55 A. Petrović), Iskra, Kružić, Savić, Tonković (62 Merle), Blašković, Čop, E. Petrović (38 Dorčić), Tomić, Jasprica

Nakon tri uzastopna poraza, nogometašima Lošinja pripali su prvi bodovi u drugom dijelu prvenstva. Izboreno je to u vrlo borbenom dvoboju s hreljinskim Naprijedom.

Počelo je s uzbuđenjima, već u prvim minutama Lošinj je imao izrazitu priliku za vodstvo, ali Tin Gršković izbliza nije pogodio. Zato su domaći u 21. minuti došli do pogotka. S desne strane u šesnaesterac je ubacio Josip Jerneić, izvio se Antonio Viskić i poentirao, premda su se gosti žalili na zaleđe.

Kako četvrtoligaški tereni nisu opremljeni kamerama kao oni u elitnom razredu, istinu nikada nećemo saznati.

Samo dvije minute kasnije Naprijed je izjednačio preko Emanuela Iskre, koji se našao na pravom mjestu nakon što je Željko Tomić zavrnuo loptu s desnog krila, a ona potom odskočila od grbavog terena. Dino Busanić, povratnik na gol Lošinja u odsustvu Radmana i Stipanova, bio je svladan.

Već u 38. minuti zbog vrlo neugodne ozljede glave Edija Petrovića, trener Mikac morao je obaviti prvu izmjenu.

Odmah potom Boško Babić dovodi Lošinj u novo vodstvo, nakon gužve pred golom.

U nastavku tempo je bio nešto niži, a i kod pojedinih igrača osjećao se drastičan pad snage. Pred kraj, nakon udarca iz kuta, veliku priliku imao je Arnel Petrović, no iz neposredne blizine nije pogodio mrežu. (B. Purić)

OTOČAC - ORIJENT 1919 2:2

Gradsko igralište. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Kostelac (12), 1:1 Mikulić (33), 2:1 Tomac (38), 2:2 Omerović (68)

Žuti kartoni: Kostelac, Krznarić, Čurčić (Otočac),

OTOČAC: Božičević, Kostelac, Banić, Rudelić, Tomac (88 Radončić), Čurčić (72 Marincel), Vukić, Krznarić (69 Golić), Plecić, Burić, Bunjevčević

ORIJENT 1919: Šestan, Petrović, Radoslović, Baljak, Rošić (67 Omerović), Basara (65 Benić), Barišić, Babić, Mikulić, Prtenjača, Sertić (66 Jurčić)

Nogometaši Orijenta 1919 remizirali su u gostima kod Otočca. Prema riječima trenera Flega nije se moglo više od boda.

- Realan rezultat je svakom po bod. Teren je bio vrlo loš, na nekim mjestima grbav, negdje mekan te se nije moglo igrati kako treba. Zahvalio bih našim navijačima kojih je došao pun autobus, jer su oni zaslužni za osvojenI bod. Dečki nisu bili sami na teškom gostovanju, rekao je trener Orijenta Edo Flego.

Trener domaćih Tomislav Lopac nije bio zadovoljan bodom.

- Nismo zadovoljni sa remijem, jer mi u gostima ne možemo do pobjede. Zaslužili smo pobijediti u ovoj utakmici. No, gosti su u jednom trenutku došli do za njih pozitivnog rezultata, a u zadnjih 15 minuta više nismo bili pravi i nismo mogli još jednom preokrenuti. Imali smo svoje šanse kod 1:0 i kod 2:1, ali nismo uspjeli. Moramo biti agresivniji i bolji kad igramo kući. Trebali smo dobiti i Vinodol i Orijent. Teren je težak, ali je težak nama i gostima, rekao je Lopac nakon susreta.

ROVINJ - GROBNIČAN 2:2

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Pamić (42), 2:0 Špiranac (48), 2:1 Sobotinčić (66), 2:2 Babić (72)

Žuti kartoni: Perković, Špiranac (Rovinj), Babić, Juničić (Grobničan)

ROVINJ: Denić, Stojanov (74 Budicin), Cvijetić (89 Lovrić), Sošić, Maružin, Perković, Špiranac, Belli (79 Ćosić), Tanković, Pamić, Funčić

GROBNIČAN: Herman, Jovanović (46 Babić), Jukić, Vukelić, Miculinić, Poropat, Pilčić, Conjar, Kurilić, Sobotinčić, Linić (46 Juničić)

Nogometaši Grobničana uspjeli su izvući bod u gostima kod Rovinja. Domaći su nogometaši vodili 2:0, no Grobničan je uspio poravnati.

U 42. minuti Pamić je napravio "dar mar" u obrani gostiju te solo prodor okončao plasiranim udarcem za 1:0. Šest minuta kasnije dugu loptu "lovi" Maružin, a onda ju vraća za Nevena Špiranca koji iz trka zabija za 2:0.

No, gosti se nisu predavali pa su preko Sobotinčića u 66. minuti smanjili, a joker s klupe, Anton Babić je 18 minuta prije kraja susreta postavio konačnih 2:2.

CRIKVENICA - FUNTANA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Vuković (40), 0:2 Gjurchinoski (90)

Žuti kartoni: Smojver (Crikvenica)

CRIKVENICA: Srok, Mijolović (46 Krajina), Mazzarolli, Vukelić, Smojver, Xheladini (54 Lekaj), Imamović, Butorac, Njegovan (83 Fazlji), Imamagić, Kuna

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Šegon, Gjurchinoski, Matika, Vuković, Popović, Legović, Ljubas (87 Lajtman), Fedotov (90 Smoljan)

Nogometaši Crikvenice ponovno su razočarali sve manji bolji gledatelja koji je rapidno u padu na posljednjim utakmicama Kiraca.

Nije počelo loše, kako je na kraju završilo. U 6. minuti Imamović se našao u izglednoj prilici sa 10 metara pred Lisjakom sa slabom završnicom, i ne odviše teškim udarcem, koji je gostujući vratar hladnokrvno neutralizirao. Nakon te obrane Lisjak je mogao slobodno otići na tuširanje (dok ima tople vode), jer domaći igrači više nisu uspjeli pogoditi okvir gola Funtane.

U 20. minuti gosti imaju razloga za radost. Slobodni udarac, neznatno sa strane i sa udaljenosti od 22-23 metra izvodi Daniel Vuković. Mali zalet i lopta leti preko živog zida (evidentno loše postavljenog) i odsjeda kraj Sroka uz desnu vratnicu domaćeg gola - 0-1. Do odmora igra se uglavnom na sredini terena, ali su gosti brži u duelima, protoku lopte i u točnosti dodavanja.

U 58. minuti Imamović prodire po desnom boku, puca prema golu gostiju, ali niska lopta prolazi u gol-aut. U 70. minuti dolazi do vrlo teškog sudara Jurice Njegovana i Marka Popovića. Domaći napadač ostaje na podu kao pokošen, a prekid nakon toga potrajao je čak 13 minuta.

Na terenu se nakon nepune minute našlo vozilo Hitne pomoći, koje je odvezlo teško ozlijeđenog igrača u Rijeku. Neslužbeno radi se o ozljedi jagodične kosti, uz krvarenje iz nosa. Nemili događaj ostavio je dubok trag na sve sudionike ove utakmice i gledatelje.

Crikvenica je potpuno stala, a gosti su to iskoristili još jednim pogotkom u domaćoj mreži. Brzi Gjurchinoski, inače najbolji igrač utakmice pobjegao je domaćoj obrani. Sjurio se sa centra, domaća pratnja nije mogla sustići brzonogog igrača koji je dolaskom na visinu šesnaesterca snažno pucao i pogodio neometan mrežu za 0:2.

Utakmica Crikvenice sa Funtanom ostavila je dosta enigmi i glavobolja, jer pred Kircima su dva složena gostovanja, a proljetni utržak izražen je samo sa jednim simboličnim bodom. (St. Lončarić)

JADRAN - HALUBJAN 0:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Žuti kartoni: Banić, Ilić, Tomić, Ereiz, Šoškić (Jadran), Geler, Kovčalija, Kinkela, Miočić (Halubjan)

JADRAN: Bugarin, Banić, Ilić, Šuman (68 Lisec), Tomić, Kepčija (76 Sulejmani), Ereiz, Šendula (62 Banko), Đurić, Šoškić, Dujanić

HALUBJAN: Geler, Samardžija, Šipura, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Štimac (90 Radan), Bilobrk, Vukelić (71 Štanfel), Šanjug, Miočić

Halubjan je odnio bod iz liderova "dvorišta". No, više od toga simpatizere Porečana smeta igra Jadrana koja u posljednje vrijeme nije ni približno onakva kakva je bila jesenas.

Sve se glasnije "šuška" kako je u Poreču moguća smjena trenera. Moguće je da će igrači u Novom Vinodolskom morati igrati za svog trenera, jer bi u slučaju poraza jedno od najljepših trenerskih mjesta u Istri moglo biti prazno.

- Bili smo bolji i bili smo bliže bodu od domaćih nogometaša. Imali smo i dvije stopostotne prilike pred kraj susreta, ali izostala je realizacija, rekao je trener Halubjana Nenad Sušanj.

RUDAR - VINODOL 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Luka Pajić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Juričić (44-11m), 2:0 Juričić (55), 2:1 Šmit (71), 3:1 Maksenčuk (90)

Žuti kartoni: Jajčević, Matulja (Rudar), A. Petrinović, T. Petrinović (Vinodol)

Crveni karton: Lagumdžija 87 - namjerni prekršaj u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, A. Petrinović 78 - drugi žuti karton (Vinodol)

RUDAR: Radočaj, Jajčević, Škopac (90 Lazarić), Juričić, Stepčić, Licul, Ivanović (90 Knapić), Maksenčuk, Mehić, Bilić, Matulja (78 Alić)

VINODOL: Torbarina, Smolčić, Lenac, Lagumdžija, A. Petrinović, Filipović, Buljat (71 Tonković), Radetić (63 Perušić), Mataija, T. Petrinović, Pavelić (46 Šmit)

Trener Čupić je na "megdan" Vinodolu poslao momčad sa samo četiri igrača više od 21 godine, a ta mu je mladost donijela trobod itekako važan za mirni nastavak sezone.

U prvom dijelu Rudar je dominantan i ima nekoliko poluprigoda; prije svih Jajčević glavom sa pet metara te Juričić u 25. minuti, ali je Torbarina oba puta sjajno reagirao.

U 44. minuti Matulja biva srušen u šesnaestercu, a kapetan domaćih Igor Juričić dovodi s bijele točke Kovare u vodstvo. Nakon predaha, isti je igrač povisio i na 2:0 udarcem s 13 metara iskosa.

Uslijedila je prva velika prigoda Ivanovića, pa gol Šmita, a onda i drugi Ivanovićev „zicer“.

Sve je to moglo biti kažnjeno u 76. minuti, kada Andrej Petrinović s metra promašuje gol.

Točku na "i" zanimljivog susreta stavio je labinski "wunderkind" Josip Maksenčuk u posljednjoj minuti nakon prolaska po lijevoj strani i udarca ispod golmana.

MLADOST - BUJE 1:2

Igralište Oliva. Gledatelja: 50

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Franković (9), 0:2 Bojić (62), 1:2 Stojanović (90)

Žuti kartoni: Đerđaj (Mladost), Košćuk, Franković (Buje)

MLADOST: Mudrić, Bobić, Vijatović (73 Ljevar), Kostešić, Vujičić (62 Bagarić), Halilović, Racan, Valčić, Đerđaj, Stojanović, Livović

BUJE: Košćuk, Horvat, Jugovac, Peculić, Krizmanić, Čović, Čavarović (73 Pavlović), Bojić, Premužić (90 Marjanović), Bašić, Franković

Buježi su su izgubili nekoliko utakmica u kojima su zaslužili više od dobivenog, u Fažani su iskoristili ponuđeno.

U 9. minuti Mudrić viče: Moja!, ali na loptu ne ide nitko osim brzonogog Maria Frankovića koji dovodi Buježe u vodstvo. Uslijedili su napadi domaćina koji su bili bolja momčad, a Halilović je u nekoliko navrata pokazao da mu nije dan.

I kada je uspio naciljati okvir gola, tu je bio danas odlični Marko Koščuk na gostujućem golu.

Odluka je pala u 62. minuti, kada novi nesporazum domaće obrane i njihovog vratara koristi Mihajlo Bojić za 0:2.

Fažanci su uspjeli tek smanjiti, u posljednjoj minuti pogodio je Stojanović.