MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan s Linićem i Čavalom pobijedio Lošinj

Subota, 05. ožujka 2016. 15:19 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Lošinj - Grobničan 2:3, Crikvenica - Nehaj 1:1,  Funtana - Naprijed 1:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 17. kolo

LOŠINJ - GROBNIČAN 2:3

Igralište Čikat. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Gršković (13), 1:1 Linić (18), 1:2 Jukić (37-11m), 2:2 Babić (73-11m), 2:3 Conjar (88)

Žuti kartoni: Gršković, Valenčić (Lošinj), Sobotinčić, Conjar (Grobničan)

LOŠINJ: Stipanov, Gašpert, Valenčić, Viskić, Jergović, Stanić, Kauzlarić (84 Faflja), Frolja (70 Padovan), Jerneić, Babić, Gršković

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Čaval, Jukić, Vukelić, Poropat, Pilčić, Juničić (75 Miškulin), Kurilić, Sobotinčić (75 Miculinić), Linić (53 Conjar)

Grobničan je odnio tri boda s Lošinja pogotkom Marka Conjara u 88. minuti, čime je pobjeda slađa:

- Sigurno! Utakmica je bila dosta rastrgana, podijelio bih je u dva dijela. Igralo se na loše terenu, uvjeti nisu bili dobri. U prvom smo poluvremenu mi bili bolji, dobili smo pogodak iz jedinog udarca prema okviru, kada je njihov igrač (Gršković, 13) postigao prekrasan pogodak iz slobodnog udarca. Brzo smo vratili pogotkom Linića, također iz slobodnog udarca, pa iz penala poveli 2:1. U drugom dijelu izgledali smo umorno, nismo mogli pronaći pravi ritam. Moram priznati da su domaćini bili puno opasniji u drugom djelu utakmice, naš vratar Herman dva, tri puta dobro je intervenirao, pogodili su vratnicu... Na kraju sam jako zadovoljan kao je završilo. Treći pogodak dali smo nakon što je Kristijan Čaval prošao lijevom stranom onako kako smo ga gledali u prvoj ligi, ubacio je s boka tako da Conjar nije imao težak posao. Mislim da je utakmica bila dobra s obzirom na teške uvjete, tu treba čestitati objema momčadima, kaže trener Grobničana Dušan Gruevski.

Linić zabio pa izašao, Conjar ušao pa zabio...

- Linić još uvijek nije spreman igrati cijelu utakmicu po onakvom terenu, osjetio je bol u preponi, nismo htjeli riskirati. Ušao je Conjar koji je riješio utakmicu što pokazuje da imamo širinu. Nije bilo Ćufte i Babića, Miculinić je bio na klupi, jer nije normalno trenirao zbog lakše ozljede. Imao širinu, jedino nam nedostaje treniranje na travi. Nismo mjesec i pol dana bili na travnjaku, govori Gruevski.

Krsitijan Čaval je debitirao:

- Čaval je ostavio jako dobar dojam, on i Linić unose dodatnu dozu sigurnosti. Pokazao je Čaval da bez problema drži ritam, zaslužuje sve pohvale, zaključuje Gruevski.

CRIKVENICA - NEHAJ 1:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kuna (51 - 11m), 1:1 Baričević (63 - 11m)

Žuti kartoni: Krajina (Crikvenica), Biondić, Peričić (Nehaj)

Crveni kartoni: Lekaj (56 - drugi žuti karton), Žarković (51 - namjerni prekršaj)

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Krajina, Vukelić, Gašparović, Kuna, Imamagić, Butorac, Njegovan, Lekaj, Buršić (80 Vrbos)

NEHAJ: Baričević, Žarković, Massarini, L. Vukelić, Špalj (33 Bilen), Prpić, Pejanović, Lopac, I. Vukelić, Biondić (62 Biondić), Peričić

Velika većina mjerljivih statističkih podataka iz susjedskog derbija ukazuje na potpunu izjednačenost u susretu Crikvenice i Nehaja.

Broj gledatelja na solidno popunjenim tribinama bio je skoro u identično omjerom raspoređen na sportske prijatelje iz ova dva grada. Rezultat je postignut iz dva dosuđena kaznena udarca, dva igrača otišla su u kratkom razmaku od na tuširanje.

Dodijeljena su i dva crvena kartona. Broj kornera (5:5) i zaleđa (4:4) je bio identičan, pa čak i broj prekršaja (16:16)...

Zanimljivost utakmice da su na obje klupe sjedili treneri iz Senja, kao i činjenica da je kod Nehaja igrao i sin trenera Crikvenice, Luka. Otac protiv sina.

Ipak, ostaje dojam da gosti, koji su nastupili u osjetno oslabljenom sastavu, mogu žaliti i za potpunim uspjehom. Prlike Uskoka bile su zrelije.

Domaća momčad imala je dosta problema u distribuciji lopte, bez pomoći sa bokova, dok je u zadnjoj liniji obrane bilo dosta nekažnjenih pogrešaka.

Kod Nehaja mnogo posla u napadu odradio je Ivan Vukelić, pretrčavao, dodavao i prijetio.

Najbolji igrači u obje momčadi bili su vratari Srok i Baričević, kojemu pripada i počasni naslov igrača utakmice, jer se je upisao i u listu strijelaca.

Najbolja razdoblja igre bila su prvih četvrt sata prvog i drugog poluvremena.

U 3. minuti akcija Kuna – Butorac završava duarcem glave i obranom Baričevića. Uzvraća Pejanović, za paradu Sroka. Josip Buršić pogađa nakon 10 minuta utakmice vratnicu. Slijede po dva slobodna udarca sa svake strane bez da je lopta otišla u pravcu okvira gola.

Kazneni udarac za Crikvenicu uslijedio je nakon prekršaja Žarkovića nad Buršićem, koji je dobio crveni karton, a Kuna vrlo sigurno pogodio mrežu.

Kod kaznenog udarca za Nehaj dosuđenog zbog igranja rukom,  s 11 metara nepogrešiv je bio Igor Baričević.

Vrijedno je istaknuti dugi prodor Ivana Vukelića i mali promašaj gola, te aktraktivni udarac Pejanovića i sjajnu obranu Sroka.

U 82. dalekim istrčavanjem sa gola svoju mrežu je spasio od Njegovana iskusni Baričević. (S. Lončarić)

RUDAR - HALUBJAN 4:0

Gradski stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Zoran Mijatović (Pula)

Strijelci: 1:0 Juričić (6), 2:0 Macan (21), 3:0 Juričić (69 - 11m), 4:0 Juričić (89)

Žuti kartoni: Ivanović (Rudar), Mrvčić, Šipura, Bilobrk (Halubjan)

RUDAR: Radočaj, Načinović, Jajčević, Škopac, Čudić (80 Licul), Macan (84 Knapić), Juričić, Ivanović (76 Maksenčuk), Stepčić, Mehić, Bilić

HALUBJAN: Geler, Mrvčić, Šipura, Miletić, Pinjuh, Bedenik (30 Galir, 69 Vukelić), Bilobrk, Miočić, Šanjug, Radan (38 Štanfel), Štimac

Nogometaši Rudara ostvarili su pobjedu koja ih vraća u život, bodovno i psihički. Sjajna predstava izrodila je četiri pogotka u mreži Halubjana, a posebno se istaknuo kapetan Igor Juričić s tri pogotka.

Kao i prvom proljetnom kolu, Rudar je rano poveo. Mehić je izveo slobodnjak, Načinović glavom prebacio na drugu vratnicu gdje Bilić, također glavom, s tri metra gađa vratnicu od koje se lopta odbija kapetanu Kovara, Igoru Juričiću koji ne griješi – 1:0.

Nakon toga uslijedila je opsada gola Halubjana, ali lopta nije htjela u gol, iako su Labinjani uputili nekoliko udaraca iz peterca, sve do 21. minute kada domaća momčad odigrava odličnu kombinaciju.

Čudić daje za Juričića na stranu, a ovaj povratnom loptom pronalazi vodnjanskog „killera“ u dresu Rudara, Ivana Macana koji povisuje na 2:0. Sedam minuta kasnije jedinu prigodu gostiju na susretu promašuje Miočić.

Utakmica je rješena u 69. minuti, kada Pinjuh igra rukom u svom šesnaestercu, a Igor Juričić sigurno realizira jedanaesterac za 3:0, a isti igrač ostvaruje hat-trick u pretposljednjoj minuti za najvišu pobjedu Rudara u proteklih nekoliko godina.

MLADOST - JADRAN 0:3

Igralište Oliva. Gledatelja 150

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kepčija, 2:0 Šoškić (68), 3:0 Šoškić (83)

Žuti kartoni: Racan, Vujičić (Mladost), Pelizzar, Đurić (Jadran)

Crveni kartoni: Bagarić preoštar start 73 (Mladost), Belušić napad na protivničkog igrača 73 (Jadran)

MLADOST: Cindrić, Bobić, Ilić (46 Halilović), Bagarić, Vujičić, Vijatović, Racan, Valčić, Đerđaj (17 Kostešić), Stojanović, Livović (82 Bagarić)

JADRAN: Bugarin, Belušić, Ilić, Pelizzar (62 Đurić), Kepčija (87 Temaj), Ereiz (62 Užila), Šendula, Sumić, Šoškić, Dujanić, Videkić

Jadran je ostvario pobjedu u istarskom derbiju, koji je po teškom terenu rezultirao s četiri žuta te dva crvena kartona.

Po lošem terenu nije se mogao očekivati ni bolji susret. Jedino vrijedno spomena u prvom dijelu je pogodak Marka Kepčije kojem je sve napravio maestralni David Dujanić.

U 68. minuti Toni Belušić prolazi desnom stranom, a onda oštro zavrće, lopta prolazi kroz šumu nogu da bi je na drugoj vratnici dočekao Šoškić i poslao u mrežu za 0:2.

Uslijedila je gužva u 73. minuti iz koje su sa crvenim kartonom izašli Matija Bagarić i Toni Belušić.

Devet minuta kasnije korner za Jadran; Dujanićev centaršut stiže do glave Enisa Šoškića za konačnih 0:3.

FUNTANA - NAPRIJED 1:0

Igralište Funtane. Gledatelja 50

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Gjurchinoski (63)

Žuti kartoni: Savić, Kružić, Dorčić (Naprijed)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski (90 Smoljan), Matika, Vuković, Popović, Sardelin (46 Lajtman), Legović, Fedotov (78 Šegon)

NAPRIJED: Ciani, Lončar, Iskra, Matešković, Rukavina (62 A. Petrović), Savić, Kružić, Čop, E. Petrović, Tomić, Blašković (51 Dorčić)

Nogometaši Naprijeda doživjelu su poraz u utakmici tijekom koje vjetar i blatnjav teren nisu omogućili smislenu igru, pa je do pobjede stigao s(p)retniji protivnik.

Nakon prvih 45 minuta novinarske bilješke ostale su prazne. Ostali su nogometaši obje momčadi dužni velikom broju promrzlih gledatelja i u nastavku, ali su simpatizeri domaće momčadi zadovoljni otišli kućama.

Lajtman je u 63. minuti sjajno uposlio Bojana Gjurchinoskog, koji zaobilazi Cianija i donosi pobjedu Funtani.

ROVINJ - BUJE 4:3

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Maružin (12), 1:1 Bojić (13), 1:2 Premužić (49), 1:3 Čović (55-11m), 2:3 Maružin (62), 3:3 Špiranac (65), 4:3 Špiranac (80)

Žuti kartoni: Belli (Rovinj), Bojić, Jerkan (Buje)

ROVINJ: Peruško, Cvijetić, Sošić, Maružin (90 Stojanov), Špiranac (90 Ćosić), Belli, Tanković, Pamić, Marinović, Matošević (57 Perković), Funčić

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat, Jugovac, Fabijančić, Peculić (82 Jerkan), Krizmanić (74 Risonjić), Čović, Premužić, Bojić, Franković (46 Pavlović)

Bujani su ispustili prednost od dva pogotka u posljednjih pola sata. U sjajnom preokretu Rovinja po dva pogotka postigli Maružin i Špiranac.

U 12. minuti domaći kapetan Tanković šalje dubinsku loptu, Loren Maružin je prima, oslobodađa se pratnje i ljevicom pogađa za 1:0. No, samo minutu kasnije Bojić koristi nesporazum domaće obrane, a Premužić pogađa ispod vratara za potpuni preokret, odnosno 1:2.

Kada je dvojbeni duel u rovinjskom šesnaestercu Bunčić okarakterizirao jedanaestercem, a Elvis Čović bio siguran realizator najstrože kazne u 55. minuti činilo se da će bodovi put Buja.

No, gosti tada „nestaju“ s terena, a Maružin i dvaput Špiranac do kraja susreta tresu Koščukovu mrežu za nevjerojatnih 4:3. Kod posljednjeg pogotka napadaču Rovinja lijepu loptu poslao je Adrian Pamić.

OTOČAC - VINODOL 1:1

Gradsko igralište. Gledatelja 100

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Čurčić (30), 1:1 Petrinović (37)

Žuti kartoni: Tomac, Čurčić (Otočac), Smolčić, Lagumdžija, Filipović, Perušić (Vinodol)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac, Banić, Plecić, Tomac (73 A. Kostelac), Čurčić, Vukić, Krznarić (63 Golić), Burić, Benčić, Bunjevčević

VINODOL: Torbarina, SMolčić, Lenac, Uremović, Lagumdžija, Filipović, Kostić (20 Perušić), Tomić, Pavelić (84 Tonković), Buljat (73 Vidović), Petrinović

Podjela bodova u Otočcu prema svemu sudeći najrealniji je ishod susreta. Priliku za pobjedu imale su obje momčadi u završnici, ali ostalo je 1:1.

- Utakmica je bila borbena. Moram pohvaliti mlade igrače, startali smo sa šestoricom, od kojih su četvorica juniori. Odgovorili su čvrstom i discipliniranom igrom. Dobili smo i četiri žuta kartona što govori da se nismo prestrašili čvrstog otočca koji je vrlo neugodan domaćin. U 90. minuti smo imali dvije stopostotne prilike Uremovića i Petrinovića i mogli smo odnijeti pobjedu, ali neću biti nerealan jer i oni su imali prije toga dvije dobre prilike. Zadovoljni smo, bod je zaslužen, rekao je trener i igrač Vinodola Marijan Tomić nakon susreta.