MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Krk kod kuće poražen od Vinodola

Subota, 09. svibnja 2015. 18:52 Napisao/la  SC

Rezultati 26. kola: Krk - Vinodol 1:2, Grobničan - Rovinj 4:2, Halubjan - Naprijed 2:2, Crikvenica - Opatija 0:2

Međužupanijska liga NS RIjeka - 26. kolo

KRK - VINODOL 1:2

Igralište Josip Uravić - Pepi. Gledatelja 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijelci: 0:1 D. Rubčić (8) 0:2 Tomić (48-11m) 1:2 Kurolt (89)

Žuti kartoni: Maglić, Nenadić, Konjić, Čuturilo (Krk), Lagumdžija, Pavlović, Radetić (Vinodol)

KRK: Tomašić, Čuturilo, Maglić, Nenadić, Tucaković, Jerković (61 Konjić), Duračak (61 Radić), Turčić (76 Rošić), Kurolt, Jurasić, Zec

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović (90 Mataija), Pavlović, Tomić, Lagumdžija (68 Radetić), D. Rubčić, T. Petrinović (85 M. Rubčić)

Sva tri pogotka postignuta su katastrofalnim pogreškama obrana domaćina i gostiju s tim da je ekipa Krka u tome prednjačila.

Trener ekipe Vinodola Butorac postavio je bedem ispred svog šesnaesterca i isturenog Rubčića u vrh napada dok je trener Krka Dželalija visoko postavio obranu sa težnjom pritiska prema napred. U 8 minuti poklon lopta kapetana Maglića za Rubčića koji sam izbija pred Tomašića i dovodi svoju ekipu u neočekivano vodstvo. Doata je trebalo Krčanima za oporavak od prvotnog šoka no sva nastojanja i dobre prilike Zeca, Čuturila dvaput i Turčića ostaju neiskorištene.

Na početku drugog dijela točnije u 48 minuti utakmice slijedi drugi prelazak centra gostiju i ubačaj sa lijevog boka u šesnaesterac domaćina, lopta pogađa u ruku Maglića i sudac Šušnjar pokazuje na 11 metara. Marijan Tomić bio je precizan za vodstvo od 0:2. Nogometaši Krka i nakon primljenog drugog zgoditka pritišću i stvaraju prilike od kojih je najbolja bila u 62. minuti kada sa same gol linije Lenac izbija loptu u polje.

Igrači Krka reklamirali su kod glavnog suca zgoditak no isti nije prihvatio njihovo sugeriranje. Sumnjiv start na Čuturilu u 16 metra također je okarakterizirao kao simuliranje pokazavši istom igraču žuti karton, izazvalo je buru negodovanja u redovima nervoznih domaćih igrača.

Gol Kurolta u 89 minuti iz slobodnog udarca sa nekih 35 metara iskosa i loša procjena leta lopte vratara Torbarine sve je što su igrači Krka uspjeli napraviti do kraja utakmice. Loš dan ekipe i neočekivani poraz mogao je u posljednjim sekundama susreta spasiti Tucaković no za nekih par centimetara bio je kratak na lopti. (Ž. Dminić)

GROBNIČAN - ROVINJ 4:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja 150

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Conjar (67) 2:0 Conjar (49) 2:1 T. Barlecaj (55) 3:1 Prtenjača (58) 4:1 Škarica (64) 4:2 T. Barlecaj (90)

Žuti kartoni: Žarković, Sokoli, Škarica, Kurilić (Grobničan), Lleshdedaj, Abdulrazak (Rovinj)

GROBNIČAN: Herman, Vukelić, Žeželj (51 Benić), Škarica, Prtenjača, Cvjetković (46 Sokoli), Conjar, Žarković, Cianci, Lončar, Kurilić

ROVINJ: Starčić, Androšić, Mihajlović, Perković (54 Stojanov), T. Barlecaj, Tanković, Abuselyana, Lleshdedaj (75 Blažević), A. Barlecaj, Abdulrazak, Maružin

Grobničan je nastavio niz pozitivnih rezultata uz jako dobre igre, momčad Dušana Gruevskog u drugom dijelu utakmice protiv Rovinja pokazala je zašto je postala najugodnije iznenađenje u nastavku sezone.

Nakon prvog dijela u kojemu su domaći imali jalovu terensku inicijativu, početkomm drugoga dijela u samo dvije miniute Conjar s dva pogotka odredio sudbinu. Lažnu nadu gostiju probudio je Tomo Barlecaj lijepo izvedenim "slobodnjakom" u 55. minuti.

Pobjedu domaćina potvrdio je Prtenjača nakon sjajne akcije domaćih u kojoj je Cianci primio loptu na lijevoj strani, sjurio se po boku te na drugoj vratnici pronašao strijelca pogotka..

Pogodak Škarice u 64. minuti više je plod dekoncentracije gostiju nego osmišljene akcije Grobničana, a točku na „i“ sadržajnog drugog dijela postavio je Tomo Barlecaj novim pogotkom.

HALUBJAN - NAPRIJED 2:2

Igralište Brnasi. Gledatelja 100.

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 0:1 Jović (1) 1:1 Kinkela (3) 2:1 Šanjug (27) 2:2 Dorčić (46)

Žuti kartoni: Miletić, Kučinić (Halubjan), Behđeti, Jasprica, Kružić (Naprijed)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Šipura, Miletić, Samaržija, Kinkela, Štimac (68 Begić), Kučinić, Josipović, Šanjug, Miočić (67 Majetić)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Simanović, Savić, Jović, Jasprica (89 Pravdica), Dorčić (78 Petrović), Škulić (69 Radmanović), Behđeti

Nogometaši Halubjana i Naprijeda odigrali su utakmice bez pobjednika, rezultat 2:2 sugerira zanimljiv obračun dvije momčadi koje u nastavku sezone traže balans:

Mi smo bil malo bolji u prvom dijelu, vodili smo 2:1. Na početku drugoga dijela odmah smo primili pogodak, oni su bili bolji drugi dio. Mislim da je rezultat realan, kaže Andrej Živković, trener momadi Halubjana koja ovoga proljeća ne igra onako uvjerljivo kao jesenas:

- Rekao sam nekoliko puta da smo u prvom dijelu sezone napravili malo čudo iako smo stalno govorili da će biti zadovoljni ako budemo među prvih pet momčadi. Na kraju smo bili prvi. U nastavku sezone smo malo pali, ušli smo u nastavak malo oslabljeni, nešto su nas ozljede poremetile, nešto su nam suci odnijeli i tu smo gdje jesmo, kaže Živković.

Naprijed je postignuo dva pogotka na gostovanju i osvojio samo bod što je varljivi rezultat za momčad koja teško postiže pogotke

- Otvorili smo utakmicu dobro da bi Halubjan preuzeo inicijativu, primili smo dva pogotka nakon kardinalnih pogrešaka naše obrane. U drugom smo se dijelu presložili, odmah smo postignuli pogodak i igrali jako dobro. Imali smo veći posjed, dominirali smo, stvarali šanse, međutim, nikako da postignemo treći gol. Zadovoljan sam igrom! Kada dođeš u goste momčadi poput Halubjana prije utakmice bio bi zadovoljan bodom, a na kraju smo mogli više. S obzirom da smo duže razdoblje bili u rezultatskoj krizi moram biti zadovoljan. Ne možemo postići pogodak, nama bi onaj gol iz ragbija bio mali iako smo se u drugom dijelu razigrali. Stvarno su dobro igrali premda smo bili bez Lukačića, Edija Petrovića, Radmanović je igrao samo pola sata, kaže trener Naprijeda Goran Gajzler.

CRIKVENICA - OPATIJA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 0:1 Vlatković (79) 0:2 J. Rudan (90+2)

CRIKVENICA: Srok, Firkelj, Njegovan (86 Fazlji), Matešković, Gašparović, Špirance, Kuna, Ivanda, Iskra, Jovanović, Butorac

OPATIJA: Iveša, Hasičić (46 J. Rudan), Brozović, Dunković, Kolić, Krešić, Šuker, T. Rudan, Prpić (46 Jug), Kovačević (58 Vlatković), Rukavina

Tvrda utakmica u kojoj je Crikvenica pružila dostojan otpor favoriziranim gostima iz Opatije. U drugom dijelu trener Opatije Zoran Bogolin ubacio je prema običaju trojicu igrača kojima je dignuo ritam, Vlatković se pokazao kao joker s klupe.

U 79. minuti Vlatković je pravodobno ušao na ubačaj zdesna i skrenuo loptu u mrežu - 0:1. Opatija je slomila otpor domaće momčadi, koja je igrala i prijetila u granicama svojih mogućnosti.

Josip Rudan konačni rezultat postavio je u sudačkoj nadoknadi, kada je Opatija u kontrapadu rutinski kaznila izlazak domaće obrane - 0:2.

NEHAJ - LOŠINJ 2:2

Igralište pod Nehajem. Gledatelja 100.

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Pejanović (32) 2:0 Hajdini (47) 2:1 Massarini (48-ag) 2:2 Mance (53)

Žuti kartoni: Hajdini, Tonković (Nehaj), Udović, Lazić (Lošinj)

Crveni karton: Gršković (78 - drugi žuti)

NEHAJ: Baričević, Vrban, Massarini (73 J. Prpić), Vukelić, Žunić (54 Pečanić), Tonković, Pejanović, Dabac, Tomac, Prpić, Hajdini

LOŠINJ: Radman, Gašpert (46 Gršković), Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Mance, Tuzlak, Babić, Francetić (54 Kauzlarić), Lazić

Uskoci su u punom sastavu dočekali igrački dobro popunjeni sastav Lošinja. Štoviše, na klupi za pričuve su se našli i prvi strijelac lige Vedran Pečanić, Jurica Prpić i još pet spremnih rezervi.

Već u 1. minuti Radman je prisiljen odvažnom intervencijom uletiti u gućvi i otkloniti opasnost. Kako vrijeme odmiče, gosti se odličnom kombinatorikom i pas-igrom nameću i preuzimaju kontrolu u sredini terena, gdje bitne poteze vuče odlični Lazić Danijel.

Ipak, Nehaj je zahvaljujući prije svega upornosti Pejanovića došao u vodstvo. Primjerenim ofenzivnim startomo dobio je duel protiv Viskića, a ulaskom u kazneni prostor, smireno je ubacio loptu u mrežu kraj nemoćnog Radmana – 1:0.

Samo šest minuta kasnije Dario Mance iz izgledne prilike puca za malo preko domaćeg gola. Lošinj igra mnogo i preko aktivnih krila, koji ubačajima u „srce“ kaznenog prostora pokušavaju natjerati domaću obranu pogrešku. Sigurni Igor Baričević brojnim sigurnim izlascima za gospodario je svojim kaznenim prostorom.

Već na samom početku drugog poluvremena Nehaj uspijeva uvećati vodstvo. Brzom akcijom Pejanović i Hajdini uspijevaju izigrati obranu Lošinja, a Uskoci donijeti uvećanje vodstva.

Tek što se je krenulo sa centra Massarini je nehotični skrenuo loptu u vlastitu mrežu i dao dodatni impuls vrlo dobrim gostima. Na izjednačenje se nije dugo čekalo.

Brza akcija Lošinja sa spretnom i lijepm završnicom Mancea donosi konačni i realni rezultat 2:2.

Ipak Lošinj ima još jednu priliku u 83. minuti, ali vratar Baričević je na mjestu u izbacuje loptu u šesti korner iz kojega se nije izrodila nova opasnost za domaća vrata.

FUNTANA - JADRAN 0:1

Igralište Funtane. Gledatelja 100.

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelac: 0:1 Tikas (11)

Žuti kartoni: Đurčinoski, Palinkaš (Funtana), Legović, Šendula, Belušić, Fabijančić, Tikas (Jadran)

FUNTANA: Lisjak, Palinkaš, Radenović, Šegon, Đurčinoski, Bošnjak, Mišan, Sardelin (46 Krijan), Đumić, Jakovčić (70 Jugovac), Buršić

JADRAN: Petrušić, Belušić, Fabijančić, Pelizzar (68 Ilić), Ereiz (60 Baša), Sumić, Legović, Tikas, Dujanić, Banko (89 Temaj)

Nogometaši Funtane nisu uspjeli, ni u 26. kolu spojiti dvije pobjede u nizu. Porečani su danas bili spretniji i zasluženo stigli do njima zlata vrijednog troboda.

Bolje su u susret ušli gosti te su ubrzo i poveli. U 11. minuti odigran je kratki pas za Dujanića iz kornera, uslijedio je centaršut Jadranovog kreatora, a na drugoj vratnici je Denis Tikas loptu glavom poslao u mrežu – 0:1.

Sedam minuta kasnije Đumić centrira, Jakovčić šutira glavom, a Petrušić odlično brani. Uslijedila su dva opasna udarca Porečana, Ereiza i Dujanića iz daljine koji ne nalaze put do okvira gola, a onda je Mišan u 40. minuti promašio izglednu prigodu, točnije, obranio mu je Petrušić.

Drugi dio bio je manje sadržajniji od prvog. Prvo, i pokazalo se jedino, uzbuđenje dogodilo se u 71. minuti kada Krijanov udarac odlazi tik pored grede.

PAZINKA - BUJE 3:0

Gradski stadion. Gledatelja 70

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Stranić (12) 2:0 Vale (46) 3:0 Pinčan (66)

Žuti karton: Vale (Pazinka)

PAZINKA: Funčić, Ružić (46 Levak), Baša, Banko, Pinčan, Zgrablić, Rudela, Tomišić (61 Flegar), Stranić, Videkić, Vale (77 Hrvatin)

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Klinc, Kapular (65 Franković), Babić (83 Abduli), Čavarović (74 Jugovac), Šoškić, Bojić, Brec, Bašić

Prvu prigodu Videkić namješta Straniću u šestoj minuti, ali pazinski napadač promašuje cijeli gol. Šest minuta kasnije to se nije dogodilo, asistirao mu je Vale, a stasiti Stranić pogodio za 1:0.

Sredinom poluvremena Milocani, uz pomoć vratnice, brani udarac Banka, a Buježi su zaprijetili dvaput preko Šoškića, na samom kraju prvog dijela, ali jednom je nespretan bio Čavarović, a drugi put spretan Funčić.

Čim se krenulo s centra, Stranić je vratio uslugu Valeu koji takve prigode ne propušta pa Pazinka vodi 2:0. Slijedi desetak minuta u kojima se najviše ističu danas raspoloženi Funčić i Milocani, a onda u 67. minuti točka na i Pinčana koji koristi neopreznost gostujuće obrane.

MLADOST - RUDAR 1:1

Igralište Oliva, Fažana. Gledatelja 100.

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 0:1 Matulja (36) 1:1 Ivančić (90)

Žuti kartoni: Hoxha, Marijanović (Mladost)

MLADOST: Perković, Nišević, Peršić (64 Baltić), Vijatović (81 Škaro), Halilović, Bogdan, Valčić (86 Ivančić), Hoxha, Pavić, Marijanović, Livović

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić, Juričić, Škiljan, Fejzić, Barišić (76 Božičević), Škopac, Stepčić (46 Radočaj), Matulja (64 Jašarević)

Rudar je poveo u 36. minuti. Mehić je centrirao s lijeve strane, lopta je stigla do Čudića koji glavom trese gredu, a na odbijanac stiže Sanjin Matulja i dovodi goste u vodstvo.

Sedam minuta kasnije dogodio se, prema službenom zapisniku, trominutni prekid zbog toga što je prvi pomoćni sudac verbalno napadnut od strane publike, a kao dodatni argument, domaći navijač u ruci je imao i kamen, pa Janković nije htio nastaviti susret.

Situacija se zakratko smirila, ali pri odlasku s terena na kraju prvog dijela, domaći trener Šistek objasnio je sucu kako „neće izaći živi iz Fažane bez policije“, pa mu Klarić nije dozvolio povratak na klupu.

Nastavak je donio mirnije stanje na terenu, ali ne i prigode. Kvalitetnom igrom siromašnu utakmicu okončao je, u posljednjoj minuti, mladi Josip Ivančić pogotkom nakon samo četiri minute u igri, na lijepu asistenciju Livovića.