Crikvenica svladala Grobničan, pobjeda Opatije

Subota, 22. studenog 2014. 12:43 Napisao/la  SC

Opatija je u Pazinu nadoknadila 0:2, Vinodol i Naprijed podijelili bodove

Međužupanijska liga Rijeka - 14. kolo, rezultati

Strijelci: 1:0  Iljazi (21), 1:1 Devović (21'), 2:0 Čuturilo (69-11m)

Žuti kartoni: Maglić, Turčić, Zec (Krk)

KRK: Tomašić, Iljazi, Ćuturilo, Maglić, Muminović, Tucaković, Pejanović, Turčić, Kurolt, Jurasić (58 Radić), Zec (90 Rošić)

JADRAN: Petrušić, Kastrati (49 Tomić), Fabijančić (41 Pelizzar), Užila, Devović, Ereiz, Šendula, Sumić, Đurić, Legović, Krizmanić.

Bojažljiv pristup domaćina utakmici, rezultiran nedostatkom čak šestorice prvotomaca odsutnih zbog ozljeda ili kartona. Gosti prvi dolaze u priliku nakon kiksa obrane Krka, ali vratar Tomašić bio je na visini zadatka. Odmah potom prilika Pejanovića na drugoj strani, ali i vratar Jadrana na visini je zadatka.

U 21. minuti utakmice dosuđen je slobodni udarac na visini šesnaesterca iskosa sa lijeve strane, Tucaković u glavu gađa svog stopera Iljazija koji neobranjivo šalje loptu u mrežu za vodstvo od 1:0. Veselje igrača Krka nije se ni stišalo, a gosti dolaze do izjednačenja čim su krenuli s centra. Uža obrana Krka slabo reagira na jednu svijeću koja je pala u peterac a Devović iskorištava tu nesmotrenost za poravnanje rezultata -  1:1.

U drugom dijelu trener Dželalija pojačava sredinu svoje ekipe gurajući u vezu u prvom poluvremenu "žrtvovanog" Muminovića koji je igrao na lijevom boku. Igra Krka time postaje agresivnija i sadržanija te se redaju prilike Zeca, Pejanovića i Tucakovića da bi u 69. minuti nakon prodora Pejanovića i izlaska istog igrača oči u oči sa golmanom Petrušićem lopta od vratra bila izbijena u korner. Udarac iz ugla s desne strane izveo je agilni Tucaković na stopera Maglića koji u zraku biva povučen i bačen na travnjak. Sudac Vučinić odmah je pokazao na bijelu točku a siguran egzekutor bio je Čuturilo - 2:1. Do kraja utakmice nešto agilnija igra gostiju ali i brze kontre domaćina te je rezultat mogao na kraju utakmice biti i veći.

­­­­­­_____________________________________________________________________________________

GROBNIČAN - CRIKVENICA 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200

Sudac: Radovan Kristijan (Rovinjsko Selo)

Strijelci:  0:1 Cianci (36), 0:2 Cianci (84), 1:2 Prtenjača (89)

Žuti kartoni: Jukić (Grobničan), Srok, Kuna, Murica, Cianci, Gašparović (Crikvenica)

Crveni karton: Murica (90, drugi žuti)

GROBNIČAN: Šestan, Gašpert (46 Kuši), Jukić, Miculinić, Škarica, Babić, Miškulin, Grbac, Lončar, Poropat (72 Conjar), Sobotinčić (56 Pretnjača)

CRIKVENICA:  Srok, Smojver, Kuna, Murica, Matešković, Jovanović, Pristušek, Cianci, Mazzarolli (76 K. Fazlji), Gašparović (56 Firkelj), Butorac.

Nogometaši Crikvenice odnijeli su tri vrijedna bod na gostovanju protiv Grobničana. Domaćinu je presudio Kristijan Cianci koji je proteklih godina bio standardni član prve postave Grobničana. Kirci su pak na drugom gostovanju zaredom stigli do tri boda i uhvatili priključak u borbi za ostanak.

- Zanimljiva utakmica, nastavili smo s dobrom igrom koju smo prikazali u Senju. Čini se da nam je ta pobjeda donijela sampouzdanje, već smo se u prvo poluvremenu nametnuli na Mavrincima. Imali smo nekoliko prilika, jednu smo zabili. Grobničan je bio kvalitetniji na otvaranju drugog poluvremena, negdje do 70. minute. U tom periodu su se ispuhali, mi smo zatim promašili neke prilike, ali i zabili drugi gol. I onda smo nepotrebno dobili gol, bila je voda u ušima u završnici, ali na kraju smo izdržali. Sve čestitke mojim igračima, rijetke momčadi uzimaju bodove u Senju i Mavrincima, ustvrdio je Marin Mikac, trener Crikvenice.

PAZINKA - OPATIJA 2:3

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac. Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0   Krajcar (26),  2:0 Vale (33), 2:1 Šuker (37-11m), 2:2 Rukavina (68), 2:3 Šuker (84)

Žuti kartoni:  Zgrablić (Pazinka), Mance, Dunković (Opatija)

Crveni karton: Glavinić (82, grubi prekršaj)

PAZINKA: Funčić, Rabar, Erik (87 Koraca), Levak, Pinčan, Koraca,  Zgrablić, Rudela, Vale, Kišić (76 Glavinić), Krajcar.

OPATIJA: Stjepić (46 Milenković), Brozović, Rudan (46 Dunković), Šuker, Mance, T. Rudan, Prpić (46 Jug), Rukavina, Radan, Dadić, Erceg.

Nogometaši Pazinke od gotovog su napravili veresiju i doživjeli četvrti poraz na svom travnjaku. Domaći su imali kapital od dva gola koji su uporni gosti uspjeli anulirati, te na kraju postići i gol za sva tri boda. Gotovo pola sata igralo se obostrano krajnje oprezno, uglavnom između dva šesnaesterca, bez prijetnji prema Funčiću i Stjepiću. A onda je u 27. Rudela potegnuo iz slobodnog udarca s 20 metara, lopta je okrznula nekog u živom zidu i došla do Krajcara koji je s deset metara šalje u nebranjeni dio mreže - 1:0..

Osam minuta kasnije Rudela ponovo puca s 20-ak metara, Stjepić nesigurno intervenira, odbija loptu na pet-šest metara, a Vale je u punom trku posprema u mrežu iza njegovih leđa - 2:0. Pet prije odmora Erik neoprezno ruši Tonija Rudana u svom kaznenom prostoru, Frlan opravdano pokazuje na bijelu točku, a Šuker vraća nadu gostima - 2:1.

I u drugom dijelu igralo se dugo obostrano bezopasno, uglavnom na sredini terena, a onda je, u 70. minuti, sijevnula jedna brza i uigrana kontra gostiju koju okončava Rukavina, preciznim udarcem s ruba šesnaesterca u sami donji lijevi kut nemoćnog Funčića - 2:2.  U 84. minuti „hladan tuš“ za domaće, Šuker ulazi s lijevog boka i rutinski trese Funčićevu mrežu za potpuni obrat i tri gostujuća boda Opatijaca.

FUNTANA - LOŠINJ 4:1

Igralište Funtana. Gledatelja: 50.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Buršić (5), 1:1 Udović (13), 2:1 Bošnjak (26), 3:1 Mišan (42), 4:1 Ćamili (47)

FUNTANA: Lisjak, Sulejmani (51 Radenović), Šegon, Bošnjak, Štifanić, Popović, Gjumić, Fedotov, Buršić (10 Ćamili), Jugovac, Mišan (81 Štifanić)

LOŠINJ: Radman, Vajić, Valenčić, Jergović, Udović, Martuslović, Paravić, Milanović, Paleka, Gršković, Lazić.

Nogometno gledano, pomalo otužna utakmica u Funtani. Gosti vidljivo oslabljeni, sa samo 11 nogometaša, djelovali kao zalutali „ratnici“, ali to ne umanjuje odličnu predstavu Lajtmanovih nogometaša. Već u drugoj minuti Radman sjajno brani udarac Bošnjaka, ali tri minute kasnije Gjumićev centaršut iz kornera, Buršić glavom šalje u mrežu za 1:0. Osam minuta kasnije korner za goste, nespretnu reakciju Lisjaka iskoristio je Udović i poravnao.

U 26. minuti Fedotov daje za Bošnjaka, a bivši internacionalac odličnim udarcem pogađa za 2:1. U 41. minuti novi korner Gjumića, a ovog puta Mišan glavom upisuje prvijenac za Funtanu. Početkom nastavka jedanaesterac za Funtanu, ali Radman brani udarac Ćamilia, točnije odbija, točno na noge izvođaču najstrože kazne – 4:1.  Do kraja utakmice imali su vratari još nekoliko solidnih reakcija pa je ostalo visokih tri pogotka razlike.

VINODOL - NAPRIJED 0:0

Stadion Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Žuti kartoni: Rubčić, Petrinović, Lenac (Vinodol),  Jasprica (Naprijed)

VINODOL: Hreljac (40 Godinić), M. Rubčić, A. Petrinović, Uremović, Vukelić, Šmit, D. Rubčić, T. Petrinović, Jelenović (70 Topolovec), Lenac, Filipović (60 Tomić)

NAPRIJED: Grlj, Merle, Ende, Kružić, Savić, Škulić (52 Žarić), Čop (73 A. Petrović), Jasprica, E. Petrović, Lukačić (53 Jović), Dorčić.

Nogometaši Vinodola i Naprijeda podijelili bodove u utakmici koja je okončana bez golova.

- Trebali smo pobijediti, nismo imali sreće da ubacimo loptu u mrežu. Imali smo nekoliko "mrtvih" prilika, epilog svega je da smo bili bolji i trebali smo pobijediti. To je tako, negdje te sreća pomazi, negdje ne. Ali ovako nakon utakmice ne mogu pobjeći od dojma da smo trebali pobijediti, rekao je Tomislav Lopac, trener Vinodola.

S tom ocjenom složio se i Goran Gajzler, trener Naprijeda.

- Odigrali smo jednu od lošijih utakmicu na gostovanjima. Vinodol je promašio tri izrazite prilike odnosno možemo reći da je i naš golman sjajno branio. U 90 minuta nismo stvorili niti jednu priliku i mogu reći da nezaslužno nosimo bod. Ali to je tako, negdje izgubiš, negdje dobiješ, ustvrdio je Goran Gajzler.

MLADOST - NEHAJ 2:0

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj).

Strijelci: 1:0 Halilović (71), 2:0 Macan (78)

Žuti kartoni: Makić (Mladost), Šebalj, Massarini (Nehaj)

MLADOST: Perković, Makić, Pavić, Deak, Peruško, Ljubešić, Peršić (46 Vijatović), Halilović (87 Škaro), Bogdan, Valčić (69 Macan), Livović.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Špalj, Bilen, Tomac (69 M. Prpić), P. Prpić, Pejanović, Vukelić, Massarini (75 Brajković).

Teže od očekivanog slavili su nogometaši Mladosti protiv Nehaja na Olivi. Golovi su postignuti u posljednjoj trećini utakmici. Gosti su se od samog početka „začahurili“ ispred svog gola, a Mladostaši su redali prigode, u prvom dijelu doduše neuspješno. Najprije je u 14. minuti Halilović iskosa s desne strane izbio pred Baričevića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Dvije minute kasnije Halilović je srušen od strane Baričevića, sudac Radetić ne sudi ništa. Četiri minute kasnije sudac nije imao izbora nakon što je u šesnaestercu povučen Dalen Peršić. Lopti je na bijeloj točki pristupio Stefano Ljubešić, ali njegov loš udarac Igor Baričević lovi u ruke.

U 26. minuti Halilović je sam na lijevoj strani šesnaesterca, ali njegov udarac zaustavlja vratnica, a u 33. je potegnuo Renato Valčić, ali je senjski blok loptu usmjerio u gredu.

U nastavku samo pogoci. Igrala se 71. minuta, Livović je prošao desnom stranom, centrirao, a Almir Halilović glavom s devet metara pogodio visoko pored Baričevića - 1:0. Sedam minuta kasnije Vijatović je centrirao s desne strane, lopta je stigla do Pavića kojem udarac brani Baričević, ali na odbijanac stiže Macan i postavlja konačnih 2:0. Do kraja susreta Ljubešić je pogodio drugu vratnicu dana za domaće.

ROVINJ - BUJE 0:2

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Milan Kukuljan (Potkilavac)

Strijelac: 0:1 Pavlović (19, 0:2 Pavlović (67)

Žuti kartoni: Budicin, Sošić, Androšić, T. Barlecaj, Novoselić (Rovinj), Milocani, Uran, Horvat, Bešić (Buje)

Crveni kartoni: Novoselić (71, drugi žuti), Bojić (63, udaranje suparničkog igrača)

ROVINJ: Denić, Marangon, Budicin, Sošić (85 Perković), Matić, Mihajlović (68 Qosa), Andrešić, Abuselyana, T. Barlecaj, Novoselić, A. Barlecaj.

BUJE: Milocani, Uran (89 Fakin), Višković, Uzelac, Huskić, Pavlović, Čović, Šoškić (85 Premužić), Bojić, Horvat (90 Čavarović), Bešić.

S Valbrune rijetki otimaju bodove, ali Buježima je to uspjelo. U vrlo dobroj utakmici najviše su se, gotovo očekivano, istaknuli suci koji su od istarskog derbija napravili svoj „show“ dodijelivši devet žutih kartona i dva crvena kartona. Buježi su već sada, usprkos pobjedi, najavili kako će zatražiti izuzeće.
Pravu prvenstvenu, čvrstu utakmicu prekinuo je jedanaesterac u 20. minuti kada je Alen Uran u prodoru srušen u šesnaestercu. Mihajlo Bojić je izveo najstrožu kaznu, ali udarac brani Mladen Denić, no na njegovu nesreću lopta stiže do Mateja Pavloviča koji dovodi goste do vodstva - 0:1.

Buježi su mogli doći i do višeg vodstva, ali je Pavloviču lopta u 32. minuti pobjegla nakon odličnog driblinga. Nakon toga Rovinježi preuzimaju kontrolu igre, ali bez većih prigoda do predaha.

U 59. minuti Agron Barlecaj poslao je opasnu loptu u peterac, ali je opasnost otklonila ažurna bujska obrana. U 71. minuti rješenje pitanja pobjednika utakmice. Enis Šoškić je napravio odličan prodor, a onda uposlio Pavloviča koji s pet metara „zakucava“ loptu u mrežu za 0:2.