Kup Hrvatske: Novigrad namučio Hajduk, Maglica donio pobjedu gostima

Srijeda, 29. listopada 2014. 16:24 Napisao/la  SC

Osmina finala: Novgrad - Hajduk 2:3 (Tatar 30', 53'/Maloku 15', Maglica 30', 73'). Novigrađani su izgledali vrlo dobro na travnjaku, ali ih je na putu do velikog iznenađenja zaustavio Maglica svojim drugim pogotkom

Kup Hrvatske, osmina finala

NOVIGRAD - HAJDUK 2:3

Igralište Laco. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Maloku (15'), 1:1 Tatar (30'), 1:2 Maglica (30'), 2:2 Tatar (53'), 2:3 Maglica (73').

Žuti kartoni: Mileusnić, Grbac, Vrdoljak, D. Valenta (Novigrad), Milović, Bradarić, Maloku, Milevski (Hajduk).

NOVIGRAD: Košćuk, D. Valenta, Mileusnić (od 89' Tanković), Tomašević, E. Valenta, Glavaš (od 83' Grle), Vrdoljak, Batelić (od 46' Ugrina), Mijoković, Tatar, Grbac.

HAJDUK: Kalinić, Milić, Milović, Vršajević, Vlašić (od 62' Milevski), Maglica, Maloku (od 52' Vuković), Maloča, Bradarić, Bencun (od 78' Nižić), Kouassi.

Splitski „bili“ provukli su se kroz ušicu igle. Novigrađani su dvaput stizali njihovo vodstvo, ali ono iz 73. minute nisu uspjeli poništiti pa u četvrtfinale odlazi Hajduk.

Već se u 15. minuti tresla mreža. Pogriješila je vezna linija domaćina, a loptu je Vlašić poslao za Elvira Malokua koji izbija sam na Koščuka i smireno dovodi goste u vodstvo - 0:1. No, domaći se ne predaju, pa u 30. minuti iskorištavaju pogrešku vratara Kalinića čije je loše ispucavanje presjekao Benjamin Tatar, stigao ispred njega i prizemnim udarcem izjednačio rezultat - 1:1.

No, prije predaha Maglica dolazi u prigodu i vraća prednost nogometašima Igora Tudora. Milinović na predahu pokazuje da prema Hajduku ima samo respekt, ne i strah te umjesto veznjaka Batelića uvodi Sandra Ugrinu.

Osam minuta kasnije sudionika ljetošnjeg SP-a Avdiju Vršajević, Stipe Vrdoljak prolazi s pola snage, a njegov ubačaj Ugrina petom vraća za Tatara koji ponovno zabija – 2:2. Uz veliku podršku s tribina Novigrađani su izgledali vrlo dobro na travnjaku, ali ih je na putu do velikog iznenađenja zaustavio Maglica svojim drugim pogotkom za konačnih 2:3.