Klana i Cres odigrali neodlučeno na Grašćini, Dujmović izjednačio u 90. minuti

Utorak, 24. kolovoza 2021. 21:06 Napisao/la  Oskar Valenčić

Pripremna nogometna utakmica

KLANA – CRES 2:2

Stadion Grašćina. Gledatelja: 50.

Sudac: Tićak (Rijeka).

Strijelci: 0:1 K. Zubović (24), 1:1 Laginja (77), 1:2 Kovačić (86), 2:2 Dujmović (90)

KLANA Raspor, Medvedić, Dujmović, Corallini, Milković, Jeletić, Iskra, Juničić, Lazarević, Brbora, Laginja. Još su igrali: Mladenić, Jerbić, Jusić, Kajtazi, Štokom

CRES: Vidović, Uzelac, M. Smolčić, Crnovršanin, Nikolić, Kokorović, Popović, Tarabocchia, K. Zubović, Lazić, Jusufi. Još su igrali: D. Smolčić, Kovačić, Kučinić, Jovanović, Marčelja, A. Zubović

Klanjci su nakon tri ogledne utakmice (3:2 protiv „Drage“, 11:1 protiv „Rječine“ u Klani i 1:2 u Kraljevici) ugostili otočkog trećeligaša Cresa.

U ravnopravnoj igri Klanjci su, uz dužni respekt gostima, ostavili povoljan dojam.

U 24. minuti Tarabocchia je srušen u kaznenom prostoru domaćina. Jedanaesterac!

Karlo Zubović je s bijele točke, udarcem po travi prevario vratara Dina Raspora, koji je odletio u lijevu stranu, a lopta u desnu, 0:1.

Trinaest minuta prije kraja kapetan Klanjac Emanuel Iskra presjekao je na sredini napad otočana i gurnuo dugačku loptu Ivanu Laginji, koji je uletio u kazneni prostor i nakon dvostrukog dodavanja sa Iskrom, izbliza svladao vratara Vidovića, 1:1.

U završnici vidjeli smo još dva zgoditka: u posljednjem gostujućem naletu, samo četiri minute prije posljednjeg sučevog zvižduka, Kučinić je iz „slobodnjaka“ s lijevoga boka nabacio loptu na suprotnu vratnicu, a Kovačić volejem zatresao mrežu u suprotnom, lijevom donjem kutu, 1:2.

Napokon, u posljednjoj minuti Juničić je nabacio loptu iz lijevoga kuta igrališta, u metežu pred vratima najprisebniji je bio domaći „štoper“ Borna Dujmović i čelom izbliza zatresao mrežu pod prečkom, 2:2.