MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Buje preokretom do bodova na Mavrincima

Subota, 06. rujna 2014. 17:01 Napisao/la  SC

Rezultati 2. kola: Grobničan - Buje 1:2, Jadran - Naprijed 1:1, Opatija - Rovinj 2:1, Lošinj - Krk 4:1

Rezultati 2. kola:

GROBNIČAN - BUJE 1:2

Igralište na Mavrincima. Gledatelja 170.

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Kuši (9) 1:1 Šoškić (58) 1:2 Šoškić (62)

Žuti kartoni: Škarica, Avgustinović (Grobničan) Kapular, Čović, Bašić (Buje)

GROBNIČAN: Ciani, Vukelić, Kuši (80 Sokoli), Poropat (64 Conjar), Škarica, Prtenjača, Babić, Grbac, Lončar, Sobotinčić (72 Miškulin), Avgustinović

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Uzelac, Huskić, Pavlović, Čović, Šoškić, Kapular (77 Jerkan), Horvat (88 Fakin), Bašić

Preokret Buja na Mavrincima. Igrala se osma minuta kada su domaći izveli korner, a u gužvi se najbolje snašao Sanel Kuši i poslao loptu iza Milocania za 1:0. Nakon pogotka, u 14. minuti odlična prigoda za Horvata kojega je uposlio Bašića, ali je lijevi bočni Buježa loptu s vrha peterca poslala tik pored vratnice.

U 30. minuti gosti gube loptu na sredini terena pa Grobničani upošljavaju Prtenjaču kojem „zicer“ brani Milocani. Deset minuta kasnije Bašić centrira, a u šesnaestercu na loptu prvi stiže Huskič, ali ju šalje visoko preko gola.

Na isteku prvog dijela, Majnarić jedan dvojben duel na rubu šesnaesterca karakterizira jedanaestercem, ali udarac Sanjina Grpca odlazi preko gola. U drugom dijelu i dalje Buježi bolja momčad što su i „oplodili“ u 56. minuti. Vedran Bašić dao je loptu na stranu za Horvata koji „iz prve“ pronalazi Enisa Šoškića u šesnaestercu koji također iz prvog dodira loptu šalje u mrežu.

Pet minuta kasnije gotovo identična situacija sa ista tri aktera za konačni preokret Buježa. Ipak, mogli su nogometaši Dušana Gruevskog do poravnanja u 70. minuti, ali udarac Avgustinovića iz blizine fenomenalno brani Milocani kao i u 85. minuti kada mu je šutirao Conjar.

JADRAN - NAPRIJED 1:1

Igralište Veli Jože, Poreč. Gledatelja 150

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Jasprica (23) 1:1 Šendula (51)

Žuti kartoni: Šendula, Pelizzar, Belušić (Jadran) Kružić, Dorčić (Naprijed)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Fabijančić, Pelizzar (66 Krizmanić), Užila (46 Banko), Tomić, Ereiz, Šendula, Sumić, Legović (58 Kastrati), Dujanić

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Savić, Radmanović, Merle (65 Jugović), Jasprica, Petrović, Basara (49 Dorčić), Žarić (78 Jović)

Nogometaši Jadrana nisu se uspjeli dokopati prve pobjede u ovom prvenstvu. Nakon nesretnog poraza na Bahalinu na Veli Jože je stigla žilava momčad Naprijeda koja više nego zasluženo nosi bod u Hreljin. Gosti su odmah na početku dali do znanja da se nisu došli braniti. Najagilniji je bio Jasprica koji je prijetio u dva navrata u prvih pet minuta, a u 10. minuti „potegao“ sa visine kaznenog prostora i dobro zagrijao dlanove Petrušića.

Minutu kasnije lopta je ipak okončala u domaćoj mreži, pogodio je Žarić iz jedne gužvu, no Skender je označio zaleđe. U 20. Sumić odlično pronalazi Belušića koji umjesto gostujuće mreže, s nekih šest-sedam metara, pogađa vratara Grlja.

Dvije minute kasnije Jasprica koristi konfuziju u domaćoj obrani i glavom, između dva statična porečka stopera, s pet metara matira nemoćnog Petrušića. U 30. ponovno se Belušić našao u vrlo izglednoj situaciji, ali je promašio okvir gola. Zadnja prijetnja prije odmora bio je odličan udarac Jasprice s ruba šesnaesterca i još bolja obrana raspoloženog Petrušića.

Porečani u nastavak ulaze čvrsto riješeni da zatresu Grljevu mrežu i to im uspijeva već u 56. minuti kad se Šendula, nakon ubačaja s boka, izdiže iznad sviju na visini jedanaesterca i glavom cilja nebranjeni dio gostujuće mreže. Do kraja puno obostranog opreza koji je rezultirao uglavnom u igri između dva šesnaesterca, bez izrazitih prigoda za osvajanje trećeg boda.

________________________________________________________________________________

RUDAR - VINODOL 0:0

Gradski stadion u Labinu. Gledatelja 150

Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Žuti kartoni: Bojkić, Barišić (Rudar) Jelenović (Vinodol)

RUDAR: Vozila, Mehić, Čudić (56 Alić), Juričić, Fejzić (63 Miletić), Barišić, Bojkić, Dobrić, Škopac, Matulja, Kurtić

VINODOL: Ćućić, Uremović, Vukelić, Mataija, Tomić, Topolovec (90 Dijanić), Rubčić, Petrinović (80 Piškulić), Jelenović, Lenac, Radetić (62 Filipović)

Nakon premijernih pobjeda Rudar i Vinodol su odigrali obostrano negledljivu utakmicu. Domaći su bili nešto agilniji, posebno u prvom dijelu, no nedovoljno za tri boda. Kad se sve zbroji i oduzme remi je najpravedniji ishod ove utakmice za brz zaborav iz koje će jedni i drugi pamtiti samo osvojeni bod.

Prvih 45 minuta proteklo je u punoj dominaciji domaće momčadi, dok su gosti neuspješno pokušavali iznenaditi iz protuudara. Prvi je ozbiljnije „potegao“ s distance Škopac, no na njegovu žalost pored gola. Malo kasnije opasno prijeti Matulja, ali vidno raspoloženi Ćućić sjajno brani. U 40. minuti započinje serija najopasnijih prigoda Rudara, najprije je potegao Dobrić, a Ćućić se izvio koliko je dug i širok i krajnjim naporom loptu izbio ispod same grede.

Slijedi odličan ubačaj Mehića iz kuta, lopta dolazi do Škopca na drugoj vratnici, no njegov udarac sa sedam-osam metara gostujuće vratar ponovno odbija u korner. Novi ubačaj Mehića i nova prigoda za Rudar, no Barišićev udarac sa desetak metara, iz polu-okreta, Ćućić je ponovo obranio. U nastavku Rudar je i dalje dominirao, ali bez ozbiljnije prijetnje prema gostujućim vratima. Vinodolci očito u Labin došli čuvati vlastiti gol, pa nisu praktički ni pokušavali ugroziti Vozilin.

OPATIJA - ROVINJ 2:1

Igralište Opatije. Gledatelja 50

Sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Matovina (35) 1:1 Sošić (44) 2:1 Matovina (56)

Žuti kartoni: Jokić, N. Abuselyana, O. Abuselyana (Rovinj)

OPATIJA: Stjepić, Juraga (46 Krešić), Brozović, Matovina, Šuker, Mance, Rudan, Rukavina, Vrdoljak (46 Dunković), Dadić (62 Radomir), Erceg

ROVINJ: Starčić, N. Abuselyana, Budicin, Sošić, Mihajlović, Jokić, Ćosić, O. Abuselyana, Gjurchinovski, Licardo, Pokrajac (59 Marinović)

Nogometaši Opatije stigli su do prve pobjede u prvenstvu. Opatijci su zaprijetili već na otvaranju, ali Mance nije bio precizan. Gosti su čekali svoju priliku, u 31. Ćosić je dobro pucao, ali je pogodio vratnicu.

Opatijci su iskoristili svoju priliku u 35. minuti, Matovina je bio precizan - 1:0. Rovinj se vratio u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Jokić je ubacio loptu, a Sošić je pogodio - 1:1.

Tri boda Opatiji donio je Matovina drugim golom u 56. minuti nakon što se riješio pratnje dvojice igrača i matirao vratara Rovinja.

LOŠINJ - KRK 4:1

Igralište u Malom Lošinju. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Milanović (14), 1:1 Bošnjak (63-11m) 2:1 Jerneić (67) 3:1 Babić (75) 4:1 Jergović (89)

Žuti kartoni: Jergović (Lošinj) Maglić (Krk)

Crveni kartoni: Maglić (51 - drugi žuti) Radman (60 - oštar start)

LOŠINJ: Radman, Vajić (69 Kauzlarić), Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Martuslović (60 Paleka), Milanović (76 A. Mrvac), Jerneić, Babić, Lazić

KRK: Tomašić, Konjić, Maglić, Nenadić (46 Turčić), Kovačević, Tucaković, Bajramović, Pejanović (75 Ilić), Kurolt, Jurasić, Zec (46 Bošnjak)

Nogometaši Lošinja pobijedili su favorizirani Krk u prvoj domaćoj utakmici u Međužupanijskoj ligi. Krk je odigrao je neprepoznatljivo slabo, što je pojačani Lošinj iskoristio za osvajanje prvih četvrtoligaških bodova.

U 14. minuti Lošinj je poveo pogotkom Davorina Milanovića, koji je bio najspretniji nakon slobodnog udarca Valenčića s ruba šesnaesterca. S tim se rezultatom otišlo na odmor, iako je obostrano bilo po nekoliko izglednih situacija.

Milanović je sudjelovao u spornom trenutku u 51. minuti, kada je na njemu prekršaj napravio kapetan gostiju Matko Maglić, a budući da je Maglić već imao žuti karton, bio je isključen. Iz slobodnog udarca zbog toga prekršaja, Josip Jerneić pogodio je gredu.

Brojčana ravnoteža uspostavljena je samo devet minuta kasnije. U prodoru je bio napadač gostiju Dino Bajramović, a novom lošinjskom vrataru Velimiru Radmanu preostalo je jedino da ga sruši, pa je isključen, uz kazneni udarac za goste. Na vrata je stao mladi Dino Paleka, a Dražen Bošnjak s bijele točke pogodio je za 1:1.

Borbeni Danijel Lazić, još jedan u nizu pojačanja Lošinja, u 67. minuti tukao je prema praznom golu, no dotrčao je Konjić i ispucao loptu s crte. No, učinak je bio kratkotrajan, na pravom mjestu našao se Jerneić i zabio za 2:1. U 75. minuti Boško Babić dobio je loptu na lijevom boku, izveo silovit solo-prodor, zaobišao i vratara Tomašića i pogodio za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Zvonimir Jergović glavom, nakon ubačaja Kauzlarića iz kuta.

Uoči početka utakmice, povjerenik Prve županijske lige Milan Rukavina uručio je pobjednički pokal za prošlu sezonu kapetanu Lošinja Josipu Jerneiću. (B. Purić)

NEHAJ - HALUBJAN 1:2

Igralište Pod Nehajem, Senj. Gledatelja 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Pinjuh (71) 1:1 Pećanić (77) 1:2 Kinkela (84)

Žuti kartoni: Špalj (Nehaj) Miletić (Halubjan)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Žunić, Vukelić, Špalj, Biondić, Tomac, Tonković (77 Pejanović), Pećanić, M. Prpić (59 Glavičić), Vukelić (67 P. Prpić)

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Kučinić, Alilović, Josipović, Šanjug (90 Perčić), Monjac (46 Štimac)

Nogometaši Halubjana ostvarili su pobjedu na gostovanju u Senju, pomlađena momčad Nehaja nije uspjela izdržati do kraja. Pogoci su zaredali u zadnjih dvadesetak minuta utakmice, Halubjan je poveo u 71. minuti.

- Drukčije je to sve skupa izgledalo na terenu. Do našeg prvog pogotka u 71. minuti, već smo trebali voditi s dva, tri gola razlike, pogodili smo stativu, promašili nekoliko šansi. Nehaj praktično nije zapucao na gol! Nakon što smo postignuli pogodak, Pećanić je pogodio rašlje iz slobodnog udarca, ali nismo se smeli. Kinkela je pogodio nakon prekida. Ustvari, obadva pogotka postignuli su stoperi nakon prekida. Zasluženo smo pobijedili, bili smo bolji, kaže trener Halubjana Andrej Živković.

MLADOST FAŽANA - FUNTANA 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja 120

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Bogdan (56)

Žuti kartoni: Ljubešić, Hoxha (Mladost) Fedotov, Šegon, Popović, Vuk (Funtana)

MLADOST: Perković, Makić, Jereb, Ljubešić, Halilović, Nišević (85 Šistek), Bogdan, Macan (70 Škaro), Pavić, Marijanović (62 Hoxha), Livović

FUNTANA: Lisjak, Palinkaš, Šegon, Vidović, M. Štifanić (52 Vuk), E. Štifanić, Popović (64 Barbić), Gjumić (46 Jugović), Fedotov, Buršić, Mišan

Susret je započeo dvjema prigodama domaće momčadi. U desetoj minuti Pavićev udarac odlazi poviše grede, a u 12. minuti Jereb nakon kornera glavom šutira pored gola.

Gosti su se u prvom dijelu orijentirali na defanzivu, dok su domaći zaprijetili još jednom iz igre, preko Ljubešića s 15 metara kojeg je uposlio Makić. Osim toga, još su udarci Pavića i Marjanovića nakon dva kornera završili pokraj gola.

U 57. minuti dogodio se trenutak odluke. Stefano Ljubešić je izveo prekid s desne strane, a Luka Bogdan glavom sa sedam metara matirao Lisjaka za, pokazati će se, konačnih 1:0. Imali su i jedni i drugi još nekoliko poluprigoda, ali Halilović kod domaćih i kapetan Štifanić kod gostiju nisu bili najprisebniji pa je slavlje domaćina moglo započeti.