Subota, 18. listopada 2014. 16:48 Napisao/la  SC

Halubjan slavio u Rovinju (2:1), Naprijed pobijedio Funtanu (3:0)

Međužupanijska nogometna liga - Zapad, 9. kolo

KRK - GROBNIČAN 4:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 150.

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Kurolt (27'), 1:1 Poropat (32'), 2:1 Bajramović  (78'), 3:0 Bajramović (83'), 3:2 Nenadić (90'-ag), 4:0 Tucaković (90').

Žuti kartoni: Konjić (Krk).

KRK: Tomašić, Iljazi, Konjić, Maglić (od 37' Bošnjak), Nenandić, Kovačević, Bajramović, Pejanović (od 64' Lugušić), Kurolt, Jurasić (od 46' Tucaković), Zec

GROBNIČAN: Šestan, Jukić, Avgustinović, Lončar, Miculinić, Sobotinčić, Škarica (od 25' Conjar), Poropat (od 57' Babić), Pretnjača, Miškulin, Grbac (od 20' Kuši).

Predstava za nogometne sladokusce. Ispunjene tribine Sportskog centara u Krku vidjele su vrlo dobar nogomet starih takmaca začinjen sa čak šest golova. Prvu priliku na utakmici imaju domaćini no Bajramovićev udarac glavom, na ubačaj iz slobodnog udarca, "češe" gredu golmana Šestana. Na drugoj strani Škarica tjera Tomašića na paradu i pljesak gledateljstva. Igrala se 27 minuta kada nakon jedne kontre Bajramović izbacuje Kurolta u matnu poziciju, isti igrač ne griješi za vodstvo od 1:0. Kratko je trajala radost domaćina, već pet minuta kasnije Poropat koristi grešku u sredini terena Krčana i sa visine šesnaest metara gađa malu mrežicu Tomašićeva gola za poravnanje rezultata. Buru protesta gostiju izavalo je poništenje gola nakon slobodnog udarca Grobničana, drugi pomoćni sudac Dragović visoko je podigao zastavicu zbog zaleđa.

U drugom djelu ulaskom Tucakovića igra Krčana prema napred postaje ubojitija te nakon nekoliko poluprilika igrač utakmice Bajramović bježi svojim čuvarima i gađa za vodsvo od 2:1. Gosti kreću na sve ili ništa i tako ostavljaju puno prostora iza svojih leđa te omogućuju Bajramoviću da se po drugi put upiše u listu strijelaca i tako riješi sve dvojbe. Grobničani smanjuju rezultat u 90 minuti nakon autogola Nenadića a u želji za poravnanjem otvaraju kontru Tucakoviću koji od svoje polovice kreće prema golu gostiju i postiže četvrti zgoditak za svoju ekipu.

ROVINJ - HALUBJAN 1:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mihajlović (8'), 1:1 Josipović (17'), 1:2 Miletić (33').

Žuti kartoni: T. Barlecaj, A. Barlecaj, O. Abuselyana (Rovinj), Miletić, Pinjuh (Halubjan).

ROVINJ: Denić, N. Abuselyana, Budicin, Sošić, Jokić (od 65' Ćosić), Mihajlović, O. Abuselyana, Novoselić(od 31' Perković), T. Barlecaj, A. Barlecaj, Marangon

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Pinjuh, Bedenik, Omerović (od 68' Štemberger), Miletić, Kučinić, Alilović, Štimac, Šanjug (od 60' Begić), Josipović (od 76' Monjac).

Nogometaši Halubjana vratili su se dobrim navikama, dok igrači Rovinja mogu žaliti za porazom. Lider s Viškova odigrao je dobru utakmicu, ali su i nogometaši Marijana Kesića zaslužili najmanje bod. U osmoj minuti Omar Abuselyana vidio je i uposlio usamljenog 17-godišnjaka Davida Mihajlović na 20 metara od gola, a potonji je loptu poslao u Rasporovo rašlje za 1:0.

Devet minuta kasnije poravnanje. Ubacio je Kučinić s boka, a 18-godišnji Karlo Josipović špicom u padu poslao loptu iza Denića - 1:1. Potpuni preokret Halubajci kreiraju u 33. minuti kada Marko Miletić glavom pogađa pored statične obrane Rovinježa - 1:2.

Najveću prigodu za poravnanje „kanarinci“ su imali u 80. minuti kada je Agron Barlecaj s leđa srušen u šesnaestercu. Vučinić je pokazao na bijelu točku, ali udarac njegovog brata Tome odlazi preko gola pa nogometaši Halubjana kreću kući pjevajući.

NAPRIJED - FUNTANA 3:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 100.

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 1:0 Čop (10'), 2:0 Lukačić (49'), 3:0 Behđeti (78').

Žuti kartoni: Kružić, Čop (Naprijed), Štifanić, Bošnjak (Funtana).

NAPRIJED: Grlj, Čop (od 70' Behđeti), Ende, Kružić, Dorčić (od 76' Tonković), Savić, Merle, Jasprica, Lukačić (od 55' Jović), Škulić, E. Petrović

FUNTANA: Kruškić, Palinkaš, Sulejmani (od 46' Krijan), Šegon, Vidović, Bošnjak, Štifanić, Gjumić, Fedotov (od 46' Ćamili), Buršić, Mišan (od 70' Radenović).

Lonja je utvrda Naprijeda koji je u subotu u svim nogometnim segmentima nadigrao neraspoložene nogometaše Funtane. Nastupili su gosti bez Lisjaka, Popovića, Žikovića i Jugovca, ali sada to može poslužiti tek kao alibi, jer bodovi ostaju u Hreljinu.

Poveli su domaći preko Čopa u desetoj minuti, a do predaha stvorili nekoliko poluprigoda dok su gosti imali samo jednu, ali izglednu, no udarac Buršića nije pronašao put do mreže.

Rješenje pitanja pobjednika stiže u četvrtoj minuti nastavka. Brzu i efektnu akciju Naprijeda okončao je Lukačić preciznim udarcem. Do kraja je točku na „i“ stavio Imrija Behđeti u 78. minuti.

BUJE - MLADOST 2:0

Gradski stadion. Gledatelja: 100.

Sudac: Željko Bunčić (Poreč)

Strijelci: 1:0 Šoškić (6'), 2:0 Pavlović (53').

Žuti kartoni: Bašić, Višković, Pjevović (Buje), Hoxha, Pavić (Mladost).

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Huskić, Uzelac, Pjevović, Pavlović, Čović, Šoškić (od 74' Premužić), Bojić (od 83' Trevižan), Bašić (od 46' Bešić).

MLADOST: Perković, Markić (od 61' Peruško), Jereb, Ljubešić (od 72' Bogdan), Peršić (od 54' Macan), Halilović, Bogdan, Valčić, Hoxha, Pavić, Livović.

Nisu nogometaši u istarskom derbiju razočarali, ali nisu ni oduševili mnogobrojne gledatelje u Bujama. Posebnu pohvalu zaslužuju navijačke skupine, Green Army i Piromani koji su uljepšali ovu sportsku manifestaciju.

Buježi su poveli iz svoje prve prigode. Šesta minuta se igrala, Uran je izveo korner, a najbolji igrač utakmice, popularni Enis Šoškić glavom je loptu poslao u Perkovićevu mrežu za 1:0.

Gosti su igrali dopadljiv nogomet, ali nisu uspjeli napraviti veću prigodu. Odluka je stigla početkom nastavka kada Matej Pavlovič krade loptu gostima u njihovoj polovici, stiže pred gol i jakim udarcem pod gredu postavlja konačnih 2:0.

RUDAR - NEHAJ 3:1

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tonković (2'), 1:1 Čudić (24'), 2:1 Juričić (27'-11m), 3:1 Čudić (71').

Žuti kartoni: Ruba, Kurtić (Rudar), Brlić, Pećanić (Nehaj).

Crveni karton: Vukelić (25' drugi žuti karton).

RUDAR: Vozila, Sertić (od 90' Radočaj), Mehić, Čudić, Juričić, Ruba (od 80' Matulja), Fejzić, Bojkić, Stepčić (od 65' Dobrić), Kurtić, Jašarević

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Brlić, Vukelić, Dabac, Tonković (od 82' Massarini), P. Prpić (od 46' Lopac), Pećanić, Hajdini, Tomac (od 46' Žunić), Vukelić.

Već u drugoj minuti Tomac izvodi korner, a Tonković  ljevicom pogađa nebranjeni dio mreže i dovodi Nehaj u vodstvo - 0:1. No, od tog trenutka postoji samo domaća momčad. Prve dvije prigode promašio je Fejzić, prvu mu je Baričević obranio nakon asistencije Rube, a drugu je poslao pored gola.

Ipak, u 24. minuti poravnanje. Ruba je srušen na 35 metara iskosa, izveo je brzo prekršaj i dao za Mehića čiji dugi centaršut na drugoj vratnici Čudić glavom šalje u suprotnu malu mrežicu – 1:1. Tri minute kasnije preokret. Odlični Ruba je šutirao, Vukleić igrao rukom, Sobol je pokazao drugi žuti karton Luki Vukeliću, a Juričić bio (ne)siguran izvođač najstrože kazne - 2:1.

Do predaha jedan udarac iz daljine imao je Hajdini, a na drugoj strani Fejzić je jednom šutirao pored gola. Ipak, najveće uzbuđenje dogodilo se u 37. minuti kada Ruba pronalazi Čudića koji vidi samog Juričića, ali potonji oklijeva u izglednoj prigodi. No, na loptu natrčava Šebalj i u namjeri da „očisti“ pogađa vlastitu gredu.

U nastavku mirnija igra, tek je u 70. minuti Čudić presudio gostima drugim pogotkom na asistenciju Fejzića koji je prije toga sjajno primirio loptu - 3:1.

VINODOL - PAZINKA-PAZINKA 0:0